دولت63درصدی

بزرگترین وبلاگ خبری تحلیلی سیاسی ایران

تاسیس اولین شبکه اسلامی به زبان فرانسه

اولین شبکه تلویزیونی فرانسه زبان که به معرفی دین مبین اسلام می پردازد از ماه مبارک رمضان به صورت رسمی آغاز به کار می کند.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) – ابنا- "خالد إيربايان" جوان مغربی الاصل ساکن فرانسه این شبکه تلویزیونی را تاسیس کرده و در حال حاضر در سایت "Muslimedia.tv".قابل دریافت است.

این جوان ساکن فرانسه با اشاره به اهداف تاسیس این شبکه تلویزیونی، اظهار داشت: هدف از این کار خدمت رسانی به اقلیتهای اسلامی فرانسه زبان بود که عمدتا ساکن فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و سوییس هستند.

وی با بیان اینکه زبان فرانسه زبانی است که اکثر مسلمانان اروپا بدان تکلم می کنند، بیان داشت: این شبکه تلویزیونی تلاش دارد نقص وجود مراجع و منابع اسلامی در اروپا را از بین ببرد و دین مبین اسلام به مسلمانان و غیرمسلمانان معرفی و تبیین گردد.

وی افزود: این شبکه تلویزیونی به صورت آزمایشی از طریق سایت مذکور قابل دسترسی است و در ماه مبارک رمضان به صورت رسمی به بهره برداری می رسد.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

اوباما و بازی انتخاباتی با جنازه بن لادن...

مشرق: بهره گیری رهبر القاعده ازدو عنصر زمان ومکان برای ضربه زدن به نیروهای آمریکا و غرب مهمترین ویژگی اسامه بن لادن برای مبارزه فرسایشی با آمریکا به شمار می رود. اسامه بن لادن که اهل عربستان سعودی است، پرورش یافته محیط غیر دمکراتیک، قبیله ای و به شدت خشن عربستان است.

اما غرب و آمریکا به جای تلاش برای تغییر محیط سیاسی عربستان وایجاد یک ساختار دموکراتیک در نظام قبیله ای و قرون وسطائی این کشور تنها به ترور اسامه بن لادن بسنده کرده است.
همچنین آمریکایی ها به شدت از مشکلات داخلی رنج می برند، وضعیت اقتصادی اشفته است. رغبت و نشاط سیاسی در بین مردم این کشور در پایین ترین حد خود قرار دارد.

از سوی دیگر قیام ها در کشورهای عربی به شدت به منافع آمریکا در منطقه ضربه وارد کرده و این خطر در برخی از کشورهای عربی از جمله یمن و لیبی وجود دارد که افراطیون زیر لوای القاعده سامان گرفته و بتوانند خطری جدی برای منافع آمریکا و همپیمانان اصلی آنها در منطقه مانند آل سعود ایجاد کنند.

در پاکستان طالبان و تروریست های القاعده روز به روز قدرت می گرفتند و این موضوع به افغانستان این اجازه را نمی دهد که فرایند دموکراتیزه شدن را به درستی تجربه کند. طالبان در افغانستان متاثر از القاعده است و حالا خبر مرگ بن لادن می تواند تا اندازه زیادی همه این دردهای امریکایی ها را درمان کند.

فراموش نکنیم که امریکایی ها قصد دارند در افغانستان طرح تازه ای را حول محور خود مختاری طالبان در مناطق جنوب به اجرا در آورند که اطمینان از مرگ بن لادن و بی صاحب ماندن شبکه تروریستی القاعده می تواند کمک بزرگی به تغییر رویه آن بخش از طالبان که هنوز متاثر از اقدامات جهادی القاعده ای ها هستند به حساب آید.

یکی دیگر ازخاصیت های کشته شدن بن لادن در این موقعیت و یا اعلام خبر کشته شدن این رهبر گروه تروریستی که گفته می شود جسد او در اختیار آمریکایی هاست، انحراف افکار عمومی و حتی انحراف ذهن انقلابیون در کشورهای عربی است.

اما چرا آمریکا پس از حادثه 11 سپتامبر و لشکرکشی به افغانستان و عراق نتوانست اسامه بن لادن را دستگیر و یا به قتل برساند؟ نظریه های متفاوتی در زمینه اختفای ده ساله بن لادن وجود دارد که می تواند زمان قتل رهبر القاعده را مورد تردید قرار دهد.

اولا آمریکا در آستانه برگزاری پر هزینه ترین انتخابات تاریخ ایالات متحده آمریکا قرار دارد و به طور طبیعی، به پیش زمینه های زیادی برای برگزاری با شکوه این انتخابات نیاز دارد. بخشی از این پیش زمینه ها می تواند خروج نیروهای آمریکا از عراق و افغانستان در پایان سال 2011 باشد که در واقع خواست عمومی ملت آمریکاست.

لذا تیم باراک اوباما به ویژه پنتاگون برای توجیه خروج نیروهای خود از افغانستان و عراق نیاز به توجیه افکار عمومی دارد.

یکی از این اقدامات که بر افکار عمومی آمریکا تأثیر فزاینده ای خواهد داشت، مساله دستاورد درباره مبارزه با تروریسم جهانی است. طبیعی است قتل اسامه بن لادن می تواند افکار عمومی آمریکا و غرب را قانع کند که لشکرکشی به عراق و افغانستان بدون دستاورد نبوده است.

موضوع دیگری که به عنوان یک برگ برنده در دست دمکرات ها و تیم باراک اوباما تلقی می شود، بزرگنمایی اهمیت قتل اسامه بن لادن است. بسیاری از تحلیلگران بر این عقیده هستند که بن لادن سال ها پیش در کوه های «تورا بورا» در افغانستان فوت کرده و در همانجا دفن شده است. اما زمان اعلام مرگ اسامه بن لادن در واقع نوعی بازی تبلیغات انتخاباتی باراک اوباما با جنازه پوسیده اسامه به شمار می رود.

از سوی دیگر، اگر حقیقتا اسامه بن لادن در ده سال توانسته در اسلام آباد پاکستان زندگی کند این امر به نوعی می تواند نشانه ضعف اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا باشد. چگونه می توان تصور کرد که دستگاه های جاسوسی آمریکا و پاکستان به رغم حضور گسترده نظامی در اسلام آباد نتوانستند در طول این ده سال محل اختفای بن لادن کشف کنند؟

سوال دیگری که مطرح می شود، این که چرا نیروهای مشترک آمریکا و پاکستان که در ترور اسامه بن لادن شرکت داشتند او را زنده دستگیر نکردند؟

طبیعی است، دستگیری زنده اسامه بن لادن می توانست به کشف زوایای پنهان حادثه تروریستی 11 سپتامبر و سایر عملیات تروریستی کمک کند. لذا موضوع قتل اسامه بن لادن یک پروسه کاملا تبلیغاتی برای پیروزی دوباره باراک اوباما در انتخابات سال 2012 ریاست جمهوری آمریکا به شمار می آید.

همچنین خبر کشته شدن اسامه بن لادن می تواند به بهبود وضعیت دلار آمریکا در جهان و سرانجام خروج اقتصاد شکننده و فلج آمریکا از رکود فعلی کمک کند، زیرا با اعلام خبر کشته شدن اسامه بن لادن قیمت دلار در سطح جهان افزایش یافت.

هرچند رقبای انتخاباتی باراک اوباما از حزب جمهوریخواه در ماه های آینده واقعیت های پشت پرده قتل اسامه بن لادن را فاش خواهند کرد، ولی گویا این پروسه تبلیغاتی کارآیی خود را از دست داده است.

در چنین فرایندی جهان در آستانه آغاز مبارزه انتخاباتی میان دو حزب رقیب دمکرات و جمهوریخواه آمریکا، شاهد شکل گیری پروسه های تبلیغاتی گوناگونی خواهد بود. هر یک از دو حزب تلاش خواهند کرد تا دستاوردهای خود را برای ملت آمریکا بزرگنمایی کنند تا رأی های بیشتری را جذب کنند.

در این بازی تبلیغاتی، طبیعتا نباید نقش سیاسی لابی صهیونیستی و نقش تبلیغاتی هالیوود را نادیده گرفت، زیرا صهیونیست ها و کارگردانان هالیوود تأثیرگذارترین عناصر انتخابات آمریکا هستند.

به هر تقدیر اسامه بن لادن و اقدامات او و اخبار منتسب به او در یک دهه گذشته جنجال افرین بوده اند و به بهانه همو بوده است که دو جنگ بزرگ در منطقه خاورمیانه درگرفته است.

شاید بن لادن قبلا کشته شده و حالا خبر آن اعلام می شود. شاید هم مقامات آمریکایی و پاکستانی می دانستند که بن لادن در کجا مخفی شده اما زمان را برای کشته شدن او مناسب نمی دانسته اند. به هرحال زمان کنونی برای کشته شدن بن لادن زمان خیلی خوبی به نظر می رسد.

شاید آمریکایی ها سناریویی را از اعلام خبر مرگ بن لادن دنبال می کنند. جزئیات مربوط به کشته شدن بن لادن را باید از دهان باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا که قرار است درباره آن سخنرانی کند شنید اما به هر روی اگر همزمانی مرگ بن لادن با وقایع مهم روزگار ما تصادفی بوده باشد و سناریویی پشت آن قرار نداشته باشد واقعا باید به خوش شانسی آمریکایی ها غبطه خورد.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

طراح برند بیژن درگذشت+ عکس

بیژن پاکزاد طراح و تولیدکننده سرشناس ایرانی-آمریکایی لباس‌های مردانه و عطر، روز پنج شنبه دچار سکته مغزی شد و عصر روز گذشته در بیمارستانی در لس آنجلس درگذشت.
در صفحه ویکی‌پدیای پاکزاد آمده است: «بیژن پاکزاد (زادهٔ ۱۵ فروردین ۱۳۲۳ در تهران) یک طراح و تولیدکننده سرشناس ایرانی-آمریکایی لباس‌های مردانه و عطر است. او معمولاً به نام بیژن شناخته می‌شود. بیژن در سال ۱۳۵۲ به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرد و در سال ۱۹۷۶ میلادی فروشگاه ویژه خود را در رودئودرایو واقع در بورلی هیلز افتتاح کرد».


وی طراح لباس شخصیت‌های سرشناسی هم‌چون باراک اوباما، بوش پسر، پوتین، ریگان، شهرام ناظری و... بوده است. 
پاکزاد چند سال پیش در مورد میزان گردش مالی برند بیژن گفته بود: «در عرض  سی سال حدود چهار میلیارد دلار به اسم بیژن فروختم، چهار میلیارد دلار خیلی پول است در مقایسه با آن موقع که من هفتاد هشتاد هزار تومان پول داشتم. سالهای سال وقتی برای تحصیل وارد اروپا شدم، در آلمان فقط دویست مارک داشتم».

پاکزاد درباره دلیل موفقیت خود گفته بود: «فکر می کنم علت موفقیت من ایرانی بودنم است، منظورم این است که به خاطر ایرانی بودنم، یک چیزهایی از بچگی توی خون من بود که می خواستم نعره بکشم مثل شیر، شیری که شما کرده باشیدش توی قفس و نعره بکشد، این شیر می تواند متأسفانه توی باغ وحش باشد ولی در هر صورت شیر است و می غرد».

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

ابلاغ پیام رهبر انقلاب به خانواده موسوی

درپی درگذشت مرحوم حاج میراسماعیل موسوی، نماینده ای از سوی رهبر انقلاب با خانواده وی دیدار کرد.
به گزارش «تابناک»، چندی پیش حجت‌الاسلام والسلمین محمدی گلپایگانی رییس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی، با حضور در منزل آقای حاج میرعبدالله موسوی ـ فرزند ارشد آن مرحوم ـ ضمن ابلاغ پیام تسلیت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، با خانواده‌ آن مرحوم ابراز همدردی کرد.
بنابر این گزارش، رهبر انقلاب در سال‌های گذشته نیز با حضور در منزل مرحوم میراسماعیل موسوی با وی دیدار کرده بودند.
همچنین سابقه‌ آشنایی ایشان، به رابطه‌ فامیلی مرحوم حاج میراسماعیل موسوی با مرحوم آیت‌الله سیدجواد خامنه‌ای ـ پدر رهبر انقلاب ـ برمی‌گردد.
گفتنی است مرحوم میراسماعیل موسوی از تجار خیر و مومن بازار خامنه و تهران بود که در فروردین ماه امسال ـ 1390 ـ دارفانی را وداع گفت
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

خبر فوری:استیل آذین هم کنار کشید

                      هدايتي با يک بيانيه باشگاه استيل‌‌آذين را منحل کرد

حسين هدايتي مالک باشگاه استيل آذين پس از شکست 2 بر يک برابر پرسپوليس بيانيه‌اي صادر کرد.
نسخه‌اي از اين بيانيه که در اختيار خبرگزاري فارس قرار گرفته به شرح زير است:
"پيروزي ناجوانمردانه‌اي که امروز در فوتبال ايران رخ داد را به مسئولان فوتبال تبريک مي‌گويم. اين برد را با توجه به بحث‌هايي که چند وقت پيش مبني بر حذف استيل آذين از يکي از بزرگان ورزش شنيدم تبريک مي‌گويم.
خداوند شاهد است اينجانب براي انجام وظيفه و تکليف به کشور عزيزم ايران تمام سعي و تلاشم خودم را کردم تا در اين 5 سال با تمام وجود و سرمايه کافي و خلوص نيت خودم را به جوانان نشان دهم. به همين دليل پا به عرصه ورزش گذاشتم تا پولي که از زحماتم به دستم مي‌آيد صرف مسئله‌اي به جز ورزش نشود.
اکنون مي‌بينم دستان ناپاک نمي‌خواهند بخش خصوصي در فوتبال فعال باشد و بهتر است من هم ديگر نباشم و مي‌گويم خداحافظ فوتبال.
اميدوارم مديران و مسئولان ارشد جمهوري اسلامي ايران در سال جهاد اقتصادي که فرمان بر توسعه بخش خصوصي داده‌اند دستان ناپاک را از فوتبال ما دور کنند و عدالت در فوتبال رعايت و برپا شود.
ضمن عذرخواهي از مردم شريف ايران و کساني که ورزش و فوتبال جوانمردانه را دوست دارند از همه کساني که در اين 5 سال من را همراهي کردند و اعضاي هيات مديره و مديران باشگاه و بازيکنان و خبرنگاراني که بدون چشمداشت در کنار ما بودند از اين فوتبال خداحافظي مي‌کنم و عطايش را به لقايش مي‌بخشم و انحلال استيل آذين را اعلام مي‌کنم.
اگر بتوانم در جاهاي ديگر مخصوصا در زمينه اقتصادي و اجتماعي خدمت کنم مثل سرباز جمهوري اسلامي ايران در خدمت هستم. از همه حلاليت مي‌خواهم و اميدوارم خدا من را مورد لطف خود قرار دهد.

حسين هدايتي دولابي
سرباز جمهوري اسلامي ايران "

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

فرد فحاش به فائزه هاشمی بازداشت شد

دادستان کل کشور گفت فردی که به فائزه هاشمی فحاشی کرده بود بازداشت شد و پرونده ای در این باره بر علیه وی تشکیل شده است.
به گزارش خبر آنلاین دادستان کل کشور گفت فردی که به فائزه هاشمی فحاشی کرده بود بازداشت شد و پرونده ای در این باره بر علیه وی تشکیل شده است.
محسنی اژه ای افزود: "برخی از مقامات امنیتی نیز به دنبال سایر متهمانی هستند که به صورت خودسر امنیت اخلاقی جامعه را تحت تاثیر قرار می دهند."
اواخر سال گذشته انتشار فیلم فحاشی به فائزه هاشمی، فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام باعث واکنش‌های فراوانی در میان جامعه و نخبه گان شد. وزیر اطلاعات نیز از ارسال پرونده اشخاص خودسر به قوه قضائیه خبر داده بود
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

شاهنامه رکورد شکست

یک صفحه از «شاهنامه» شاه طهماسب روز چهارشنبه به قیمت هفت میلیون و 400 هزار پوند (12 میلیون دلار) فروخته شد و رکوردی جدید در حراج آثار اسلامی در جهان ثبت کرد.
به گزارش خبرآنلاین، این صفحه مصور که بخشی از اثری حماسی است فریدون را در لباس اژدها نشان می‌دهد، او با این کار می‌خواهد پسرانش را آزمایش کند.
این صفحه بخشی از مجموعه استوارت کری ولچ، صاحب‌نظر مشهور آمریکایی و مجموعه‌دار آثار هنری اسلامی و هندی بود.
این صفحه از «شاهنامه» در حراجی آثار مجموعه ولچ در سوتبی در لندن فروخته شد. حراجی آثار ولچ در دو بخش صورت می‌گیرد و بخش دوم این حراجی ماه مه در لندن برگزار می‌شود.
مسئول حراجی درمورد «شاهنامه» گفت: «این اثر در جهان به عنوان یکی از برترین آثار مصور دستنویس در تمامی دوران‌ها و فرهنگ‌ها و یکی از بزرگترین آثار جهان شناخته می‌شود.» این درحالی بود پیشتر انتظار می‌رفت این اثر بین دو تا سه میلیون پوند به فروش برود.
رکورد قبلی اثر هنری اسلامی در یک حراجی نیز سال گذشته با فروش فرشی ایرانی متعلق به قرن هفدهم میلادی به قیمت شش میلیون و 200 هزار پوند شکسته شده بود.
حراجی سوتبی در سال 2008 موفق شد کلیدی متعلق به قرن دوازدهم را که گفته می‌شد کلید کعبه، خانه خدا است به قیمت 9 میلیون و 200 هزار پوند به فروش برساند اما متخصصان در صحت و اعتبار کلید شک داشتند و به همین دلیل این معامله لغو شد.
ولچ سال 2008 درگذشت. او شاخص‌ترین فرد در معرفی شاهکارهای اسلامی و هندی به غرب بود.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

تصاویر زیبا وحیزت انگیز از حیوانات تازه کشف شده در دریای سفید

با وجود تصور بسياري از افراد در مورد خالي بودن سواحل شمال غرب روسيه از جذابيت‌هاي آبزي در عمق دريا،‌ عكاس جسور روسي توانسته تصاوير حيرت‌انگيزي از شياطين زيبا و رنگين اعماق دريا تهيه كند.
به گزارش ايسنا، الكساندر سمنوف، زيست‌شناس دريايي روسي با صرف دو سال وقت در محيط زيست خشن ايستگاه زيستي درياي سفيد موفق به شكار اين تصاوير بي‌نظير شده است.
وي براي انجام اين كار يخ‌هاي درياي قطب شمال را شكسته و در آب منفي دو درجه آن شنا كرده است.
سمنوف تفاوت‌هاي قابل ‌توجه اين گونه‌ها را كه نمونه تكامل‌ يافته و جدا شده از دوستان خود در آبهاي گرمتر بودند، ثبت كرد.
به گفته اين زيست‌شناس، جانوران دريايي اين درياي سرد هيچ شباهتي با ديگر موجودات مشاهده شده تا كنون ندارند.
در ميان تصاوير گرفته شده، يك ميگوي اسكلتي صورتي روشن، فرشته دريايي عجيب و همچنين يك پروانه دريايي شگفت‌انگيز وجود دارد كه نوعي مار محسوب شده و با تنيدن تور به شكار موجودات ريز مي‌پردازد.

درياي سفيد يكي از دورافتاده‌ترين و بكرترين مناطق روي زمين است. اين دريا در شمال غربي اقيانوس اطلس واقع شده و اخيرا توسط غواص‌ها به دليل آبهاي شفاف آن كه به آن‌ها اجازه مي‌دهد تا 40 متري عمق دريا را ببينند، كشف شده‌ است.


ميگوي اسكلتي صورتيكرم Ragwormپروانه درياييفرشته دريايي: حلزون بي‌صدف درياييكرم‌هاي شنيكرم تقسيمي Polychaetesساختار تغذيه‌اي بازوچه يك آب‌سان‌زي مرتبط با مرجانيان
پناهگاه سخت‌پوستان دورجورپا در ميان ساختارهاي تغذيه‌اي يك كلوني آب‌سان‌زيآبي واقعي: يك گونه كرم تقسيم دريايي كه بخش‌هايي از بدنش نوري آبي رنگ را ساطع مي‌كندجوجه‌تيغي دريايي: ليسه دريايي- يك نرم‌تن بدون پوسته دريايي
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

کاریکاتورهای جدید وزیبا از بازیکنان مطرح فوتبال دنیا
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

حسین مرعشی آزاد شد

سید حسین مرعشی، معاون رئیس‌جمهوری در دولت دوم اصلاحات، صبح امروز از زندان آزاد شد.
سید حسین مرعشی که اسفندماه سال گذشته از سوی دادگاه انقلاب به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود، با پایان یافتن دوران محکومیتش، صبح امروز از زندان اوین آزاد شد.
بر اساس حکم صادر شده از سوی دادگاه، وی از شرکت و فعالیت در هرگونه حزب و موسسه‌ای که به کارهای سیاسی و فرهنگی و اجتماعی بپردازد، منع شده و در این زمینه محرومیت مادام‌العمر برای وی صادر شده است.
همچنین کوروش زعیم عضو شورای رهبری جبهه ملی ایران و حامد تقی‌پور و ولی سجادی، فعال دانشجویی با قرار وثیقه آزاد شدند.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

قيمت انواع هواپيماهاي شخصي در ايران

نايب رئيس اتحاديه صنايع هوايي و فضايي ايران از تاسيس چند شركت به منظور توسعه‌ي هوانوردي عمومي در كشور خبر داد.
يعقوب انتصاري درباره‌ي برنامه‌ي توسعه‌ي استفاده از هواپيماهاي شخصي در ايران توضيح داد: تاكنون چندين شركت با سهم 59 درصد دولتي و 41 درصد خصوصي تاسيس شده تا به صورت تخصصي روي برنامه‌ي توسعه‌ي هوانوردي عمومي در كشور و ساخت هواپيماهاي دو تا 19 نفره كار كنند.
وي افزود: اين شركتها همچنين روي تدوين قوانين و فرهنگ‌سازي در حوزه‌ي هوانوردي عمومي و مواردي مانند ايرتاكسي، گردشگري هوايي، ايجاد كلوپهاي هوانوردي در كلاس‌هاي فوق سبك، اسپورت و سبك نيز كار خواهند كرد.

* * ساخت 3500 فروند هواپيماي كوچك ظرف پنج سال
انتصاري با اشاره به اين‌كه در ابتدا چند پايگاه به صورت آزمايشي براي توسعه‌ي هوانوردي عمومي در كشور در نظر گرفته شده كه در نوروز امسال عملياتي مي‌شوند، اظهار كرد: بايد ظرف پنج سال سه هزار و 500 فروند هواپيماي كوچك در كلاس‌هاي دو تا 19 نفره در ايران به صورت داخلي‌سازي يا با مشاركت خارجي ساخته شود. همچنين بخشي از اين نياز را نيز مي‌توان از خارج خريداري كرد. در اين بين شركت‌هاي خصوصي مي‌توانند با مشاركت شركت‌هاي خارجي اقدام به ساخت اين نوع هواپيماها كنند
او با تاكيد بر اين‌كه براي توسعه‌ استفاده از هواپيماهاي شخصي در كشور بايد زيرساختهاي مختلفي فراهم شوند، عنوان كرد: همچنين قرار است شركتهاي ليزينگ براي خريد قسطي هواپيماهاي شخصي در كشور تاسيس شوند. ايجاد زيرساختهايي مانند فرودگاه‌ها و بانك‌ها به سرمايه‌گذاري دولتي و خصوصي با هم نياز دارد.
وي يادآوري كرد: دولت دو سال قبل تصميم به توسعه‌ي هوانوردي عمومي در كشور گرفت و بايد فرهنگ‌ هوانوردي عمومي در كشور گسترش يابد. هم‌اكنون وزارت دفاع و سازمان صنايع هوايي به صورت تخصصي در اين حوزه كار مي‌كنند.

* * چند و چون قيمت هواپيماهاي شخصي
نائب رئيس اتحاديه صنايع هوايي و فضايي ايران درباره‌ي قيمت هواپيماهاي شخصي توضيح داد: قيمت هواپيماهاي دو نفره حدود 90 ميليون تومان، ‌هواپيماهاي چهار نفره بين 250 تا 300 ميليون تومان، هواپيماهاي 6 تا 8 نفره بين 700 تا 800 ميليون تومان و هواپيماهاي 12 تا 19 نفره بين 1.5 تا 4 ميليارد تومان است كه اينها هم‌سطح قيمت‌هاي جهاني هستند.
او خاطرنشان كرد: همچنين بخشهاي تعمير، نگهداري و خدمات پس از فروش نيز بايد در كشور ايجاد شوند. از سوي ديگر با توسعه‌ي هوانوردي عمومي در كشور بسياري از فرودگاههاي غيرفعال كشور فعال شده و فعاليت‌ آنها توجيه اقتصادي پيدا مي‌كند. اشتغال‌زايي فارغ‌التحصيلان دانشگاهي و توسعه‌ي ساير صنايع نيز از دستاوردهاي توسعه‌ي حوزه‌ي هوانوردي عمومي در كشور است.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

نظر رهبر انقلاب درباره چند همسری در دیدار خصوصی با نمایندگان زن مجلس

گزارش از ایلنا
زهره الهیان در نشست پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد گفت: بحث ازدواج موقت از بحث‌های جدی فقهی و حقوقی است.
الهیان تاکید کرد با توجه به شرایطی که اکنون در ایران اسلامی در این ارتباط وجود دارد ازدواج موقت زنان یک ظلم به این قشر است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: اغلب ازدواج های موقت در هیچ جایی ثبت نمی شود و اگر زن در این ازدواج بچه دار و مرد از آن طفره رود هیچ جایگاهی برای دفاع از حقوق زن وجود ندارد.
وی هوشمندی زنان را عامل اساسی موفقیت آنان در ازدواج های موقت دانست و از آنان خواست درصورت اقدام به این امر ، ازدواج خود را به ثبت قانونی برسانند.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از پیش بینی شدن تمهیداتی در لایحه خانواده توسط مجلس شورای اسلامی برای زنان ازدواج موقت خبر داد.
الهیان در پاسخ به این سوال که در لایحه تیرماه 86 مجلس شورای اسلامی از زن بعنوان یک کالا یاد شده و چرا مجلس باید لایحه ای را به تصویب برساند که با فرمایشات امام صادق (ع) منافات داشته باشد؟ اظهار داشت: لایحه حمایت از خانواده برعکس تمامی هیاهوها و جنجال سازی هایی که شد به نفع زنان بود.
وی به تشریح این لایحه پرداخت و گفت: لایحه حمایت از خانواده بدلیل همین هیاهوها و جنجال‌سازی‌ها به شدت مظلوم شد اگرچه نکات متعدد و بندهای مختلفی برای حمایت از زنان در آن پیش بینی شده بود.
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، مبنای تدوین این لایحه را دفاع از حقوق زنان ذکر و یادآور شد: حدود 60 بند و نکته در این لایحه پیش بینی شده که در قالب دادگاههای خانواده امتیازات جدی به خانواده ها داده می شود.
الهیان افزود: رسانه های غربی تمامی تلاش خود را به کار بستند تا با جنجال‌سازی‌ها و تحصن‌های بی مورد جلوی مجلس شورای اسلامی این لایحه به تصویب نمایندگان نرسد.
وی با تاکید براینکه در لایحه حمایت از خانواده نظر مقام معظم رهبری مدنظر قرار گرفته شد، خاطرنشان کرد: در دیدار خصوصی نمایندگان خانم مجلس شورای اسلامی با مقام معظم رهبری، ایشان بر تک همسری تاکید داشتند.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی به طرح خاطره ای از رهبری در این ارتباط اشاره و اظهار داشت: ایشان به یکی از علماء ارادتی داشتند و من نمی خواهم به نام این عالم اشاره ای کنم و در یک نشست که با مقام معظم رهبری داشت رهبری به وی گفت که کاش شما دو همسری نمی بودید.
وی گفت: اصل در لایحه حمایت از خانواده حمایت از بحث تک همسری است اگرچه شرایط ازدواج دوباره مرد بدون اجازه از همسر اول مشخص شده است.
الهیان، زندانی زن بیش از سه سال، اعتیاد و فرار از خانواده را از مهمترین ملاک‌های ازدواج دوباره مرد بدون اجازه از همسر اول ذکر کرد.
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، جنجال سازی رسانه های غربی و کوتاهی رسانه های ایران را از مهمترین دلایل به حاشیه رفتن لایحه حمایت از خانواده برشمرد.
وی افزود: این لایحه برغم تمامی جوسازی‌ها از سوی مجلس شورای اسلامی تصویب شده و بندهایی از آن اکنون در حال بررسی و تصحیح نهایی است.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که در دوره اصلاحات برای زنان چه اقداماتی نشد که در دولت اصولگرا شد؟ هم اظهار داشت: انصافا نمی خواهم سیاسی صحبت کنم شاید در دوره های قبل شعار دفاع از حقوق زنان داده می‌شد اما اکنون در این دوره محقق شده است.
الهیان گفت: وزارت زنان، تسهیلات ویژه برای زنان سرپرست خانوار، لایحه حمایت از خانواده و انتصاب وزیر زن و معاون زن برای رئیس‌جمهور از مهمترین اقدامات صورت گرفته توسط مجلس هشتم و دولت اصولگرا بوده است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال مجری برنامه که دستاوردهای فرهنگی در دولت‌های نهم و دهم بدتر از دستاوردهای فرهنگی دولت‌های قبلی نباشد بهتر نیست؟ هم صحبت مجری برنامه را تایید کرد
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

خبر فوری

 

     موسوی وکروبی آیا دستگیر شده اند..؟

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

خبر فوری از مصر:(اخوان المسلمين نامزد رياست جمهوري مصر نمي شود)

"رشاد البيومي " روز يكشنبه در گفت وگو با شبكه خبري العالم با تاكيد بر شركت در انتخابات پارلماني مصر اظهار داشت: انتخابات پارلماني مانند هر انتخابات ديگري است و نقش ما مشاركت گسترده در آن و نه تسلط بر پارلمان خواهد بود.
معاون جماعت اخوان المسلمين مصر همچنين گفت: دستاوردهاي انقلاب 25 ژانويه كافي نيست چون خواسته هاي انقلابيون به طور كامل تحقق نيافته و هنوز تعدادي از چهره هاي رژيم سابق قدرت را در دست دارند.
البيومي اظهار داشت: فرار حسني مبارك و سرنگوني ديكتاتور مصر كافي نيست زيرا هنوز بقاياي اين رژيم در راس قدرت هستند

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

تعليق فعاليت ميرحسين موسوي در دانشگاه

رئيس دانشگاه تربيت مدرس از تعليق فعاليت ميرحسين موسوي در اين دانشگاه خبر داد.
بيژن رنجبر با بيان اينكه ميرحسين موسوي از مدت‌ها پيش در هيئت انتظامي اين دانشگاه پرونده داشت و شكايت‌هايي نسبت به وي مطرح بود، اظهار داشت: سرانجام نتيجه بررسي‌هاي انجام شده به تعليق فعاليت‌هاي وي ختم شد كه حكم تعليق وي نيز ابلاغ شد.
وي افزود: با توجه به سعه صدر جمهوري اسلامي در ماه‌هاي گذشته و تأكيد رهبر معظم انقلاب بر جذب حداكثري و دفع حداقلي ما نيز در اين مسير گام برداشتيم تا افرادي كه در فتنه سال 88 نقش‌آفريني كرده‌اند، به دامان انقلاب بازگردند اما اين مسئله محقق نشد.
رئيس دانشگاه تربيت‌مدرس با اشاره به اتفاقات رخ داده در 25 بهمن امسال گفت: اتفاقات رخ داده در اين روز و فتنه‌انگيزي فتنه‌گران نشان داد كه ديگر جاي مماشات با اين افراد كه علنا در مقابل نظام ايستاده‌اند، وجود ندارد.
رنجبر در پايان خاطرنشان كرد: با توجه به مطالبات مردمي و همچنين درخواست‌هاي مكرر تشكل‌هاي دانشجويي و دانشگاهيان كشور و بر اساس نظر هيئت انتظامي دانشگاه، فعاليت ميرحسين موسوي را در دانشگاه تربيت مدرس تعليق و حكمش را نيز به وي ابلاغ كرديم
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

عکسهایی زیبا از زندگی امام موسی صدرامام موسی در دوران جوانیامام موسی صدر در آغاز فعاليتهاي گسترده ديني و فرهنگي خود در مناطق شيعه نشين لبنان در سال 13338 هجری.امام موسی صدر در آغاز فعاليتهاي گسترده ديني و فرهنگي خود در مناطق شيعه نشين لبنان در سال 13338 هجری.امام موسی در دوران جوانیامام موسی در منزل شخصی در لبنان.ملاقات امام موسی با رهبران دیگر ادیان در لبنان؛ وي از اولين روزهاي هجرت به لبنان در زمستان سال 1338، با طرح شعار «گفتگو، تفاهم و همزيستي»، پايه هاي روابط دوستانه و همكاري صميمانه اي را با مطران يوسف الخوري، مطران جرج حداد، شيخ محي الدين حسن و ديگر رهبران ديني مسيحي و اهل سنت آن كشور بنا نهاد.ملاقات امام موسی با رهبران دیگر ادیان در لبنان.ملاقات امام موسی با رهبران دیگر ادیان در لبنانملاقات امام موسی با رهبران دیگر ادیان در لبنان.سفر دو ماهه در تابستان 1342 به كشورهاي شمال آفريقا در راستای همفكري مراكز اسلامي مصر، الجزاير و مغرب.ملاقات امام موسی با حافظ اسد؛ با آغاز جنگ داخلي لبنان در فروردين سال 1354، تمامي تلاشهاي امام موسي صدر مصروف پايان دادن به اين بحران صرف گرديد. در این راستا وی در ارديبهشت 1355 حافظ اسد را وادار نمود تا با اعزام نيروهاي سوري به لبنان، موازنه قوا و آرامش را به اين كشور بازگرداند.ملاقات با پاداشاه عربستان؛ امام موسي صدر در ديدارهاي مكرر سال 1357 خود با رهبران سوريه، عربستان سعودي و برخي ديگر از كشورهاي جهان عرب درباره انقلاب ایران به گفتگو می پرداخت.

ملاقات با کمیل شمعون رییس‌جمهور و صائب سلام نخست‌وزیر اسبق لبنان.ملاقات با ولید جنبلاط رهبر حزب سوسیالیست ترقیخواهملاقات با رشید کرامی نخست‌وزیر وقت لبناناز راست: پی‌یر جمیل رییس و موسس حزب کتایب، صائب سلام نخست‌وزیر اسبق، امام موسی صدر، امیل اده رییس فراکسیون ملی، شیخ حسن یعقوب.امام موسی در میان مردمامام موسی در میان مردمامام موسی در میان مردمامام موسی در میان مردمامام موسی در میان مردمامام موسی در میان مردم

مرجع:فرارو
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

عکسی زیبا از بازگشت اصغر فرهادی به ایران

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

ورود 54 هواپیما به ‌ناوگان ‌هوایی‌ کشور

از ابتداي مهر ماه 88 تا اواسط بهمن ماه سال 89، هشت هزار و 562 صندلي پرواز به مجموعه ناوگان هوايي كشور پيوست كه از اين تعداد 4659 صندلي در سال 89 و 3903 صندلي در سال 88 اضافه شده است. 
رييس سازمان هواپيمايي كشوري از الحاق 54 فروند هواپيماي مسافربري طي 17 ماه گذشته به ناوگان هوايي كشور خبر داد و گفت: «با اين اقدام طي مدت مزبور 8562 صندلي پرواز به ناوگان هوايي كشور افزوده شده است.»
كاپيتان رضا نخجواني ضمن بيان مطلب فوق اظهار داشت: «از ابتداي مهر ماه 88 تا اواسط بهمن ماه سال 89، هشت هزار و 562 صندلي پرواز به مجموعه ناوگان هوايي كشور پيوست كه از اين تعداد 4659 صندلي در سال 89 و 3903 صندلي در سال 88 اضافه شده است.»
وي با اعلام اين مطلب كه هواپيماهاي اضافه شده شامل 18 فروند هواپيماي پهن پيكر ثبت داخل و 36 فروند هواپيماي بدنه باريك است، تصريح كرد: «14 فروند از هواپيماهاي فوق‌الذكر بدنه باريك ثبت داخلي و 22 فروند بدنه باريك ديگر نيز ثبت خارجي بوده است.»
معاون وزير راه و ترابري همچنين اظهار كرد: «23 فروند از هواپيماهاي اضافه شده در سال 88 و 31 فروند ديگر نيز از ابتداي امسال تا اواسط بهمن ماه وارد ناوگان هوايي كشور شده است.»
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

محور های استیضاح وزیر نیرو

اين در حالي بود كه در هنگام اعلام وصول اين طرح استيضاح از سوي اميدوار رضايي تعدادي از نمايندگان پيرامون او جمع شده و پس از قرائت طرح استيضاح وزير نيرو صلوات فرستادند. 

در پايان جلسه علني امروز مجلس شوراي اسلامي استيضاح وزير نيرو با 45 امضا و 6 محوراعلام وصول شد.

محورهاي ذكر شده در طرح استيضاح وزير نيرو به اين شرح است:

1- فقدان مديريت و برنامه‌ريزي براي تصدي اين وزارتخانه مهم

2- عدم رعايت عدالت و اقدامات تبعيض‌آميز در مناطق مختلف

3- عدم اجراي تعهدات داده شده در گزارش برنامه خود در زمان راي اعتماد

4- طولاني شدن اجراي مصوبات دولت و تعهدات وزارت نيرو

5- فقدان برنامه‌ريزي و اولويت‌بندي طرح‌هاي آبرساني و تامين برق شهري و روستايي

6- طولاني شدن اجراي سدها و آبرساني و مشكلات متعدد مردم و تضاد درون وزارتخانه

اين در حالي بود كه در هنگام اعلام وصول اين طرح استيضاح از سوي اميدوار رضايي تعدادي از نمايندگان پيرامون او جمع شده و پس از قرائت طرح استيضاح وزير نيرو صلوات فرستادند
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

عکس های جدید از اسد الله عسگر اولادی(...؟...)

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

آخرین خبر ها از بحرین:(شمار شهداي قيام مردم بحرين به 7 نفر رسيد)

شبكه خبري العالم خبر داد كه شمار شهداي قيام مردم بحرين از روز يك‌شنبه تاكنون به 7 شهيد رسيده و 400 نفر نيز مجروح شده‌اند.
طي چند روز گذشته، رژيم بحرين با حمله به تجمع معترضان اين كشور در ميدان لؤلؤه ده‌ها نفر را به خاك و خون كشيده است.
از سوي ديگر ساعاتي قبل، همزمان با عقب‎نشيني نيروهاي ارتش بحرين از ميدان لؤلؤه شهر منامه مردم در حال بازگشت به اين ميدان هستند و به اين ميدان مسلط شده‌اند.
فراكسيون "جميت الوفاق " بزرگترين جريان شيعي در بحرين نيز از مردم درخواست كرده است كه به سوي اين ميدان حركت كنند.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

آخرین خبر ها از لیبی:(بالگردهاي ارتش ليبي مردم را گلوله‌باران كردند)

 شبكه خبري "پرس ‌تي‌وي " خبر داد كه بالگردهاي ارتش ليبي روز شنبه معترضان در شهر بن‎غازي در شرق اين كشور را گلوله‌باران كرده‌اند.
منابع بيمارستاني شرايط در ليبي را وخيم خوانده و اعلام كرده‌اند، بسياري از معترضان در تيراندازي هوايي بالگردهاي نظامي زخمي شده‌اند.
اين در حالي است كه در روزهاي اخير، اعتراض‌هاي مردمي عليه "معمر قذافي " رهبر ليبي گسترش يافته است.
همچنين براساس اعلام ديده‎بان حقوق بشر، در درگيري‌هاي نيروهاي امنيتي با معترضان در سه روز اخير، دست‌كم 84 معترض كشته شده‌اند.
اين در حالي است كه فقط گزارش يكي از بيمارستان‌ها موسوم به "بن‎غازي " از كشته شدن 35 نفر در درگيري‌هاي اخير حكايت دارد.
گفتني است دولت ليبي سرويس‌هاي اينترنت را در سراسر اين كشور مختل كرده است.
معترضان خواستار بركناري معمر قذافي پس از 40 سال حكومت بر ليبي هستند
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

بن علی سکته کرد

رئیس جمهور مخلوع تونس که به جده گریخته بود سکته کرده و در یکی از بیمارستان های این شهر بستری شد.روزنامه فرانسوی لوموند گزارش داد  زین‌العابدین بن علی، رئیس جمهور مخلوع تونس دچار سکته مغزی شده و در حال حاضر در کما بسر می‌برد.به نوشته این روزنامه: این در حالی است که خبرهای مشابهی در مورد حسنی مبارک، رئیس جمهور سابق مصر نیز منتشر و اعلام کرده بودند که وی نیز در کما بسر می‌برد. 16146

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

صحبتهایجالب منوچهر متکی درباره (س ر ا ن ف ت ن ه)

چرا وقتي ضد انقلاب در حمايت از شما بيانيه داد، اعلاميه نداديد؟

به گزارش خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس، منوچهر متكي وزير امور خارجه سابق كشورمان چهارشنبه شب در مراسمي كه به مناسبت آغاز هفته وحدت و سالگرد 22 بهمن توسط كانون اسلامي فارغ التحصيلان شبه قاره هند در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و با حضور سفير هند در ايران برگزار شد، طي سخناني ضمن تبريك سي و دومين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و شصت و يكمين سالگرد تأسيس جمهوري هند و آغاز هفته وحدت و ميلاد نبي امجد اسلام، نسبت به تداوم عزت، سربلندي و استحكام پيوندهاي دوستي و صميمت دو كشور ايران و هند ابراز اميدواري كرد.
وي ضمن قدرداني از زحمات سفير هند در ايران در طول دوران ماموريتش در راستاي گسترش روابط تهران و دهلي‌نو، اظهار داشت: برگزاري كميسيون‌هاي مشترك اقتصادي بين دو كشور در دو سال گذشته و سفرهاي متقابل مقامات دو كشور، فرصت‌هاي جديدي براي توسعه همكاري‌ها فراهم كرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

مرور کاملي بر جدول 20 باشگاه پردرآمد جهان

 

شش جایگاه نخست این لیست که بر مبنای فصل 10-2009 تنظیم شده، نسبت به فصل پیش از آن تغییر نکرده است.
به گزارش گل این لیست به این ترتیب است:
 1st  
Real Madrid
سال گذشته: اول
£359.1m
(£341.9m)
+9.2%


رئال مادرید برای ششمین سال پیاپی صدرنشین این لیست است، هرچند که آنها بار دیگر در اولین مرحله حذفی لیگ قهرمانان کنار رفتند و در لالیگا پس از بارسلونا قرار گرفتند. آنها توانستند برای حق پخش تلویزیونی مربوط به خود مذاکره کنند و 129.9 میلیون پوند در این زمینه گرفتند که بیش از تمام درآمد نیمی از این 20 باشگاه ثروتمند است. درآمد بلیت‌فروشی آنها هم 27 درصد افزوده شد، به ویژه که برنابئو میزبان فینال لیگ قهرمانان فصل گذشته بود.2nd  
Barcelona
سال گذشته: دوم
£325.9m
(£311.7m)
+4.6%


با وجود دو قهرمانی پیاپی در لالیگا، در این عرصه رقابت را به رئال مادرید واگذار کردند.. البته آنها توانستند منچستریونایتد را پشت سر بگذارند. 9 درصد رشد در درآمد تجاری آنها را تنها در این زمینه به درآمدی 100 میلیون پوندی رساند، و بلیت‌فروشی هم 80.1 میلیون پوند عایدشان کرد. حق پخش هم 145.8 میلیون پوند برایشان به همراه داشت. فروش آرم روی پیراهن که برای اولین بار صورت گرفت آنها را به درآمدی 135 میلیون پوندی در پنج سال و نیم آینده می‌رساند و به این ترتیب آنها می‌توانند فاصله را با رئال مادرید کم کنند.3rd  
Manchester United
سال گذشته: سوم
£286.4m
(£278.5m)
+2.8%


جام لیگ (League Cup) تنها افتخاری بود که در فصل 10-2009 به دست آوردند، اما به رشد اقتصادی مستحکم خود ادامه دادند. حق پخش تلویزیونی، 37 درصد کل درآمد آنها، معادل 104.8 میلیون پوند بود، که 5 درصد نسبت به سال گذشته افزایش نشان می‌داد. درآمد تجاری آنها 16 درصد افزایش یافت که به دلیل قرارداد با ترکیش ایرلاینز، بت‌فر و چندین شرکت مخابراتی بود. درآمد بلیت‌فروشی آنها 8 درصد افت کرد که به دلیل حذف زودهنگام از لیگ قهرمانان و جام حذفی بود.4th  
Bayern Munich
سال گذشته: چهارم
£264.5m
(£246.6m)
Up 7.3%


دوگانه آلمانی لیگ و جام حذفی، و رسیدن به فینال لیگ قهرمانان فاصله بایرن مونیخ با منچستریونایتد را به شکل قابل توجهی کاهش داد. درآمد آنها برای اولین بار از 300 میلیون یورو (255 میلیون پوند) فراتر رفت، که بخشی از آن به دلیل 20 درصد افزایش حق پخش تلویزیونی، به دلیل حضور در تمامی دیدارهای لیگ قهرمانان بود. در هر حال، بایرن از نظر درآمد تجاری بهترین عملکرد را در میان تمامی باشگاه‌ها داشت و 141.6 میلیون پوند از این جهت به دست آورد.5th  
Arsenal
سال گذشته: پنجم
£224.4m
(£224m)
+0.002%


آرسنال به بهترین شکل تفاوت نرخ تبادل ارزی بین پوند و یورو در سال گذشته را نشان می‌دهد. اگر درآمد آنها را با پوند حساب کنیم رشد خاصی نداشته، اما به یورو آنها 4 درصد رشد داشتند. در هر حال، فروش مایملک آنها در خانه قدیمی‌شان، یعنی هایبوری، 157 میلیون پوند به همراه داشت و این پول در این آمار محاسبه نشده، چرا که این آمار تنها به درآمدهای فوتبالی مربوط می‌شود. درآمد بلیت‌فروشی آنها به دلیل بازی‌های کمتر در ورزشگاه امارات در فصل 10-2009 کاسته شد، اما با این حال هنوز 42 درصد از کل درآمد آرسنال بود.6th  
Chelsea
سال گذشته: ششم
£209.5m
(£206.4m)
+1.5%


برای اولین بار در تاریخ باشگاه فاتح دوگانه شدند و با این حال درآمد بلیت‌فروشی آنها 10 درصد کاهش یافت، اتفاقی که در دوران زمامداری رومن آبراموویچ بی‌سابقه بوده است. حذف زودهنگام از لیگ قهرمانان بی‌تردید مانعی بر افزایش درآمد آنها بود، اما درآمدهای تجاری (با افزایش 7 درصدی) و درآمد حق پخش تلویزیونی (با افزایش 9 درصدی) این کاهش را جبران کردند.7th  
AC Milan
سال گذشته: دهم
£193.1m
(£167.4m)
+15.4%


شرکت در لیگ قهرمانان، پس از غیبت در دوره قبلی درآمد خوبی به جیب میلان واریز کرد. برای مقایسه باید بگوییم که رسیدن آنها به مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان 19.5 میلیون پوند بابت حق پخش تلویزیونی نصیبشان کرد، در حالی که شرکتشان در جام یوفای سال قبل درآمدی 330 هزار پوندی برایشان به همراه داشت. میلان در زمینه حق پخش تلویزیونی سوم است، که بیش از همه به دلیل مذاکراتشان بر سر قرارداد حق پخش داخلی است. اما این موضوع در دوره بعدی منتفی می‌شود و انتظار داشته باشید آنها در جدولی که سال 2012 منتشر می‌شود سقوط داشته باشند.8th  
Liverpool
سال گذشته: هفتم
£184.5m
(£184.8m)
-0.002%


حضور در آنفیلد 2 درصد در فصل 10-2009 کاهش داشت، و با این حال درآمد بلیت‌فروشی آنها نسبت به سال گذشته اندکی بهتر شد. حق پخش تلویزیونی 7 درصد افزایش یافت که به دلیل رفتن به جمع چهار تیم برتر لیگ اروپا بود. این درآمد، 42 درصد از کل درآمد آنها را تشکیل می‌داد. با این حال منچسترسیتی و تاتنهام می‌توانند فصل بعد رتبه لیورپول را در این لیست بگیرند.
9th  
Inter
سال گذشته: نهم
£184.1m
(£167.4m)
+10%


موفقیتی که تاکنون تجربه نکرده بودند را به دست آوردند، و با این حال در لیگ پولی نهم هستند. درآمد بلیت‌فروشی آنها به میزان باورنکردنی 37 درصد افزایش یافت، اما آنها از این نظر در رتبه دوازدهم هستند. مانند میلان، درآمد حق پخش تلویزیونی آنها 62 درصد از کل درآمدشان را تشکیل می‌دهد، و 112.9 میلیون پوندی که آنها از این راه کسب کردند اینتر را در رده سوم حق پخش تلویزیونی و پشت سر رئال مادرید و بارسلونا قرار می‌دهد.10th  
Juventus
سال گذشته: هشتم
£167.8m
(£173.1m)
-3.1%


دو پله نسبت به سال گذشته سقوط کردند، و بانوی پیر دیگر پردرآمدترین باشگاه ایتالیا نیست. بلیت‌فروشی تنها 8 درصد کل درآمد آنها را تشکیل می‌دهد و آنها امیدوارند که افتتاح ورزشگاه جدیدشان در فصل بعد این عدد را افزایش دهد. حق پخش تلویزیونی آنها امسال به صورت مشترک حساب می‌شود و در لیگ قهرمانان امسال هم غایب هستند، پس انتظار نداشته باشید که یوونتوس سال بعد در جمع ده تیم برتر مالی باشد.11th  
Manchester City
سال گذشته: بیستم
£125.1m
(£87m)
+43.8%


بیشترین صعود را در این لیست داشتند و درآمدشان نسبت به فصل 09-2008 به میزان بسیار زیاد 43.8 درصد افزایش یافت. سیتی دارد به لطف رشد در همه زمینه‌ها یکی از بازیگران اصلی می‌شود. درآمد تجاری بیش از دو برابر شد و به 46.7 میلیون پوند رسید، و بلیت‌فروشی هم 17 درصد افزایش یافت. علاقه به تحولی که شیخ منصور در سیتی به وجود آورد باعث شد آنها حق پخش تلویزیونی بیشتری داشته باشند، و نمایش بازی‌های بیشتری از منچسترسیتی نسبت به فصل‌های قبل 5.8 میلیون پوند بیشتر از قبل برایشان به همراه آورد. البته آنها برای ادامه رشد سریعشان باید در زمین هم موفقیت محسوسی دشته باشند.
12th  
Tottenham
سال گذشته: پانزدهم
£119.8m
(£113m)
-3.1%


آنها البته منچسترسیتی را کنار زدند و به لیگ قهرمانان رفتند، اما اثر کامل این صعود تا لیگ پولی فصل بعد مشخص نمی‌شود. حق پخش تلویزیونی آنها به 51.5 میلیون پوند رسید، چرا که آنها چهارم شده بودند و طبق مقررات لیگ برتر هر تیمی جایگاه بالاتری در جدول داشته باشد پول بیشتری می‌گیرد. با این حال درآمد بلیت‌فروشی آنها به دلیل کم بودن ظرفیت وایت هارت لین محدود ماند؛ هیئت مدیره تاتنهام به دنبال خانه جدیدی هستند اما این تلاش آنها با جنجال روبرو شده.13th  
Hamburg
سال گذشته: یازدهم
£119.7m
(£124.9m)
-4.2%


باشگاه شمال آلمانی دومین باشگاه پردرآمد بوندس‌لیگا ماند، اما صعود تاتنهام و منچسترسیتی آنها را دو پله تنزل داد. این باشگاه به نیمه‌نهایی لیگ اروپا رسید که در آنجا به فولام باختند، و در بوندس لیگا هم هفتم شدند. آنها در این فصل در اروپا حاضر نیستند و به این ترتیب به سختی بتوانند جایگاه فعلی خود را در سال آینده حفظ کنند.14th  
Lyon
سال گذشته: سیزدهم
£119.6m
(£118.9m)
+0.1%


قهرمان هفت دوره پیاپی لیگ فرانسه، فصل پیش برای اولین بار به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان رسید و به این ترتیب درآمد بلیت‌فروشی آنها 11 درصد افزایش یافت و به 20.3 میلیون پوند رسید. در هر حال، بلیت‌فروشی تنها 17 درصد درآمد باشگاه است و میانگین 35767 تماشاگر در لیگ آنها را از این نظر در میان پایین‌ترین تیم‌های این جدول قرار می‌دهد.15th  
Marseille
سال گذشته: چهاردهم
£115.5m
(£113.5m)
+1.8%


باشگاه ساحل لاجوردی یک پله سقوط کرد، اما فاصله خود را با لیون، رقیب فرانسوی کم کرد. آنها برای اولین بار پس از سال 1992 فاتح لیگ فرانسه شدند و به لیگ قهرمانان رسیدند، جایی که به مرحله حذفی هم راه یافتند. حق پخش تلویزیونی معادل 58 میلیون پوند بود و 50 درصد کل درآمد باشگاه را تشکیل می‌داد. رشد فصل قبل‌تر آنها هم به دلیل افزایش درآمد از حضور در لیگ قهرمانان و لیگ اروپا بود.16th  
Schalke 04
سال گذشته: شانزدهم
£114.5m
(£106m)
+8%


به طور میانگین 61800 تماشاگر بازی‌های شالکه در بوندس‌لیگا در ورزشگاه ولتینز را به تماشا می‌نشینند و این باشگاه بیش از 90 هزار عضو دارد. به این ترتیب، شالکه طرفداران قابل توجهی در آلمان دارد. درآمد تجاری بیش از نیمی از درآمد باشگاه را تشکیل می‌دهد، چرا که آنها قراردادهای پرسودی با آژانس حقوق ورزشی Infront Germany، شرکت روسی گازپروم (اسپانسر اصلی باشگاه) و آدیداس (تولیدکننده لباس‌های ورزشی) بسته‌اند که به باشگاه کمک کرده مبلغ خارق‌العاده 64.7 میلیون پوند درآمد تجاری داشته باشد. حضور آنها در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان امسال جایگاه آنها را در سال بعد بالاتر هم می‌برد.17th  
Atletico Madrid
سال گذشته: هجدهم
£101.9m
(£89.4m)
+14%


اتلتیکو مادرید اولین قهرمانی بزرگ خود در 14 سال گذشته را به دست آورد. آنها در فینال لیگ اروپا فولام را بردند. نمایش آنها در رقابت‌های اروپایی 50.9 میلیون پوند درآمد حق پخش تلویزیونی برایشان به همراه آورد که 50 درصد کل درآمدشان بود. با این حال، رتبه نهم اتلتیکو در لالیگا در فصل 10-2009 برای رسیدن به لیگ قهرمانان کافی نبود و دفاع آنها از قهرمانی‌شان در لیگ اروپا با حذف در مرحله گروهی شکست خورد. به این ترتیب بعید است آنها سال بعد جایی در میان 20 تیم برتر داشته باشند.
18th  
AS Roma
سال گذشته: دوازدهم
£100.5m
(£124.7m)
-19.4%رم بیشترین سقوط را در جدول پولی امسال داشت. آنها شش رده سقوط کردند و به رتبه هجدهم رسیدند. دلیل اصلی این سقوط، ناکامی آنها در راهیابی به لیگ قهرمانان برای اولین بار در چهار سال گذشته بود. رم دومین درآمد پایین بلیت‌فروشی را در میان این 20 تیم دارد – که تنها 15.6 میلیون پوند است – و آنها با فاصله نزدیکی توانستند یوونتوس را در این زمینه پشت سر بگذارند. در هر حال آنها فصل پیش در سری آ دوم شدند و به بزرگ‌ترین رقابت اروپا برگشتند و حضور آنها در این بازی‌ها قاعدتا باید منجر به صعود آنها در جدول فصل آینده شود.19th  
VfB Stuttgart
سال گذشته: در جدول نبود
£94m
(£85m)
+10.6%


اشتوتگارت در فصل 09-2008 سوم شد، و به لیگ قهرمانان راه یافت، هرچند که در مرحله یک‌هشتم نهایی مقابل بارسلونا قرار گرفت و حذف شد. البته حضور آنها در این رقابت‌ها به افزایش درآمدشان کمک کرد. چیزی که تفاوت اشتوتگارت با دیگر باشگاه‌های آلمانی را رقم می‌زند سهم قابلت وجه حق پخش تلویزیونی از کل درآمد (42 درصد) نسبت به درآمد تجاری است. هنگامی که بازسازی ورزشگاه مرسدس بنز آنها کامل شود، آنها امیدوارند که افزایش ظرفیت از 56 هزار نفر به 60 هزار نفر رشد مالی‌شان را تقویت کند.20th  
Aston Villa
سال گذشته: در جدول نبود
£89.6m
(£84.3m)
+6.3%


استون ویلا برای اولین بار پس از فصل 04-2003 به لیگ پولی برمی‌گردد و جای نیوکاسل را می‌گیرد که فصل پیش را در مسابقات قهرمانی (دسته دوم فوتبال انگلیس) گذراند. بازگشت آنها به جمع 20 تیم برتر تا حدی به دلیل حضور در فینال هر دو جام حذفی انگلیس در ورزشگاه ویمبلی است. این باشگاه برای سومین فصل پیاپی لیگ برتر هم ششم شد و درآمد خوب 52.1 میلیون پوندی از حق پخش تلویزیونی گرفت که 58 درصد کل درآمدشان بود. آنها ترجیح دادند Acorns را روی پیراهنشان تبلیغ کنند که بیمارستانی محلی برای کودکان است، و از درج نام شرکت‌هایی که برای این کار پول می‌پرداختند چشم‌پوشی کردند. به این ترتیب درآمد تجاری آنها تنها 13.1 میلیون پوند بود که نسبتا کم است.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

شوهر خواهر موسوی بازداشت شد.......

محمد حسین شریف‌زادگان وزیر رفاه دولت هشتم بازداشت شد.
به گزارش  آفتاب، دکتر شریف‌زادگان در زمان انتخابات ریاست‌جمهوری دهم، مسئول کمیته اقشار ستاد میرحسین بود.
همچنین منابع خبری گزارش دادند که چهارشنبه، بیستم بهمن ماه، میثم محمدی، نویسنده و همچنین صالح نقره‌کار، دبیر کمیته حقوق میرحسین موسوی بازداشت شده‌اند.
شریف زادگان شوهر خواهر میر حسین موسوی و صالح نقره کار خواهرزاده زهرا رهنورد است
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

حضوررهبرانقلاب درمنزل آیت الله مصباح یزدی.

رهبر معظم انقلاب شب گذشته در سفری غیر رسمی به قم با حضور در منزل آیت الله مصباح یزدی با ایشان دیدار و گفتگو کردند.
 این پنجمین سفر غیر رسمی معظم له، پس از سفر پر خیر و برکت ده روزه ایشان به شهر مقدس قم است که به دیدار علماء و مراجع معظم قم رفته اند.
به گزارش پایگاه ۵۹۸، رهبر معظم انقلاب شب گذشته بیستم بهمن ماه در سفری غیر رسمی به قم با حضور در منزل آیت الله مصباح یزدی با ایشان دیدار و گفتگو نمودند. فرزندان و خانواده علامه مصباح در این دیدار که در ساعات اولیه شب انجام گرفت و بیش از یک ساعت ادامه داشت، نیز حضور داشتند .
پس از این دیدار رهبر فرزانه انقلاب به زیارت حضرت فاطمه معصومه(س) مشرف شدند.
گفتنی است آیت الله مصباح یک فقیه، متکلم، فیلسوف، مفسر و زمان شناس بصیر است. ایشان جزء شخصیت های برجسته ای است که هیچگاه در تقدم نظام بر خود تردید نداشته و در این راه بدون لحاظ داشتن موقعیت علمی خود به دل خطر رفته و گاهی یک تنه با «خناسان مسلط» مصاف داده است.
چنین شخصیتی مصداق کامل عالمی است که تشخیص دقیق خود را در روزی که لازم باشد، بی درنگ به میدان می آورد و در این راه سرزنش و زخم زبان دیگران را به چیزی نمی گیرد. در واقع تکریم حضرت آقای مصباح تکریم «راه حق» و نشان دادن «مصداق» و «الگوی شایسته» است. مصداقی که به تعبیر حضرت آقا- در این دیدار- از دهه ۱۳۳۰ تاکنون که او را می شناخته، همواره بر مدار حق بوده است.
شایان ذکر است که این پنجمین سفر غیر رسمی معظم له، پس از سفر پر خیر و برکت ده روزه ایشان به شهر مقدس قم می باشد که به دیدار علماء و مراجع معظم قم رفته اند
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

مشاور کروبی دستگیرشد..........

بر اساس اعلام یک منبع آگاه به بولتن، تقی رحمانی مشاور نزدیک مهدی کروبی که نقش اساسی در فراخوان تجمع های غیرقانونی جریان فتنه داشت، دستگیر شد.
بنابر این گزارش، رحمانی که از اعضای گروهک موسوم به نهضت آزادی است، دارای ارتباط های فروانی با گروه های ضد انقلاب به ویژه گروهک منافقین می باشد.
گفتنی است، در جریان بازرسی از منزل وی مقدار متنابهی اسناد کشف و ضبط گردید.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

پرتاب «ميمون‌فضانورد» با كاوشگرايرانی+عکس

سرپرست سازمان فضايي ايران (ايسا) از پرتاب «كاوشگر 4» بدون محموله زيستي جهت آ‌زمايش زير سامانه‌هاي آن در اسفند ماه سال جاري خبر داد.
دكتر حميد فاضلي ایسنا، اظهار كرد: «هدف پرتاب اين است كه صحت عملكرد زيرسامانه‌هاي متعددي كه در اين كاوشگر پيش‌بيني شده و بعضا هم براي اولين بار مورد آزمايش قرار مي‌گيرد بررسي شود.»
وي افزود: «با بررسي نتايج اين پرتاب و اصلاحات و رفع عيوب احتمالي، پرتاب بعدي كاوشگر 4 با محموله زيستي اوايل سال آينده انجام خواهد شد.»


در آستانه پرتاب «كاوشگر 4» به فضا يكي از متخصصان طرح نيز در گفت‌و‌گو با ايسنا با تشريح جزئيات اين ماموريت و محموله زيستي آن اعلام كرد: «اين كاوشگر كه حامل يك ميمون از خانواده رزوس است به ارتفاع بيش از 120 كيلومتري زمين پرتاب شده و محموله پس از بازگشت با چتر نجات به روي زمين فرود مي‌آيد.»
مهندس رضايي، استاد دانشگاه ومتخصص علوم فضايي در گفت‌وگو با خبرنگار فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران با بيان اينكه مقدمات طرح‌هاي اعزام انسان به فضا در دنيا معمولا با پرتاب موجودات زنده كوچك پيگيري مي‌شود اظهاركرد: «در پي پرتاب موفقيت‌آميز «كاوشگر يك» در سال 86، «كاوشگر دو» در سال 87 و «كاوشگر سه» حامل محموله زيستي در سال 88، كاوشگر چهارم با محموله زيستي كه موجود زنده آن از نظر فيزيولوژي به انسان شبيه‌تر است، به زودي به ارتفاع بيش از 120 كيلومتري پرتاب مي‌شود.»

وي با تاكيد بر اينكه كاوشگر 4 پس از پرتاب بازيابي خواهد شد، تصريح كرد: «بازيابي به اين شكل انجام خواهد شد كه پس از رسيدن كاوشگر به ارتفاع اوج، محموله كه حاوي موجود زنده است به زمين برمي‌گردد و با چترهاي نجات به آرامي به روي زمين مي‌نشيند.»رضايي در خصوص تفاوت‌هاي كاوشگر 4 با نوع قبلي آن تصريح كرد: «از جمله اين تفاوت‌ها، نوع موجود زنده در محفظه زيستي و ‌پرتاب كاوشگر به ارتفاع بالاتر نسبت به كاوشگر قبلي است كه اين موضوع ضرورت وجود سيستم اكسيژن رساني به موجود زنده و سيستم تخليه دي‌اكسيد‌كربن موجود را مي‌رساند. همچنين در كاوشگر4 تمام علايم حياتي با نصب سنسورها در كپسول زيستي و بدن موجود زنده ذخيره و به طور همزمان براي ايستگاه زميني جهت بررسي و ارزيابي علائم حياتي توسط زيست‌پزشك‌هاي فضايي از طريق تله متري ارسال مي‌شود.»
وي با بيان اينكه محموله كاوشگر 4، 250 كيلوگرم است، خاطرنشان كرد: «كل محموله متشكل از سه زيرسامانه شامل زيرسامانه بازيابي، زيرسامانه خدمات كه تمامي تجهيزات الكترونيكي، كنترل، ارسال و دريافت فرامين را شامل مي‌شود و زيرسامانه كپسول زيستي است كه موجود زنده و متعلقات براي ثبت علايم حياتي و اكسيژن رساني و تخليه بازدم موجود زنده را شامل مي شود.»
اين متخصص فضايي افزود: «كاوشگرها، آزمايشگاه‌هاي فضايي هستند كه به صورت حرف U وارونه پرتاب مي‌شوند يعني از زمين پرتاب شده تا ارتفاع اوج رفته و سپس به زمين باز مي‌گردند كه در برگشت، پس از اينكه وارد جو غليظ شدند، سيستم بازيابي شامل دو چتر ترمزي و اصلي عمل مي‌كند.»
رضايي در گفت‌و‌گو با خبرگزاري دانشجويان ايران تصريح كرد: «كشورهاي صاحب فناوري به مرور موجوداتي كه از نظر فيزيولوژي به انسان نزديك‌تر بوده مانند سگ و ميمون را به فضا پرتاب كردند تا به مرحله‌اي رسيدند كه بتوانند مدارگرد طراحي كرده و با آن انسان را به فضا پرتاب كنند و در نهايت به فناوري اعزام انسان به كرات ديگر و ايستگاه‌هاي فضايي دست يابند.»
به گفته وي، پرتاب كاوشگر 4 با محموله زيستي از گام‌هاي اوليه اعزام موجود زنده به فضا توسط جمهوري اسلامي ايران است.
رضايي خاطرنشان كرد: «پروژه اعزام انسان به فضا كه مقرر بود در سال 1404 انجام شود با نظر مسوولان به سال 1400 تبديل شد كه پرتاب كاوشگر 4 گام‌هاي اوليه براي رسيدن به اين هدف است؛ اميدواريم با تلاش دانشمندان فضايي ايران بتوان اين زمان را حتي كاهش داد.»
وي با اشاره به افتتاح ايستگاه‌هاي دريافت و هدايت كنترل در روزهاي اخير گفت: «اين ايستگاه‌ها شامل دو ايستگاه جديد و يك ايستگاه بهينه‌سازي است به طوري كه دو ايستگاه جديد دريافت با قطر آ‌نتن 8.2 متر و قطر آنتن 6 متر و يك ايستگاه متحرك بهينه سازي شده است؛ بنابراين مي‌توان ادعا كرد كه ايران به لحاظ فناوري و دانش ساخت ايستگاه‌هاي دريافت از ماهواره‌هاي سنجش از دور كاملا به بومي‌سازي و خوداتكايي رسيده است.»
رضايي تصريح كرد: «پس از پرتاب كاوشگر 4 و دريافت نتايج، تحليل و پردازش آن صورت مي گيرد كه گام‌هاي بعدي اين پروژه، افزايش ارتفاع پرتاب كاوشگر است كه موجب افزايش طول ماندگاري موجود زنده در فضا خواهد شد سپس گام‌هاي بعدي بهينه‌سازي محفظه زيستي و اعزام موجودات بزرگ‌تر خواهد بود تا ان شاء الله به توانايي اعزام انسان به فضا برسيم.»

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

همه چیز در باره اخوان المسلمین(شرحی کامل از فعالیت های این گروه)

جماعت اخوان المسلمون برنامه اصلاحي وسيع و گسترده‌اي را تدوين كرده كه در آن عدالت اجتماعي، برابري، آزادي، صلح و چگونگي رويارويي با سختي‌ها و مشكلات زندگي عمومي جلوه گر است و همين عامل محبوبيت اين جنبش بويژه در ميان طبقه فقير شد.
به گزارش فارس، جنبش اخوان المسلمون را بايد زائيده اوضاع سياسي و اجتماعي تاريخ معاصر مصر و رهآورد رواج تفكر جدايي دين از سياست (سكولاريسم ) در ميان روشنفكران و ملي گرايان مصري دانست كه براي اصلاح مصر در دوران خفقان بعد از انقلاب ۱۹۱۹ اين كشور عليه انگليس شوريدند.

اهداف بنيانگذاران اين جنبش - بويژه "حسن البناء " يا " رهبر اخوان المسلمون "- از يك سو بر ايجاد تحول در اعتقادات اسلامي مسلمانان و بالاخص مصريان از حالت ايستا و بي تحركي به سمت پويايي و حاكميت تعاليم شريعت بر زندگي اجتماعي و سياسي مصر و از سوي ديگر بر اتحاد و وحدت مسلمانان در برابر استعمارگران غربي تمركز مي كرد كه كشورهاي اسلامي را مورد تجاوز قرار داده بودند.

اهداف و اقدامات اخوان المسلمون در موارد ذكر شده در سطور بالا تا پيش از كشته شدن حسن البناء توأم با نوعي هماهنگي و يكپارچگي بود، اما در پي كشته شدن حسن البناء و بويژه ظهور "جمال عبدالناصر " رئيس جمهور وقت مصر در عرصه قدرت و بهره گيري وي از اسلام در جهت اهداف خود، نوعي تفاوت بين اهداف و اقدامات اخوان المسلمون بوجود آمد.

حال كه ديگر بار و در آستانه انقلاب مردم مصر، نام اخوان المسلمون دوباره مطرح گرديده و اين جنبش وارد صحنه فعاليت‌هاي سياسي مصر شده، بي‌مناسبت نديديم در تحليلي به بررسي اين جنبش از ابتدا تا كنون بپردازيم.

پيدايش جنبش اخوان‌المسلمون

- حسن البنا:

حسن البناء بنيانگذار جنبش اخوان المسلمين در سال ۱۹۰۶ در روستاي "محموديه " در دلتاي رود نيل از نواحي "بحيره " مصر چشم به جهان گشود.

*حسن البنا: اسلام، پدر من است و من جز او پدري ندارم

وي به خاطر ريشه‌هاي فكري و مذهبي پدرش كه از طلبه‌هاي بنام و از پيروان مكتب بنيادگرايان حنبلي بود، با اصول اسلامي (سنتي) تربيت شد و در محيطي كاملاً اسلامي رشد كرد، بناء در اين باره مي‌گويد: اسلام، پدر من است و من جز او پدري ندارم.

وي پس از تكميل تحصيلات مقدماتي به قاهره مي‌رود و تعليمات مذهبي و دوره آموزش آموزگاري را در دارالعلوم قاهره مي‌آموزد. در اين جا بود كه براي نخستين بار مشكلات مردم در شهرهاي بزرگ و زندگي مرفه انگليسي‌ها و فرانسوي‌ها را لمس مي‌كند كه در سطح بسيار بالاتري از مردم مصر زندگي مي‌كردند.

پس از اين مشاهدات بود كه حسن البناء به عضويت سازمان‌هاي مختلف مذهبي درآمد و دركنار ديگر برادران مصري خود در انجمن‌هاي اسلامي، برنامه تدريس و شركت در فعاليت‌هاي ضد انگليسي را شروع كرد.

- آغاز فعاليت:

حسن البناء در خاطراتش مي‌نويسد: در مارس ۱۹۲۸ شش تن از برادراني كه در درس‌ها و جلسات من شركت داشتند، يعني "احمد المصري "، "فواد ابراهيم "، "عبدالرحمان حب الله "، "اسماعيل عزو " و "ذكي المغربي " به منزل من آمدند و گفتند: ما ديگر از اين زندگي ذلت بار خسته شده‌ايم، در اين كشور مسلمانان از هيچ عزت و حرمتي برخوردار نيستند و جايگاه آنها از خدمتكاران و بيگانگان نيز پايين‌تر است. ما حاضريم با نثار خون خود با تو همراه شويم. من از سخنان آنها واقعا متاثر شدم و مي‌ديدم كه نمي توانم از زير بار مسئوليتي كه به عهده من مي‌گذارند،‌ شانه خالي كنم، از اين رو به دعوت آنها لبيك گفتم و در همان جا با هم سوگند خورديم تا جان در بدن داريم، در راه اسلام فعاليت و مبارزه كنيم. يكي از برادران پرسيد: چه نامي براي خود انتخاب كنيم؟ يك انجمن، فرقه، اتحاديه و... تا رسميت پيدا كنيم. گفتم: هيچ يك! ما برادراني در خدمت اسلام هستيم، يعني "اخوان المسلمون " و اخوان شعار خود را: "الله هدف ماست، رسول الله رهبر ماست، قرآن برنامه‌ي ماست، جهاد و تلاش كار ماست، شهادت آرزوي ماست " قرار داد.
از آنجا كه در آن زمان ميان مباني اسلام و اجرا و تطبيق آنها فاصله بسياري بوجود آمده بود، اين امر كمك كرد كه حركت "بنا " به سرعت ميان اقشار مختلف جامعه مصر جا باز كند و موجب مشاركت وسيع و حماسي مردمي شود. از مهم‌ترين عوامل انتشار سريع جنبش اخوان را بايد در موارد ذيل ملاحظه كرد:

۱- اعراب و مسلمانان مصر در ياس و نا اميدي بسر مي‌بردند و اين موضوع رهاورد زندگي مملو از قيد و بندهاي سياسي و اجتماعي بود كه از سوي استعمار اروپايي بر آنان تحميل مي‌شد.

انگلستان از زمان آغاز جنگ جهاني اول به مصر حمله كرد و سال‌ها بر اين كشور حكومت كرد. همين مسئله موجب شد، بسياري از آزادگان وطن پرستان مصري ضرورت مقابله با استعمار را احساس كنند و جنبشي را راه اندازي نمايند، بسياري از شيوخ الازهر با اين حركت ملي همراه شدند و اين امر باعث شد، اين حماسه ملي - ميهني در طلب آزادي از قيد و بندهاي استعمار از يك عقيده اسلامي نشات بگيرد.

۲- شيوع اختلافات مذهبي و حزبي در بيشتر احزاب مصري از زمان آغاز و شكل گيري آنها منجر شد، گرايش و تمايلي در حركت مردم مصر به سوي اخوان ايجاد شود تا اين جنبش جايگزيني براي آن احزاب باشد. اسلامگرايان ضرورت تغيير مرحله‌اي و خارج ساختن اسلام از انزوا را احساس كردند. اين انزوا به دليل گرايش‌هاي صوفيانه و افراط گرايي و تعصب ديني به شكل‌هاي مختلف ايجاد شده بود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

آخرین خبر ها از تیم ملی اسپانیا

پويول هم از تيم ملي اسپانيا خط خورد

کارلس پويول هم مثل سسک فابرگاس به دليل آسيب ديدگي قادر به همراهي تيم ملي اسپانيا در ديدار دوستانه مقابل کلمبيا نخواهند بود. 

قهرمان جام جهانی 2010 چهارشنبه شب در دیداری دوستانه در مادرید میزبان کلمبیا خواهد بود تا به اولین پیروزی خود در چهار مسابقه دوستانه ای که پس از رقابت های جام جهانی انجام داده، دست پیدا کند.

این تیم در آخرین دیدار دوستانه خود با نتیجه 4 بر یک مقابل پرتغال تن به شکست داده و در دیدار با کلمبیا تلاش می کند تا به سیر ناکامی های خود در بازی های دوستانه پایان دهد.

ویسنته دل بوسکه در خصوص این دیدار اظهار داشت: «بازیکنان از آمادگی بالایی برخوردارند با این حال ما هنوز طعم تلخ شکست مقابل پرتغال را فراموش نکرده ایم

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

عکس هایی جدید از اعتراضات مردم مصر

تظاهرات در مصر همچنان ادامه دارد. دولت حسنی مبارک عده‌ای از اراذل و اوباش را برای سرکوب معترضین اجیر کرده است.

اراذل و اوباش حامی حسنی مبارک در تظاهرات امروز سوار بر اسب و شتر به جنگ مردم  رفتند.+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

عکس هایی از جلسه استیضاح وزیر راه وترابری دولت دهم (بهبهانی)

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

گزارشي از حضور 50 ساله بازيکنان ايراني در بوندس ليگا

علی کریمی بازیکن سابق استیل آذین بعد از جدایی از  این تیم راهی آلمان شد و به تیم شالکه پیوست. کریمی اکنون تنها لژیونر فوتبال ایران در بوندس لیگاست تا لیگ فوتبال آلمان همچنان بازیکن ایرانی داشته باشد. وحید هاشمیان آخرین بازیکن ایرانی حاضر در این لیگ بود که در پایان فصل گذشته به ایران بازگشت.

 در این گزارش حضور  و عملکرد بازیکنان ایرانی در فوتبال آلمان که از دهه 1950 آغاز شد، زیر ذره بین برده شده است:

***
اولین بازیکنان ایرانی که به آلمان رفتند، از بازیکنان نسل دوم فوتبال ایران بودند که در سال های گمنامی فوتبال ایران به آلمان رفتند.بیوک جدیکار اولین لژیونر ایرانی در فوتبال آلمان بود. بازیکن اسبق تیم ملی ایران در دهه 30 شمسی، پس از بازی دوستانه تیم ملی با ویکتوریا برلین آلمان در تهران مورد توجه این تیم آلمانی قرار گرفت که در آن روزگار برای خود نامی در فوتبال آلمان داشت. جدیکار در فصل 58-1957 به آلمان رفت و مدتی را در این تیم توپ زد و ماهیانه 1500 مارک حقوق می گرفت. اما به علت درگذشت پدرش به ایران بازگشت و دیگر به آلمان بازنگشت.

پرویز کوزه کنانی در همین سال به تیم لورکوزن آلمان پیوست، اما مدت کوتاهی را در تمرینات این تیم حضور داشت و چند صباحی نیز در کلن تمرین کرد.

محمدرضا عادلخانی بازیکن اسبق تیم ملی و استقلال نیز در دهه 40 شمسی در آلمان بازی می کرد. او که برای تحصیل به آلمان رفته بود، مدتی در تمرینات تیم آماتور بایرن مونیخ نیز حضور یافت، اما در فصل 67-1966 برای تیم روت وایس اوبرهاوزن در دسته دوم بازی کرد و در 32 بازی 4 گل زد. او سپس راهی تیم واپرتالر شد و دو فصل نیز در واتن شید توپ زد. عادلخانی سپس در اویل دهه 50 شمسی به ایران بازگشت و در استقلال مشغول بازی شد.

***
حضور بازیکنان ایرانی در فوتبال آلمان تا یک دهه بعد متوقف شد تا اینکه در اوایل دهه 60 شمسی چند تن از بازیکنان ایرانی راهی تیم های گمنام آلمانی شدند که همگی تیمهای آماتور بودند. همچنین محمود ابراهیم زاده بازیکن ملی پوش نیز ادعا کرده است که 4 سال در وولفسبورگ بازی کرده است، اما مدرکی در بانک های اطلاعاتی فوتبال آلمان در این مورد یافت نشد. البته وولفسبورگ در آن سال ها در دسته چهارم فوتبال آلمان حضور داشته است.

 در فصل 87-1986 رضا احدی و حمید علیدوستی دوتن از بازیکنان خوب ملی پوش راهی تیم های دسته دومی آلمان شدند. علیدوستی به تیم زالمورر پیوست و در 30 بازی 10 گل زد. احدی اما در تیم روت وایس اسن فقط 8 بازی انجام داد و یک گل به ثمر رساند. نکته عجیب در مورد حضور این بازیکن در آلمان این بود که از حضور در تیم ملی محروم شدند و رسانه ها نیز حضور این دو ایرانی را در آلمان بایکوت کردند!

***

موج سوم حضور ایرانی در فوتبال آلمان بعد از درخشش تیم ملی ایران در جام ملتهای 1996 آغاز شد. علی دایی و کریم باقری به همراه خداداد عزیزی به تیم های بوندس لیگا پیوستند که تحول جدیدی در فوتبال ایران بود. عزیزی در تیم کلن 5/2 فصل بازی کرد که به یک فصل در دسته یک و 5/1 فصل در دسته دوم این تیم را همراهی کرد. عزیزی در مجموع 50 بازی و 10 گل برای تیم کلن در کارنامه اش ثبت کرد.

کریم باقری نیز مثل عزیزی 5/2 فصل در تیم آرمینیا بیله فلد بازی کرد و در 51 بازی 6 گل زد. البته او یک فصل را با این تیم در دسته دوم سپری کرد و با بیله فلد قهرمان بوندس لیگای 2 شد.

اما علی دایی پس از یک فصل حضور در آرمینیا بیله فلد و زدن 7 گل در 25 بازی مورد توجه هیتسفلد و بکن باوئر قرار گرفت و به بایرن مونیخ پیوست. او در این تیم قهرمانی بوندس لیگا و نایب قهرمانی اروپا را تجربه کرد و پس از 23 گل و 6 بازی به تیم هرتابرلین پیوست. دایی در تیم هرتا نیز طی 3 فصل 59 بازی انجام داد و 6 گل زد و با گلزنی به چلسی و میلان در لیگ قهرمانان نام خود را بر سر زبانها انداخت.

***

حضور بازیکنان ایرانی در فوتبال آلمان بعد از جام جهانی 1998 شدت بیشتری گرفت که البته در این میان بیشتر ترانسفرهای انجام شده از سوی باشگاه استقلال ناموفق بود. مهدی پاشازاده در تابستان سال 77 به تیم بایرلورکوزن پیوست و بلافاصله در این تیم مصدوم شد و نتوانست بازی کند. او فصل بعد به تیم دسته دومی فورتنا کلن رفت ولی در انجا نیز موفقیتی نداشت و فوتبال آلمان را به مقصد اتریش ترک کرد.

داریوش یزدانی دیگر ترانسفر فتح الله زاده در پاییز سال 77 بود که راهی بایرلورکوزن شد، اما فقط در تیم آماتور لورکوزن بازی کرد و در تیم اصلی بازی به او نرسید. یزدانی در نیم فصل سال بعد به ایران بازگشت در حالی که فقط یک بازی برای تیم اصلی لورکوزن انجام داده بود.

سرژیک تیموریان دیگر بازیکن استقلال در پاییز سال 77 به تیم دسته دومی ماینس رفت ، اما طی دو فصل فقط 6 بار در ترکیب این تیم قرار گرفت.

سیروس دین محمدی نیز در فصل 2000/1999 به تیم ماینس پیوست و طی یک فصل 28 بازی در ترکیب این تیم قرار گرفت، اما قراردادش تمدید نشد و به استقلال بازگشت.

***
مهدی مهدوی کیا در زمستان 77 به تیم بوخوم پیوست و از همان اولین روزهای حضورش در آلمان درخشید. مهدوی کیا در تیم بوخوم 12 بازی انجام داد و 3گل زد. او از سال 1999 تا 2007 در تیم هامبورگ حضور داشت و طی 208 بازی در بوندس لیگا 26 گل هم زد و البته پاس های گل بی شماری نیز در کارنامه اش ثبت شد. او با هامبورگ در مسابقات اروپایی درخشید و در جام اینترتوتو، جام یوفا و لیگ قهرمانان به میدان رفت. کیا 5/2 فصل نیز در تیم اینتراخت فرانکفورت توپ زد که در آخرین فصل نتوانست برای این تیم بازی کند و در نیم فصل زمستانی از فوتبال آلمان جدا شد و به ایران بازگشت. مهدوی کیا با 252 بازی در بوندس لیگا رکوردار حضور یک بازیکن ایرانی در این مسابقات است.

***
وحید هاشمیان دیگر بازیکن ایرانی بود که در سال 1999 به هامبورگ پیوست، اما پس از دو فصل ناموفق در این تیم به بوخوم رفت و در اولین فصل حضورش در این تیم درخشید و با گلهای او بوخوم به بوندس لیگا بازگشت. او طی 3 فصل حضور در این تیم 34 گل زد که 26 گل در دسته اول بود. در سال 2004 به بایرن مونیخ پیوست و در این تیم هم توفیق زیادی نداشت اما قهرمانی بوندس لیگا و جام حذفی را تجربه کرد. وحید در سال 2005 به هانوفر رفت که چهارمین تیم او در آلمان محسوب می شد.  او دو فصل آخر فوتبالش در المان را با بوخوم سپری کرد و در مجموع طی 208 بازی در بوندس لیگا 38 گل زد که بهترین گلزنی ایرانی تاریخ بوندس لیگا محسوب می شود. وحید در 21 بازی دسته دوم نیز 8 گل برای بوخوم زد.

***
در فاصله این سال ها چند بازیکن ایرانی دیگر نیز حضور نصف و نیمه ای را در بوندس لیگا داشتند. رسول خطیبی در فصل 2000/1999 حضور کوتاه مدتی در تیم هامبورگ داشت. علیرضا منصوریان از سال 2000 تا 2002 در تیم سن پائولی توپ زد که فقط 15 بار برای این تیم به میدان رفت. محرم نویدکیا نیز یک نیم فصل در سال 2005 برای بوخوم بازی کرد و هادی مهدوی کیا نیز در سال 2001 مدتی را در تیم آماتور هامبورگ حضور داشت که البته برای این تیم اصلاً بازی نکرد.

***
علی کریمی در سال 2005 به تیم بایرن مونیخ پیوست و سومین بازیکن ایرانی تاریخ این باشگاه شد. نکته جالب اینکه بر خلاف دایی و هاشمیان، کریمی در زمان پیوستن به بایرن مونیخ سابقه ای در فوتبال آلمان نداشت. کریمی در اواسط فصل مصدوم شد و حدود 2 ماه خانه نشین شد. او در جام جهانی 2006 نیز در فرم مطلوبش نبود و حضور ناموفقی در جام جهانی داشت. کریمی فصل بعد در بایرن بیشتر نیمکت نشین بود و طی دو فصل 33 بازی در بوندس لیگا انجام داد و 3 گل زد. کریمی در لیگ قهرمانان نیز برای بایرن بازی کرد و گل زد.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

دانستنیهای بسیار جالب از نمک حمام..؟

هنگامي كه نيل براون با مصرف اين ماده شيميايي خطرناك معروف به «نمك حمام» به اوج رسيد، با كارد صورت و شكم خود را پاره كرد. وي زنده ماند؛ اما مقام‌ها مي‌گويند سايرين پس از استنشاق، تزريق يا تدخين پودري كه اسامي به نظر بي‌ضرري مانند موج عاج، كبوتر قرمز و آسمان وانيلي دارد، به اين اندازه خوش شانس نيستند.
به گزارش «تابناک» اجتماعی به نقل از آسوشيتدپرس، برخی معتقدند كه تأثيرات اين پودر به اندازه متامفتامين‌هاست. مقام‌هاي قضايي و زندانها مي‌گويند اين مواد موسوم به نمك حمام با اسامي شيميايي پيچيده در چندين ايالت آمريكا معضلي رو به گسترش هستند.
از جنوب آمريكا در كاليفرنيا تا مناطق ديگر تماس‌هايي با اورژانس از تأثيرات محرك اين مواد بر افراد خبر مي‌دهند: مفدرون و متيلن ديوكسي پارووالرون كه به MDPV هم معروف است.

به گفته مقام‌ها اين ماده شيميايي كه به نام‌هايي مانند موج عاج، خوشي، رعد و برق سفيد و طوفان شارلي فروخته مي‌شود باعث ايجاد توهم، جنون افزايش سريع ضربان قلب و تمايل به خودكشي مي‌شود. اين مواد شيميايي در محصولاتي وجود دارد كه به طور قانوني تحت عنوان نمك حمام و كود گياهي فروخته مي‌شوند. با اين حال مورد استفاده آنها تنها موارد ذكر شده در روي بسته نيست.
نمايندگان مجلس در ايالت مي‌سي‌سي‌پي قصد تصويب قانوني براي ممنوعيت فروش چنين پودرهايي را دارند و در كنتاكي نيز تلاش‌هاي مشابهي در جريان است. در لوئيزيانا و پس از 125 مورد گزارش استفاده از اين مواد در 3 ماه آخر سال 2010 با صدور فرماني اضطراري فرو اين مواد ممنوع شد.
براون مي‌گويد، وي همه موادي از هروئين تا كراك را تجربه كرده بوده، اما توهم ناشي از اين ماده وي را شوكه كرده است و در گفت‌وگو با روزنامه‌اي، از مردم خواسته تا از اين نمك‌های حمام دوري كنند.
در حالي كه براون زنده ماند مقام‌هاي مي‌سي‌سي‌پي مي‌گويند يك زن در اثر مصرف بيش از حد جان سپرده است، در جنوب لوئيزيانا خانواده‌اي مي‌گويند پسر 21 ساله‌شان پس از مصرف گلوي خود را بريده و با شليك اسلحه به زندگي خود پايان داده است. تحقيقات در مورد قاتل يك كلانتر نيز براي اينكه مشخص شود تحت تأثير اين مواد بوده يا نه ادامه دارد.
در حالي كه كارشناسان معتقدند مدت زمان زيادي طول مي‌كشد تا قوانيني در اين زمينه تصويب شود مقامها در لوئيزيانا مي‌گويند ممنوعيت فروش آن مي‌تواند موثر باشد؛ چرا كه از زمان اين ممنوعيت در ژانويه گذشته تعداد موارد گزارش شده بسيار كم بوده است.
بر اساس آمار دست كم در 25 ايالت آمريكا استفاده از چنين موادي گزارش شده است كه بيشترين تعداد در لوئيزيانا و سپس فلوريدا بوده است.
دكتر ريچارد سندرز يك پزشك عمومي در لوئيزيانا مي‌گويد پسرش ديكي از ماده را استنشاق كرده و 3 روز مداوم هذيان مي‌گفته و پس از آن گلويش را مي‌برد. پدرش كه پزشك بوده با هر زحمتي خونريزي رگهاي اصلي را كنترل مي‌كند اما پس از پانسمان زماني كه به خواب مي‌رود، پسرش به اتاق ديگري رفته و با اسلحه خودش را كشته است.
سندرز هشدار مي‌دهد كه اين ماده بسيار خطرناكتر از نام‌هایی است كه تحت آن عناوين به فروش مي‌رسد.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

صحبتهای جدید کاوه اشتهاردی.....؟

فقط سران فتنه و اعضاي يك خانواده ‌از روزنامه ايران شكايت دارند

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاري فارس، كاوه اشتهاردي مديرمسئول روزنامه ايران طي سخناني در مراسم ديدار كاركنان اين مؤسسه با رئيس جمهور، گزارشي از اقدامات صورت گرفته و آخرين وضعيت مؤسسه فرهنگي مطبوعاتي ايران و روزنامه ايران ارائه كرد.

وي گفت: مؤسسه فرهنگي مطبوعاتي ايران با حدود 800 نفر پرسنل در حال حاضر روزنامه ايران، روزنامه انگليسي زبان ايران ديلي، روزنامه عربي الوفاق، روزنامه ايران ورزشي، روزنامه ايران سپيد براي نابينايان، ‌ماهنامه ايران آذين، سالنامه ايران، شبكه ايران (ايران آنلاين)، آژانس عكس ايران با خروجي ويژه عكس و نيز هفته نامه ايران جوان كه به زودي منتشر خواهد شد را شامل مي‌شود.

مديرمسئول روزنامه ايران ادامه داد: روزنامه ايران با تدبير و تأكيدات رئيس جمهور مبني بر ارتباط نزديك با عموم هموطنان به ويژه در استان‌ها، در حال حاضر هر روز به همراه ضمائم ويژه "ايران زمين " به صورت اختصاصي و جداگانه در 31 استان منتشر مي‌شود كه اين نشريات روزانه، حجمي بالغ بر 124 صفحه را شامل شده و همزمان با هفدهمين سالگرد انتشار روزنامه ايران، از ابتداي اين هفته انتشار 4 صفحه ايران زمين استان البرز و همچنين ضميمه روزانه استان تهران با عنوان " تهران ايران " آغاز شده است.

اشتهاردي با بيان اينكه روزنامه ايران با بيشترين تعداد صفحات در بين روزنامه‌هاي سراسري كشور و با متنوع‌ترين مطالب، در حال حاضر با 32 صفحه، هر روز ضمائم ايران اقتصادي، ايران فرهنگي، ايران اجتماعي، ايران زندگي و ايران سياسي را در خود دارد، يادآور شد: همزمان با اين رشد كمي، ارتقاي كيفيت و تنوع مطالب به بركت نيروهاي توانمند، متخصص و متعهد، از اولويت‌هاي موسسه بوده است. همكاران "ايران " با تمركز بر اصول حرفه‌اي و آموزش‌هاي تخصصي در سال‌هاي اخير همواره بيشترين موفقيت‌ها را در جشنواره‌هاي مختلف مطبوعاتي به دست آورده‌اند. در روندي صعودي پس از موفقيت چشمگير در جشنواره مطبوعات سال گذشته و كسب 7 عنوان برتر، امسال در ركوردي بي‌سابقه نسبت به ديگر رسانه‌ها، 12 تن از خبرنگاران، عكاسان و پرسنل موسسه ايران 15 رتبه برتر را در جشنواره هفدهم مطبوعات كسب كردند.

وي گفت: در كنار فعاليت‌هاي فرهنگي و رسانه‌اي مكتوب و انتشاراتي، در اين حوزه پس از راه‌اندازي ايران آنلاين و آژانس عكس، از امروز و پس از حدود يك سال بررسي‌هاي كارشناسي و مطالعات دقيق، واحد توليدات چند رسانه‌اي موسسه ايران فعاليت خود را آغاز مي‌كند. در نخستين گام اين واحد سي‌دي‌هاي تصويري شامل فيلم‌هاي مستند توليدي و خبري با موضوعات اجتماعي و فرهنگي را به عنوان ضميمه روزنامه ايران تهيه خواهد كرد. اميدواريم از امروز با آغاز به كار رسمي فعاليت اين بخش، توليدات اين واحد در كوتاهترين زمان به صورت منظم و هفتگي به همراه روزنامه ايران توزيع و در اختيار مخاطبان قرار گيرد.

مديرمسئول روزنامه ايران خاطرنشان كرد: امروز همزمان با اين مراسم و هفدهمين سال تأسيس مؤسسه ايران، فاز نخست چاپخانه روزنامه مجهز به 2 دستگاه چاپ ورقي پيشرفته و دستگاه‌هاي برش كاغذ و تاكن به بهره‌برداري مي‌رسد. همچنين فاز دوم اين چاپخانه نيز شامل دستگاه چاپ رول وساير ملزومات كه در زميني به مساحت 15 هزار متر مربع ايجاد شده انشاءالله تا پايان سال 1390 مورد بهره‌برداري قرار خواهد گرفت.

اشتهاردي برگزاري ميزگردهاي تخصصي، انتشار ويژه‌نامه و صفحات اختصاصي در موضوعات خاص و ملي از جمله طرح تحول اقتصادي و هدفمندي يارانه‌ها، برگزاري دوره‌هاي آموزشي و جذب و تربيت خبرنگاران از ميان جوانان علاقمند و افزايش تعداد مشتركين به تناسب افزايش تيراژ را از جمله فعاليت‌هاي اين موسسه برشمرد و تصريح كرد: انتشار ضمائم تخصصي و ويژه‌نامه‌هاي بازرگاني ‌كه در حال حاضر 3 روز را شامل شده و به زودي در تمام ايام هفته با عناويني چون خودرو،‌IT ، ارايه، سلامت، آخر هفته و ... منتشر خواهد شد، توسعه دفاتر سرپرستي و نمايندگي‌ها و همچنين امضاي تفاهمنامه همكاري با سازمان‌ها و مراكز علمي و فرهنگي، از ديگر فعاليت‌هاي صورت گرفته در اين موسسه است.

وي با بيان اينكه روزنامه ايران بايد اهداف بلندتري از برخي حاشيه‌ها و بگومگوهاي سياسي دنبال كند، گفت: اما بالاخره كارنامه روزنامه ايران در مقطع اخير و در مواجهه با فتنه روشن و قابل دسترس است. مؤسسه ايران از 2 ماه قبل از انتخابات 88 رگه‌هاي فتنه را ديدباني كرد و مهمتر از افشاگري، به تبيين حقايق پرداخت و پيشاپيش به خنثي‌سازي و در مرحله بعد مقابله با جريان برانداز رفت. انتشار 5 جلد ويژه‌نامه رمز عبور، ويژه‌نامه‌هايي به مناسب عاشورا، 9 دي و هزاران خبر و گزارش، حاصل مجاهدت خبرنگاران، دبيران و كارشناسان اين روزنامه بود.

مديرمسئول روزنامه ايران تأكيد كرد: روزنامه‌اي كه شاكيان آن در دوره‌هاي قبل، مدعي‌العموم، شوراي نگهبان، سپاه و بسيج، ستاد احياي امر به معروف و نهادهاي حكومتي و ارزشي بودند، امروز جز سران فتنه، اعضاي يك خانواده و چند محفل نشين همسو با آنها شاكي ديگري ندارد.

اشتهاردي افزود: روزنامه ايران روزنامه دولت است اما براي مردم مي‌نويسد. از دولتي دفاع كرده و مي‌كند كه منتخب ملت، مورد تائيد مقام معظم رهبري و در مسير آرمان‌هاي بلند امام راحل (ره) است. روزنامه‌اي كه در نزديك‌ترين ارتباط با اقشار مختلف مردم قرار دارد. بيش از هزاران نامه و تماس تلفني مردم با روزنامه خودشان كه 3800 فقره از آن در مكاتبات رسمي به دستگاه‌هاي مختلف ارجاع شده و رقمي بيش از 3 برابر اين ميزان در ستون‌ پيام‌هاي مردمي منتشر شده نشان از اعتماد و علاقه مردم به اين روزنامه دارد.

وي گفت: ما نيز در تبعيت از دولت مردمي و خدمتگزار، تحريريه خود را تحريريه 70 ميليوني مي‌دانيم و گستره مخاطبان خود را فراتر از جناح‌بندي‌ها دانسته و با احترام به آحاد مردم، به نيازهاي قشرهاي مختلف جامعه توجه ويژه داريم. اين روزنامه ضمن پايبندي به اخلاق رسانه‌اي و احترام به حقوق شهروندان، همواره راوي دستاوردها، پيام گزار عدالت و منتقدي منصف در چارچوب اصول بوده است

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

حمله هواداران حريري به شبكه "پرس تي وي "

خبرگزاري فارس: هواداران وابسته به ۱۴مارس درپي ايجاد هرج و مرج و آشوب در مناطق مختلف لبنان، به ايستگاه پخش مستقيم شبكه تلويزيوني ايراني پرس تي وي حمله كردند.
به گزارش فارس به نقل از النشره لبنان، اغتشاش‌گران وابسته به ۱۴ مارس در ادامه روند فتنه‌انگيزي خود در خيابان‌هاي شهرهاي مختلف اين كشور به ايستگاه پخش زنده شبكه خبري پرس تي وي حمله كردند.
حاضران در اين تعرض به سوي اين ايستگاه سنگ پرتاب كرده و به مريم صالح خبرنگار اين شبكه نيز توهين و ناسزا كردند.
ساعتي پيش اغتشاشگران به خودروي پخش مستقيم شبكه خبري الجزيره نيز حمله كرده و آن را به آتش كشيدند.
از سوي ديگر طرفداران حريري در منطقه "قصقص " به سمت ارتش لبنان سنگ پرتاب كردند و ارتش لبنان نيز براي متفرق كردن آنها از گاز اشك‌آور استفاده كردند . عده‌اي از هواداران حريري نيز جاده منطقه البقار در ناحيه القبه را بستند كه نيروهاي ارتش وارد عمل شده و براي متفرق كردن آنها و باز كردن جاده تيراندازي هوايي كردند. تعداد ديگري از طرفداران جريان المستقبل با آتش زدن لاستيك‌ها جاده ارتباطي شهر طرابلس به المنيه را عكار را در منطقه الملوله بستند.
بر اساس اين گزارش، يك نفر نيز در جريان تيراندازي هوايي در منطقه "برالياس " در شمال لبنان زخمي و به بيمارستان منتقل شد و نيروهاي ارتش نيز جاده بين المللي را در همين منطقه بازگشايي كردند.
اين در حالي است كه بسياري از سياستمداران لبناني تجاوز و قلع و قمع رسانه‌اي در جريان اين شورش و آشوب‌ها را محكوم كردند، فراكسيون وفاداري به مقاومت، اتحاديه جهاني كاتوليك‌ها و حزب المرده از جريان‌هايي هستند كه حملات عليه فعاليت‌هاي خبري و رسانه‌اي را محكوم كردند.
"سعد حريري " رئيس جريان المستقبل لبنان نيز سعي كرد تا خود را از اين ناامني ها مبرا نشان دهد و نسبت به تعرض به رسانه‌هاي خبري ابراز تاسف كرد .
درگيري‌هاي شديد علاوه بر طرابلس و بخش‌هايي از بيروت در منطقه جبل محسن نيز همچنان ادامه دارد.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

توکلی: رئیس جمهور منتظر نظر رهبری نماند

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس، در واكنش به نامه احمدي نژاد به نمايندگان مجلس با تاكيد بر اينكه براي پاسخ به نامه آقاي رئيس جمهور بايد وقت بيشتري صرف كرد، پاسخ مختصري به اين نامه داده و پاسخ تفصيلي را به آينده موكول كرد.

احمد توكلي نماينده مردم تهران در مجلس و رئيس مركز پژوهش‌هاي مجلس در واكنش به نامه رئيس‌جمهور به نمايندگان مجلس، گفت: «براي پاسخ به نامه آقاي رئيس جمهور كه براي تك‌تك نمايندگان مجلس ارسال شده است، بايد وقت بيشتري صرف كرد و نكات آن را درآورد، سپس تفصيلي مصاحبه كرد ولي به چند نكته مختصر اشاره مي‌كنم.»
وي اضافه كرد: «محتواي نامه ايشان يك سري ادعاهاي حقوقي در مورد محدوده اختيارات مجلس و مجمع تشخيص مصلحت است كه خيلي از اينها جواب دارد و به موقع جواب خواهم داد. در اوايل سال جاري آقاي رييس‌جمهور نامه‌اي خدمت مقام معظم رهبري فرستادند كه در مورد حدود و ثغور اختيارات قوه مجريه و مقننه و مجمع تشخيص مصلحت نظام نظراتي ابراز كردند و از رهبري درخواست كردند كه به اين مسئله در شوراي نگهبان رسيدگي شود.»

توكلي افزود: «مقام معظم رهبري پيرو اين درخواست آقاي رئيس‌جمهور دستور دادند كه نمايندگاني از مجلس و برخي اعضاي دولت، برخي افراد از شوراي نگهبان و استادان مجرب اين مسايل را بررسي كنند. 14 جلسه طي تابستان و پاييز امسال برگزار شد و آقاي جنتي دبير شوراي نگهبان نظرش را خدمت مقام معظم رهبري نوشت. دولت و مجلس هم نوشتند. درست اين بود كه آقاي رييس‌جمهور كه خودش درخواست اين جلسه را كرده بود، صبر مي‌كرد تا ببيند مقام معظم رهبري كه به عنوان فصل‌الخطاب است، نظرشان چيست؟ نه اين كه خودش آغازگر يك كشمكش جديد سياسي شود.»
رئيس مركز پژوهشهاي مجلس خاطر نشان كرد: «من فكر مي‌كنم در حالي كه ابتداي اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها قرار داريم، اين نوع حمله به مجلس، مجمع تشخيص مصلحت نظام و رييس قوه قضائيه به نظر مي‌رسد يك بهانه‌جويي براي پوشاندن مشكلات اجتماعي پيش رو و فراافكني ضعف‌هاي جدي اقتصادي بويژه در بخش توليد است كه گرفتاريهايش روز به روز بيشتر مي‌شود و فكر مي‌كنم اين ادعاي آقاي احمدي‌نژاد كه دولت را وفادار و سوگند به قانون و وفادار به آن نگاه مي‌كند، را بايد به فال نيك گرفت كه شايد باعث شود از اين پس تخلفات و قانون شكني قبلي خودش را كنار بگذارد.»

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا رئيس جمهور نامه را خطاب به تنها نمايندگان مجلس نوشته است يا مجمع هم خطاب نامه بوده است؟ گفت: «بله به من هم نوشته است. خطاب نامه هم به نمايندگان مجلس، هم به مجمع و هم به رييس قوه قضائيه است. به حمدالله ايشان چيزي را باقي نگذاشته‌اند.»
توكلي در پاسخ به اين اينكه رئيس جمهور در نامه خود در مورد صندوق توسعه ملي اشاره كرده اين صندوق دولتي است؟ گفت: «اين مسائل را به موقع مي‌گويم. من خود كسي بودم كه در مجلس هم در مورد صندوق توسعه ملي و هم بانك مركزي از منطق اقتصاد سياسي از اختيارات دولت دفاع كردم و هنوز به آن معتقدم و به آن افتخار مي‌كنم كه وظيفه‌ام را انجام داده‌ام. ولي اين طرز برخورد آقاي احمدي‌نژاد پاسخ دارد و حرفشان از نظر حقوق درست نيست. 
رئيس مركز پژوهشهاي مجلس در پاسخ به اين سوال كه آيا بايد تصميم‌گيران براي منابع صندوق توسعه ملي فقط نمايندگان دولت باشند، گفت: «نه، فكر مي‌كنم منابع صندوق توسعه ملي امكاني است كه با اراده دولت، فقط براي مصارف بخش خصوصي و تعاوني و بخش غير دولتي صرف مي‌شود ولي در اين كه دولت بايد آن را از نظر اجرايي انجام دهد، من ترديدي ندارم.»
وي در پايان اضافه كرد: «مشروح نظرات خود در مورد نامه را بعدا خواهم نوشت. الان چون نامه خطاب به من هم نوشته شده، پاسخ آن را اجمالي مي‌گويم.»
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

سردار قاسم سليماني به درجه سرلشكري نائل شد

با حكم فرمانده معظم كل قوا درجه سرلشكري به سردار قاسم سليماني اعطا شده است.
به گزارش فارس، سردار قاسم سليماني فرمانده سپاه قدس با حكم حضرت آيت‌الله خامنه‌اي فرمانده معظم كل قوا به درجه سرلشكري نائل شده است. 
سرلشكر قاسم سليماني از فرماندهان ارشد جنگ تحميلي به شمار مي‌رود كه در ايام دفاع مقدس فرماندهي لشكر 41 ثارالله را به عهده داشت. 
اين فرمانده عاليرتبه سپاه پاسداران پس از پايان جنگ تحميلي با حضور در پست هاي خطير در سپاه به انجام وظيفه پرداخت تا اينكه در اواخر دهه 70 با حكم فرمانده معظم كل قوا به عنوان فرمانده سپاه قدس مشغول به كار شد.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

انتقاد یک نماینده از هاشمی: مجمع جای صدور بیانیه نیست

موسی قربانی از صدور بیانیه های آقای هاشمی با عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت انتقاد کرد. 
ماهنامه مثلث مصاحبه ای با موسی قربانی انجام داده که در آن مصاحبه عضو کمیته حقوقی برخی از مصوبات مجمع را منطبق با قانون اساسی ندانست.
وی در ادامه این مصاحبه اظهار داشت: برخی از مواقع دیده می شود که که از طرف مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد مسائلی که مربوط به آقای هاشمی است بیانیه صادر می شود. این عمل فراتر از شرح وظایف قانونی مجمع است. آقای هاشمی باید برای خودش دفتر جداگانه ای داشته باشد تا در آن مصاحبه ها ،مسائل انتخاباتی و... مورد نقد و تحلیل قرار گیرند. برای من عجیب است که که می بینم گاهی خبری مربوط به آقای هاشمی که اصلا ارتباطی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ندارد. آن چیزی که دفتر می تواند تائید یا تکذیب کند باید به مصوبات مجمع ربط داشته باشد نه غیر آن. ضمن آنکه آقای هاشمی هیچگاه اخبار مصوبات مجمع را به رسانه ها نمی دهد بلکه آقای رضایی به عنوان دبیر این کار را انجام می دهد امیدوارم که این مساله نیز مورد اصلاح قرار بگیرد.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

خبر جدید از حیاط وحش ایران:کروکودیل‌های وارداتی به ایران آمدند+ عکس

اولين پرورش‌دهنده كروكوديل كشور با بيان اين‌كه سلامتي محموله اول كروكوديل‌هاي وارداتي مولد از سوي دامپزشكي تاييد شده است، گفت: «طي دو سه ماه آينده محموله دوم كروكوديل‌هاي نوزاد از كشورهاي جنوب شرقي آسيا به‌منظور پرورش وارد كشور مي‌شوند». مژگان روستايي اظهار كرد: «طي چند روز اخير هشت سر كروكوديل مولد وارداتي در مزرعه پرورشي تحت قرنطينه سازمان دامپزشكي كشور قرار داشت كه امروز دوره قرنطينه اين محموله به اتمام رسيد و سلامتي و بهداشت آن‌ها از سوي سازمان دامپزشكي مورد تاييد قرار گرفت».

روستايي گفت: «براي واردات هر يك از اين كروكوديل‌هاي مولد پنج ميليون تومان هزينه شده است كه تاكنون تخم نگذاشته‌اند و طي دو - سه سال آينده به مرحله تخم‌گذاري خواهند رسيد». اولين پرورش‌دهنده كروكوديل كشور خاطرنشان كرد: «مشكلي براي تغذيه و خوراك اين جانوران وجود ندارد و با توجه به اينكه مزرعه پرورشي در جنوب كشور است مي‌توان از ماهي‌هاي دور ريز دريايي كه ارزش خوراك انساني و تجاري ندارد، تامين تغذيه كرد».

به گفته وي، بازديد از اين مزرعه پرورشي كروكوديل‌هاي وارداتي از امروز آغاز مي‌شود و هزينه ورودي هر نفر براي بازديد از اين مزرعه كه تنها مختص كروكوديل نيست و گونه‌هاي ديگري اعم از پرنده (شتر مرغ، طاووس و ...) در آن پرورش و نگهداري مي‌شود، پنج هزار تومان است.

روستايي افزود: «با توجه به اين‌كه جزيره هنگام يكي از نقاط ديدني جزيره قشم است و كساني كه به جزيره قشم سفر مي‌كنند از اين جزيره و حيات وحش دلفين‌هاي هنگام كه زيست‌گاه طبيعي‌اشان است بازديد مي‌كنند، پيش‌بيني مي‌شود استقبال بالايي از اين سايت پرورشي و اين گونه نادر در كشور باشد.» وي گفت: «برنامه‌ريزي شده تا دو - سه ماه آينده كروكوديل‌هاي نوزاد براي پرورش از كشورهاي جنوب شرقي آسيا به منظور پرورش و با مجوز سازمان‌هاي شيلات و دامپزشكي وارد شود كه در صورت واردات كروكوديل‌هاي نوزاد، تا سه سال آينده به مرحله صادرات مي‌رسند».

اولين پرورش‌دهنده كروكوديل كشور با بيان اين‌كه اين مزرعه آمادگي پرورش و نگهداي هزار سر كروكوديل را دارد، گفت: «براي اجراي الگوي طي پرورش به صورت علمي حمايت ارگان‌هاي مربوطه لازم است».

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

نصب نماد فراماسونري در ايستگاه‌هاي اتوبوس پايتخت

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، شهرداري تهران مدتي است تصميم به تعويض تعدادي از ايستگاه‌هاي اتوبوس گرفته است. در مسير خط 4 و 7 بي.آر.تي تعدادي نماد فراماسونري در اين ايستگاه‌هاي تازه تاسيس نصب شده است.
چندي پيش نيز همين نماد در برخي از تابلوهاي متروي چهارراه‌ولي‌عصر نصب شده بود كه محسن هاشمي مدير عامل شركت متروي تهران و حومه در اين‌باره گفته بود: نمادهاي فراماسونري را از ايستگاه‌هاي مترو جمع‌آوري مي‌كنيم؛ البته اين نمادها جمع‌آوري شد.
به گزارش فارس، يك جريان مشكوك فرهنگي در سال‌هاي اخير در تكاپوي گسترش پديده شيطان پرستي برآمده است اما جريان ديگري كه وابستگي آن به غرب مشهود است، به نام "فراماسونري " وجود دارد؛ فراماسونري يا "فراموشخانه " كه داراي كانون‌هاي گسترده‌اي در جهان است اما داراي يك سيستم مديريت فراگير جهاني نيست ولي بر اركان دولت‌هاي جهان و اكثر وجوه زندگي سياسي، اقتصادي و فرهنگي جوامع، سلطه يافته است و بسيار هم آزادانه عمل مي‌كند.
اين كانون‌ها ريشه‌اي كهن در اروپاي غربي دارد؛ به افرادي كه عضو آن باشند "ماسون " و ساختماني كه مركز فعاليت آنهاست "لژ " مي‌گويند. كلمه ماسون به معناي بنّا و فراماسون به معناي بنّاي آزاد است.
نحوه ايجاد فراماسونري مشخص نيست و در مورد آن اختلاف نظرهايي وجود دارد ولي قديمي‌ترين اسناد موجود مرتبط با آنها به سال 1390 ميلادي برمي‌گردد و مداركي موجود است كه نشان مي‌دهد در اواخر قرن شانزده ميلادي لژهاي فراماسونري در اسكاتلند وجود داشته‌است.
فراماسونري معمولا به عنوان يك سازمان مخفي شناخته مي‌شود ولي فراماسون‌ها معمولا اين تعريف را به چالش مي‌كشند و سازمان خود را بيشتر يك سازمان خصوصي مي‌نامند كه تنها بعضي جنبه‌هاي آن مخفي است.
در كنار دانستن كلياتي از اين مكتب، دانستن برخي از اهداف اين مكتب نيز مهم به شمار مي‌آيد؛ نابودي تمام مظاهر توحيد و يكتاپرستي در جهان، به دست گرفتن حكومت و قدرت در تمام كشورها‌ي جهان از طريق شبكه گسترده ماسوني در تمام ممالك دنيا و تخريب مسجد الاقصي و كشف معبد سليمان و بازسازي آن در ابتداي قرن 21 از جمله اهدافي است كه فراماسونري‌ها براي خود تعريف كرده‌اند.

*فراماسونري در ايران
---------------------------

نخستين فراماسونري در ايران به دوران ناصر الدين شاه قاجار برميگردد ولي در دوره محمدرضا پهلوي به دليل گسترش روابط سياسي ايران با غرب به ويژه انگلستان لژهاي فراماسونري فراواني در ايران تأسيس شد و نفوذ فراماسون‌ها در سياست ايران به شدت گسترش پيدا كرد، هرچند هيچ يك از افراد سرشناس خانواده پهلوي دست كم به طور رسمي عضو هيچ لژ فراماسونري نبودند ولي بسياري از رجال سياسي، نخست وزيران، وزيران، نمايندگان مجلسين و فعالان سياسي از فراماسون‌هاي سرشناس بودند.
فراموشخانه در ايران توسط گروه‌هاي چپ گرا، مذهبي بنياد گرا و ملي گرايان ليبرال به عنوان مأمور مخفي انگليس و صهيونيسم و در نتيجه عامل تمام بدبختي‌هاي ايران معرفي مي‌شدند و اين باعث تعطيل شدن و تحت تعقيب گرفتن اعضاي اين انجمن‌ها در بعد از انقلاب شد.

*نمادهاي فراماسونري‌ها
--------------------------------
"ستاره ي شش گوش " علامت و نماد بحث برانگيز فراماسون‌ها است؛ اين علامت در افكار عمومي به عنوان نماد "يهودي ها " شناخته شده است و به آن " ستاره ي داوود " يا " مهر سليمان " هم مي‌گويند ولي در حقيقت اين نماد هم جزء نمادهاي الحادي بوده كه بر اساس تفكرات الحادي مصر باستان ساخته شده است و نماد تعادل طبيعت بين زن و مرد، طبع سرد و گرم، الهه‌هاي ماه و خورشيد و غيره است البته علامت مذكور در مكتب هاي الحادي ديگر، مانند هندوييسم و ديگر مكتب هاي شرقي نيز با مفاهيم مشابهي به كار مي‌رود.
نكته عجيبي كه وجود دارد اين است كه شيطان پرستان نيز علامت مذكور را قويترين علامت خود مي‌دانند و از آن در مراسم شيطاني خود استفاده مي‌كنند.
يكي از نمادهايي كه در فراماسونري كاربرد فراوان دارد، علامت و نماد "چشم جهان بين " است كه به صورت يك هرم و چشم در رأس آن است؛ اين نماد مربوط به يكي از خدايان مصر باستان بوده است و روي دلار آمريكا هم وجود دارد.
شكل استفاده در معماري كاربرد زيادي دارد و به شكل هرم با رأس جدا و يا هرم با رأس نوراني نشان داده مي‌شود.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

دکتر احمدنیا اخراجی جدید دانشگاه علامه؟

به گزارش فرارو؛ وی در وبلاگ شخصی خود نوشته است: «هنوز مشخص نیست که در ترم آینده کلاسی برای تدریس داشته باشم یا خیر. خودم هم از دیشب با همین پیام ها و پرسش های دانشجویان بود که متوجه  شرایط جدید شدم و امروز بعد از مراجعه به دانشکده شنیدم که درس های ترم جدیدم حذف شده، برای این که متوجه دلایل آن بشوم مراجعه ای به سازمان مرکزی داشتم اما هنوز پاسخی نگرفته ام».
 شیرین احمدنیا استادیار دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی است که در مقاطع مختلف دانشگاهی از کارشناسی تا دکترا به تدریس می‌پردازد. وی رتبه دوم پذیرفته شدگان کنکور سراسری اعزام به خارج دکترای تخصصی جامعه شناسی در سال 1371 بوده است
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

گزارش واشنگتن ‌پست درباره رحیمی

روزنامه واشنگتن پست در يادداشتي به قلم توماس اردبرينگ به تحليل پرونده محمد رضا رحيمي پرداخته است. 
اردبرينگ در يادداشت خود ابتدا گزارشي از اتفاقات جديد رخ داده پيرامون پرونده محمدرضا رحيمي ارائه کرد و نوشت: «معاون اول رئیس جمهور ایران با حمله به آن دسته از نمایندگان مجلس که وی را به دست داشتن در فساد گسترده متهم کرده اند، آتش تنش چندین ماهه میان دولت و منتقدانش را شعله ورتر کرد.» 
واشنگتن پست بخشي از اظهارات اخير رحيمي را منعکس کرد و نوشت که محمد رضا رحیمی نمایندگان سرشنای مجلس را "بیمار" خطاب کرده است. رحیمی گفت کسانی که اتهامات را وارد کرده اند، تلاش می کنند دولت محمود احمدی نژاد را نابود کنند؛ دولتی که به گفته وی "خود در حال مبارزه با فساد است".

منبع:فرارو

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

50 بازيکن برتر جهان از نظر دستمزد

 رونالدو ، مهاجم رئال مادريد ،‌ بيشترين دستمزد را در ميان بازيکنان فوتبال دنيا مي گيرد . بنا بر گزارش مجله بلژيکي اسپورت فوت ، ستاره پرتغالي سالي 12 ميليون يورو دستمزد مي گيرد ، نيم ميليون بيش از هم تيمي سابقش در منچستر ، وين روني . نفر سوم در اين ليست ، ليونل مسي است که سالي 11 ميليون دستمزد مي گيرد .
کاکا ، ديگر بازيکن رئال مادريد ، با دستمزد سالي هشت ميليون يورو در جايگاه چهارم قرار دارد و بنزماي فرانسوي نيز سالي 6 ميليون دستمزد مي گيرد . کاسياس و ژابي نيز ديگر بازيکنان رئال حاضر در اين ليست هستند .

50 بازيکن برتر جهان از نظر دستمزد :
1- کريستيانو رونالدو (رئال مادريد ) : سالي 12 ميليون يورو
2- وين روني (منچستر يونايتد ): 11.5
3- ليونل مسي (بارسلونا) : 11
4- يحيي توره (سيتي) : 10.8
5- ساموئل اتوو (اينتر) : 10.5
6- باستين شواين اشتايگر (بايرن مونيخ) :‌ 9.7
7- زلاتان ابراهيموويچ (ميلان) :‌9
8- کاکا (رئال مادريد) : 9
9- جان تري (چلسي) : 9
10- امانوئل آدبايور (سيتي) : 8.4
11- فرانک ريبري (بايرن) : 8
12- فرناندو تورس (ليورپول) : 7.8
13- استيون جرارد (ليورپول) : 7.6
14- کارلوس ته وز (سيتي) : 7.6
15- فرانک لمپارد (چلسي) : 7.57
16- ژابي (بارسلونا) : 7.5
17- آندرس اينيستا (بارسلونا) : 7
18- ديده دروگبا (چلسي) : 6.5
19- ريو فرديناند (سيتي) : 6.5
20- آندره پيرلو (ميلان) : 6
21- داويد ويا (بارسلونا) : 6
22- ايکر کاسياس ( رئال مادريد) : 6
23- فردريک کانوته (سويا) : 6
24- کريم بنزما ( رئال مادريد) :‌6
25- جيجي بوفون (يوونتوس) : 6
26- پاتريک ويرا (سيتي) : 5.72
27- وسلي اشنايدر (اينتر) : 5.5
28 - گرت بري (سيتي) :‌5.5
29- آرين روبن (بايرن مونيخ) : 5.5
30- اشلي کول (چلسي9 : 5.41
31- جو کول (ليورپول) : 5.2
32- ديگو ميليتو (اينتر) : 5
33- داويد سيلوا (سيتي) : 5
34- پويول (بارسلونا) : 5
35- کولو تره (سيتي ) : 5
36- سرجيو آگرو (اتاتيکو) : 5
37- فرانچسکو توتي (رم) : 4.9
38- ديميتار برباتف (منچستر) : 4.87
39- آندري آرشاوين (آرسنال) : 4.87
40- نيکلاس آنلکا (چلسي) : 4.8
41- يوان گورکوف (ليون ) : 4.8
42- پل اسکولز (منچستر) : 4.8
43- دانيله ده روسي (رم) : 4.6
44- ژابي آلونسو (رئال مادريد) : 4.6
45- جيمي کاراگر (ليورپول) : 4.6
46- رايان گيگز (منچستر) :‌4.6
47- خوليو سزار (اينتر) : 4.5
48- ديگو فورلان (اتلتيکو) : 4.5
49- الساندرو نستا (ميلان) : 4.5
50- گابريل هاينزه (مارسي) : 4.5

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

عکس جدید از مسعود ده نمکی و لیلا اوتادی

افتتاحیه‌ی فیلم عروسک به‌كارگردانی ابراهیم وحیدزاده(29 آذر) با حضور كارگردان، بازیگران و سایر عوامل فیلم و با حضور اصحاب رسانه در پردیس سینمای ملت برگزار و از عوامل ساخت فیلم با اهدای لوح تقدیر و هدیه تقدیر شد.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

خبر فوری از لبنان: دولت لبنان سقوط کرد.......؟

رسانه های عربی لحظاتی پیش از کناره گیری یازدهمین وزیر از دولت لبنان و سقوط آن خبر دادند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه الجزیره، لحظاتی پیش یازدهمین وزیر از دولت سعدالحریری کناره گیری کرد و اکثریت را از دست داد و با کناره گیری یازدهمین وزیر، دولت لبنان رسما سقوط کرد.
وزیران گروههای مخالف موسوم به 8 مارس لحظاتی پیش کناره گیری خود را از دولت لبنان به سبب تسلیم شدن حریری در برابر فشارهای آمریکا و بی توجهی به خواسته های آنها در ارتباط با شاهدان دروغین پرونده ترور رفیق الحریری نخست وزیر اسبق لبنان اعلام کردند.
وزیران گروههای مخالف در کابینه سعدالحریری با برگزاری نشست با خبرنگاران ضمن اعلام کناره گیری خود، از میشل سلیمان رئیس جمهوری لبنان خواستند دولت جدیدی را تشکیل دهد. 
وزیران مخالف در این نشست از تلاشهای عربستان سعودی و سوریه برای آرام کردن اوضاع لبنان تشکر کردند.
آنها تاکید کردند : حریری و دیگر گروههای 14 مارس در برابر فشارهای آمریکا سر تسلیم فرود آورده اند.
کناره گیری وزیران مخالف از کابینه لبنان و سقوط آن در حالی صورت گرفت که سعد الحریری از لحظاتی پیش در کاخ سفید به دیدار باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا رفته است.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

تازه ترین اخبار رسیده از حادثه سقوط هواپیما در ارومیه

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، غلامرضا معصومي، رئيس اورژانس كشور با تأييد اين خبر گفت: جزئيات بيشتر درباره اين حادثه متعاقباً اعلام مي‌شود.
اين هواپيما متعلق به شركت هواپيمايي ايران‌اير بود كه امروز از تهران به مقصد اروميه به پرواز درآمد و حدود ساعت 19:45 دچار سانحه شد و سقوط كرد.
اخبار تكميلي متعاقبا منتشر مي‌شود.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

ْطنز جالب از هدفمندی ایرانه ها.......

                          

منبع:رها نیوز

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

علیرضا پهلوی هم خودکشی کرد

علیرضا پهلوی، سومین فرزند محمد رضا پهلوی و فرح دیبا ، شامگاه سه شنبه در خانه اش واقع در بوستون امریکا، خود کشی کرد.
به گزارش فرارو، سایت شخصی رضا پهلوی، با اعلام این خبر، بدون ذکر جزئیات خودکشی علیرضا، نوشته است که وی سال ها گرفتار غم و اندوه و مشکلات بوده است.
 علیرضا پهلوی که هنگام مرگ 44 سال داشت، در سال ۱۳۶۷ از دانشگاه پرینستون موفق به کسب مدرک کارشناسی، از دانشگاه کلمبیا موفق به دریافت مدرک کارشناسی ارشد و در سال ۱۳۸۳ موفق به کسب مدرک دکترا در رشته ایران‌شناسی قبل از اسلام از دانشگاه هاروارد شده بود.
در سال 1380 نیز خواهرش، لیلا پهلوی، در هتلی مجلل در شهر لندن خودکشی کرده بودعلیرضا پهلوی، سومین فرزند محمد رضا پهلوی و فرح دیبا ، شامگاه سه شنبه در خانه اش واقع در بوستون امریکا، خود کشی کرد.
به گزارش فرارو، سایت شخصی رضا پهلوی، با اعلام این خبر، بدون ذکر جزئیات خودکشی علیرضا، نوشته است که وی سال ها گرفتار غم و اندوه و مشکلات بوده است.
 علیرضا پهلوی که هنگام مرگ 44 سال داشت، در سال ۱۳۶۷ از دانشگاه پرینستون موفق به کسب مدرک کارشناسی، از دانشگاه کلمبیا موفق به دریافت مدرک کارشناسی ارشد و در سال ۱۳۸۳ موفق به کسب مدرک دکترا در رشته ایران‌شناسی قبل از اسلام از دانشگاه هاروارد شده بود.
در سال 1380 نیز خواهرش، لیلا پهلوی، در هتلی مجلل در شهر لندن خودکشی کرده بود

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

هنرپیشه های زن در تور دوحه بازیکن ملی‌پوش

یکی از بازیکنان سرشناس تیم ملی فوتبال قصد دارد تعدادی خبرنگار و هنرپیشه زن را همراه خود به جام ملت‌های آسیا ببرد.
به گزارش مشرق، این بازیکن تیم ملی در شرایطی قصد دارد با هزینه شخصی این خانم‌ها را به قطر اعزام کند که مخالفت‌هایی با این اقدام صورت گرفته است؛ اما هنوز وی ازتصمیمش منصرف نشده است.
انتخاب تعدادی خبرنگار و هنرپیشه زن برای همراهی این بازیکن تیم ملی، ویژگی‌های اخلاقی مطرح شده در خصوص وی را بیشتر نمایان می کند. در بین این میهمانان اشخاص مشهور زیادی به چشم می‌خورند.
اخیرا این ملی پوش متاهل، با مشکلاتی در رابطه با ارتباط با یک بازیگر زن سینما روبرو بود که برایش دردسرساز شد.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

جاندار فنا ناپذیر کشف شد.....؟

دانشمندان اولين گونه حيواني فناناپذير جهان را شناسايي كردند. 

اين جانور يك گونه عروس دريايي موسوم به Turritopsis nutricula نام دارد كه مي‌تواند دوباره به مرحله اوليه پوليپ وارد شده و پس از جفت گيري، چرخه حيات خود را از ابتدا آغاز كند. پوليپ در جانورشناسي يكي از دو نمونه يافت شده درشاخه‌هاي مرجانيان است.

اين گونه عروس دريايي مي‌تواند اين روند را به طور نامحدودي تكرار كند، به اين معني كه اين حيوان هيچ‌گاه به دليل سالخوردگي نخواهد مرد.

محققان اميدوارند كه بررسي اين گونه از عروس دريايي بتواند به پيشرفت‌هاي بزرگ علمي در معكوس كردن روند سالخوردگي در انسان منجر شود.

عروس‌هاي دريايي اصالتا به درياي كارائيب تعلق دارد اما در تمام جهان پخش شده‌اند.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

مراقب این 10هزار تومانی‌های تقلبی باشید+ عکس

تصویر 10 هزار تومانی تقلبی که اخیرا وارد بازار شده است، منتشر شد. 

با وجود اینکه بانک مرکزی بارها حتی نسبت به نگهداری و استفاده از اسکناس‌های جعلی و پیگیردهای قانونی آن هشدار داده است، اما اخیرا برخی از سودجویان اسکناسهای تقلبی 10 و 5 هزار تومانی را وارد بازار کرده‌اند.

در پی انتشار این خبر، یکی از کاربران خبرگزاری مهر در تماسی ضمن قدردانی از پیگیری این سوژه، اسکناس 10 هزار تومانی تقلبی که در بازار نصیب وی شده را در اختیار خبرنگار ما قرار داد که تصویر آن به شرح ذیل است: 


تصویر 10 هزار تومانی تقلبی

تصویر 10 هزار تومانی واقعی که توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران چاپ و سپس روانه بازار شده، به شرح ذیل است: 


تصویر 10 هزار تومانی واقعی 

هر ساله با نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال و افزایش نیاز مردم به اسکناس و پول، اسکناسهای تقلبی در بازار هم افزایش می یابد که مردم باید در دریافتها و پرداختهای خود مراقب باشند تا این پولهای تقلبی نصیب آنها نشود.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

گران ترین موتور سیکلت ها در سال 2010
قیمت این موتور سیکلت در ایلات متحده 550 هزار دلار است. موتور برجسته آن 8.300 سی سی و باک آن گنجایش 3.8لیتر بنزین را دارد. این موتور می تواند 60 مایل را فقط در 2 و نیم ثانیه طی کند! 


اگرچه قیمت این موتور سیکلت نصف تاماهاوک است اما در جهان تنها 10 دستگاه از آن تولید شده است. قیمت آن 250 هزار دلار است. دارای پوششی از فیبر کربن است و چرخ ها و بدنه آن دارای روکش کامل تیتانیوم است.


اگرچه بزرگ است اما موتور آن با آلیاژ تیتانیوم و آلمینیوم سبک سازی شده است. این موتور سیکلت 201 هزار دلار قیمت دارد.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

کلهر از پایان همکاری با احمدی‌نژاد گفت.............

مشاور سابق رئیس جمهور با اشاره به جلسه دیروز خود با احمدی نژاد از پایان همکاری خود با نهاد ریاست جمهوری به عنوان مشاور رئیس جمهور خبر داد و گفت: دیروز حکم تقدیر و قدردانی از من و 13 تن از مشاوران دیگر رئیس جمهور و پایان همکاری ما با نهاد ریاست جمهوری به عنوان مشاور ابلاغ شد.
مهدی کلهر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جلسه دیروز خود با رئیس جمهور از پایان همکاری خود با نهاد ریاست جمهوری به عنوان مشاور رئیس جمهور خبر داد و گفت: دیروز حکم تقدیر و قدردانی از من و 13 تن از مشاوران دیگر رئیس جمهور و پایان همکاری ما با نهاد ریاست جمهوری به عنوان مشاور ابلاغ شد.
وی افزود: البته من سه ماه قبل تقاضای بازنشستگی خود را به رئیس جمهور تقدیم کرده بودم و حکم پایان همکاری من با نهاد ریاست جمهوری به عنوان مشاور سابق رئیس جمهور دیروز صادر شد.
مشاور سابق رئیس جمهور تصریح کرد: اسامی دیگر کسانی که از این سمت برکنار شده اند آقایان رویانیان، وزیری هامانه، زارعی نجفدری، حاج علی اکبری، توکلی بینا، اعتمادیان ، مهدی چمران، مجتبی رحماندوست ،خانم سوسن کشاورز، مهدی مصطفوی، دانش جعفری، ستار وفایی و علی منتظری است.
کلهر گفت: البته آقای رئیس جمهور نیز طی این حکم به گرمی از خدمات دوستان تقدیر و تشکر کرده است.
وی افزود: البته این برکناری تنها شامل منصب مشاوری است و به عنوان مثال آقای رویانیان به عنوان رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت و همچنین خود من نیز به عنوان عضو فرهنگستان هنر همچنان مشغول خدمت هستم.
البته این مشاور سابق رئیس جمهور از دلیل چنین تصمیمی ابراز بی اطلاعی کرد
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

جدید ترین طنز شهرام شکیبا.....

شهرام شکیبا در خبر نوشت:  
فرج‌الله سلحشور به جماعت سینماگر فحش داد و گفت: «بخش اعظم خانه سینما به دنبال بی‌بندوباری هستند.»
- مدیرعامل خانه سینما شکایت کرد و گفت: «آقای سلحشور باید ثابت کند که این بخش اعظم چه افرادی هستند که به دنبال بی‌بندوباری هستند.» 
- آقای سلحشور هم نتوانست ثابت کند. 
- حالا «شعبه 1057 دادگاه عمومی جزایی تهران، آقای فرج‌الله سلحشور را به جرم توهین به اعضای خانه سینما به پرداخت 4000 تومان جزای نقدی محکوم کرده که پس از تجدید نظرخواهی متهم از دادنامه مذکور، شعبه 27 دادگاه تجدیدنظر استان تهران نیز حکم را عیناً تأیید کرد.» 
- حداقل جزای نقدی در ماده 608 قانون مجازات اسلامی برای توهین به اشخاص پنجاه هزار ریال (5000 تومان) مقرر شده که دادگاه به استناد بند 5 ماده 22 قانون مجازات اسلامی (وضع خاص متهم و یا سابقه او) اعمال تخفیف کرده است. 

***
1- از تخفیفی که برای آقای سلحشور قائل شده‌اند، نتیجه می‌گیریم که نامبرده یا اساساً سابقه توهین به کسی نداشته یا اینکه «وضعیتش خاص» است. لذا از قوه قضاییه قویاً خواستاریم ضمن برخورد شدید با فتنه‌گران، اعلام کند بالاخره آقای سلحشور سابقه نداشته یا «وضعیت خاصی» داشته است. 
2- در خانه سینما حدود 4000 نفر عضو هستند. لذا یارانه فحشی که از پرونده اخیر به همه می‌رسد، از قرار نفری یک تومان است اما برای اینکه خدای ناکرده حق‌کشی نشود، باید جماعت پرمصرف و جامعه هدف براساس خوشه‌بندیِ بی‌بندوباری مشخص شوند. لذا تقاضا می‌شود کسانی که مایل به دریافت این پول حلال هستند، در اسرع وقت با در دست داشتن مدارک معتبر شامل فیلم، عکس، بلوتوث، ستون اخبار ویژه کیهان و... به خانه سینما مراجعه نمایند. 
3- با یک تقسیم کوچک ریاضی به راحتی درمی‌یابیم که قیمت فحش به هر قشر یا صنف خاص برابر است با قیمت 10 عدد نان سنگک بعد از هدفمندی یارانه‌ها. پس بر فحش‌دهنده‌های ارجمند واجب است که پس از هدفمندی، درست هدفگیری کنند تا بالاخره معلوم شود از هر فحش چه نانی نصیب چه کسی خواهد شد. 
4- حالا که دوستان آتش زده‌اند به مالشان و ارزانش کرده‌اند، بنده هم می‌خواهم بزنم به سیم آخر. لذا مبلغ 80000 تومان یارانه این نوبتم را گذاشته‌ام برای توهین و عن‌قریب به 20 قشر محترم توهین خواهم کرد. اقشار گوناگون هم بی‌خود و بی‌جهت نروند شکایت و وقت قوه قضاییه را برای 10 عدد نان سنگک نگیرند. بیایند همین جا دم دفتر روزنامه تا نان‌ها بیات نشده، تحویل بگیرند، ببرند.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

علي كريمي براي ديدار ميلان و الاهلي به امارات دعوت شد

به گزارش خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس، تيم فوتبال الاهلي امارات فردا شب در ديداري دوستانه مقابله ميلان ايتاليا قرار خواهد گرفت.
به همين منظور باشگاه الاهلي امارات، علي كريمي را به عنوان يكي از بهترين بازيكنان خارجي خود و اسطوره خارجي اين باشگاه به اين بازي به صورت افتخاري دعوت كرد تا با لباس الاهلي به ميدان برود.
ويزا و بليت اين بازيكن از سوي مسئولان الاهلي آماده شده و قرار است كريمي امشب با هماهنگي پروين راهي امارات شود تا در بازي فردا به ميدان برود.
ميلان فردا با ستاره‌هايي همچون رونالدينيو و پاتو مقابل الاهلي امارات قرار خواهد گرفت.
كريمي مدتي در تيم الاهلي بازي مي‌كرد.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

پاسخ اصغر فرهادی به اظهارات جدید شمقدری

اصغر فرهادی در نامه‌ای خطاب به جواد شمقدری به اظهار نظر اخیر این مدیر سینمایی پاسخ داد.
به گزارش ایسنا، این کارگردان در این نامه خطاب به شمقدری نوشت: «در اظهار نظری که اخیرا در مورد اینجانب داشته‌اید در کمال تعجب دوباره پرونده‌ صحبت‌های من در جشن خانه سینما را گشوده و نقل قولی از من ذکر نموده‌اید.»
فرهادی ادامه داده است: «فارغ از انگیزه و نیت این نقل قول در چنین زمانی و پس از گذشت چند ماه از آن اتفاق، لازم می‌دانم نکته‌ای را تصریح کنم. در آن روزهای توقف فیلم ترجیح دادم تا به جای هر واکنش و عکس‌العملی سکوت اختیار کنم، مطمئنا اگر مسئولیت آن صحبت‌ها تنها متوجه شخص خودم بود، اینسکوت ادامه پیدا می‌کرد. هنگامی این سکوت را شکستم که دریافتم تبعات آن صحبت‌ها آرام آرام باعث آسیب دیگر همکارانم هم شده و خواهد شد.»
فرهادی در بخش پایانی نامه‌اش آورده است: «سکوت را در آن برهه رسم اخلاق ندیدم و همه‌ توضیحاتم را در دو مصاحبه‌ای که دراین رابطه داشتم، بیان کردم. امروز هم تصریح می‌کنم هرگونه نقل قول و برداشتی خارج از آن توضیحات که در مصاحبه‌هایم آمده، مورد تایید اینجانب نیست.»
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

مشاجره معاون مشایی و نماینده ولی فقیه.....

محمد جعفر بهداد در "همایش بزرگداشت حماسه 9دی ماه" در بندرعباس اظهار کرد: «تا تقوای دینی به تقوای سیاسی و اجتماعی منجر نشود، بصیرت شکل نمی گیرد. بر همین اساس، کسی که متدین باشد، اما بصیر نباشد می‌تواند به هیزم کش فتنه گران تبدیل شود.»
معاون سیاسی دفتر رییس جمهور با هشدار نسبت به این موضوع که فتنه بزرگتر در راه است، خاطرنشان کرد: «در فتنه بعدی جریان دروغین مدعی دینداری و ولایتمداری رسوا خواهد شد که در حاشیه حوادث سال گذشته و برخی رویدادهای امسال جایگاه آنها در نظرگاه مردم لق شده است اما همچنان فتنه می کنند.»
وی با بیان این‌که کسی ولایتمدارتر و دلسوزتر از احمدی نژاد در کشور نیست، گفت: «در دانشگاه احمدی نژاد آموختیم که در برابر سنگ اندازی ها باید صبوری کرد. همین الان برخی از مدعیان ولایتمداری، یک انتقاد ساده و کوچک را بر نمی تابند و بلافاصله موضوع را به دستگاه قضایی می کشانند و اصولاً جایی به غیر از سیستم قضایی را برای به بند کشیدن بچه حزب اللهی ها نمی شناسند.»
اما احمدی نژاد به کارهای بزرگ تر مشغول است و وقت و توان خود را صرف حاشیه ها نمی کند. برخی جریان ضد مشایی را در کشور شکل داده و در پی آن هستند تا بچه حزب اللهی ها این پروژه را جلو ببرند. این افراد در پی این هستند که دولت احمدی نژاد را لیبرال، ضدولایت و ضد دین معرفی کنند. بنابراین فتنه بزرگ تر در راه است و باید حواسمان جمع باشد.
بهداد ادامه داد: «اولین بار در دوره شهرداری آقای احمدی نژاد که سازوکارهای عدالت طلبانه در کشور عملیاتی شد، شورای مرکزی حزب کارگزاران پس از چندین جلسه گزارش داد که مغز متفکر این جریان فلان شخص است. بنابراین تصمیم گرفتند او را تخریب شخصیت کنند.»
این شخص در حال حاضر اصلی ترین یار رییس جمهور است و از بام تا شام برای این مملکت کار می کند. حال چه شده که اینگونه افراد طی یک عملیات روانی به نقطه ضعف احمدی نژاد تبدیل می شوند، 10 سال دیگر باید صبر کرد تا حقایق مشخص شود. 
در مقابل مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه بندرعباس به سخنان این مسئول نهاد ریاست جمهوری در طرفداری از اسفندیار رحیم مشایی اعتراض کرد.
پس از آنکه بهداد در سخنرانی خود در بندرعباس جریان ضد مشایی را عوامل فتنه بزرگتر خواند، حجت الاسلام محمد برزگر مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه بندرعباس اظهار داشت که حساب و کتاب مشایی را از رییس جمهور جدا کنید. 
وی از مشایی به عنوان "لکه‌ای روی آینه رییس جمهور" نام برد که باید آن را برداشت و یا چیزی روی آن گذاشت.
حجت الاسلام برزگر که ساعتی پیشتر از اعتراض لوح تقدیر خود را به عنوان یکی از هادیان سیاسی برتر استان هرمزگان گرفته بود، ادامه داد: «کسانی که به مشایی اعتراض دارند از علما و همچنین طرفداران سرسخت احمدی نژاد هستند و مشایی باید حالا که در کنار رییس جمهوری قرار گرفته خود را درست کند.»
وی سخنان رحیم مشایی درباره موسیقی را یکی از مصادیق جدی این اعتراضات دانست که بهداد نیز در پاسخ حجت الاسلام برزگر اظهار داشت: «سخنان مشایی تحریف شده و اطلاعات شما درباره موسیقی بیشتر از مشایی نیست.»
حجت الاسلام برزگر اظهار داشت: «اتفاقا اطلاعاتم در این باره بیش از مشایی است. معاون سیاسی دفتر رییس جمهور در مقابل اظهار داشت، پس به شما تبریک می گویم.»
این مجادله کلامی با همین جملات به پایان رسید.

مرجع : مشرق
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

خانم معلم مشایی رییس می‌شود؟

سایت جهان نوشت:
در حالی که فشارهاي روحي به ترکستانی براي پذيرش مسؤوليت سازمان ملي جوانان استرس‌هاي وي را تشديد كرده و حميدرضا بقايي، ریيس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري (شوهر خواهر تركستاني) براي پذيرش اين مسؤوليت فشار روحي شديدي به تركستاني وارد كرد، در نهایت ترکستانی نتوانست سازمان ملی جوانان را همراهی کند. 
خبرهای رسیده نشان از تلاش بقایی برای انتصاب آزاده اردکانی به ریاست این سازمان خبر می‌دهد.
آزاده اردکانی، معلم خصوصی زبان انگلیسی مشایی و بقایی بوده، و هم اکنون ریاست سازمان موزه ملی ایران را بر عهده دارد.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

خبر جدیداز ویکی‌لیکس درباره مشایی

روزنامه جوان خبر داد:
در اسناد منتشر شده توسط و. یکی لیکس، ‌ به اسفندیار رحیم مشایی هم اشاره شده است.
سایت ویکی لیکس سوم دسامبر 2010 سندی را منتشر کرده که رسانه‌های غربی کمتر به آن توجه کرده اند. در این سند که روزنامه جوان یک نسخه از آن را به دست آورده، ‌ موضوع مذاکرات اسفندیار رحیم مشایی با سفیر وقت اتریش در تهران مطرح شده است.
این روزنامه نوشته است که مایکل پاستل، ‌سفیر سابق اتریش در ایران گفته است که در آخرین مذاکرات خود با مقامات ایرانی اطلاعاتی کسب کرده است که برایش بسیار جالب و غیرقابل باور بود. به گفته پاستل رحیم مشایی پیش از مذاکرات ژنو (‌در سال 2009) گفته بود که در گفت و گوهای هسته‌ای با غرب به گونه‌ای به سمت مصالحه پیش خواهیم رفت که تعجب گروه مذاکره کننده (1+5) را برانگیزد.
سفیر سابق اتریش در ایران برای ملموس کردن گفته‌های مشایی از اصطلاح «سورپرایز» استفاده کرده است. پاستل مدعی است که در مذاکراتی که اواخر ماه سپتامبر سال 2009 با مشایی داشته سعی کرده طرف ایرانی را تشویق کند که فرصت مذاکرات ژنو را از دست ندهد و رحیم مشایی هم در مقابل، ‌ ابراز اطمینان کرده که تهران از امتیاز مذاکرات ژنو استفاده خواهدکرد. 
پاستل از حرف‌های مشایی به این نتیجه رسیده که ظاهرا ایران مقطع کنونی را زمان مناسبی برای چرخش و انعطاف در رفتار خود می داند. مشایی در این ملاقات به سفیر اتریش اطمینان داده که تیم مذاکره کننده به طور جدی چنین روندی را در پیش خواهد گرفت. پاستل در ادامه گفته که معتقد است دلیل اینکه ایران در ژنو 1 پیشنهاد غربی‌ها را نپذیرفت به این دلیل است که رهبر ایران معتقد است که نمی‌توان به غرب اعتماد و اطمینان داشت.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

"جنبش سبز از دختران خوش‌اندام براي تبليغات استفاده كرد"

دبيركل حزب موتلفه اسلامي گفت: «در محدوده خدماتي شهر تهران آمارها نشان مي‌داد كه راي ميرحسين موسوي بيشتر از احمدي نژاد است، نظرسنجي كه ما 4 روز قبل از انتخابات گرفتيم نيز همين را نشان مي‌داد و درست هم بود، اما متاسفانه طرفداران و مشاوران موسوي اين موضوع را به كل كشور تعميم دادند». 
محمد نبي حبيبي شب گذشته در مراسمي كه به مناسبت سالگرد راهپيمايي 9 دي در دفتر حزب موتلفه برگزار شد، طي سخناني با اشاره به حوادث سال گذشته، تحليل اصلاح‌طلبان را از انتخابات اشتباه دانست و گفت: «دلايل ديگري در همان روزها وجود داشت كه نشان مي‌داد انتخابات رياست‌جمهوري دهم يك انتخابات معمولي نخواهد بود و قرار است به اصل نظام ضربه زده شود». 
وي با بيان اينكه تصور ما اين است كه دشمن با روحيه براندازانه و به بهانه انتخابات به ميدان آمده است ، ادامه داد: «بحث در انتخابات بسيار فراتر از رقابت رقبا بود و اصل بر اين بود كه نظام لطمه ببيند و شواهد فراواني در اين زمينه داريم». 

دبير كل حزب موتلفه اسلامي با اشاره به تبليغات مير حسين موسوي و مهدي كروبي اظهاركرد: «اين تبليغات شباهت‌هاي فراواني با تبليغات‌هاي هيجان‌انگيز در كشورهايي كه انقلاب مخملي در آنها رخ داده است، دارد». 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

حسینیان: آتش "فتنه 88" از حلقه کیان بلند می‌شود

فارس نوشت: حجت الاسلام روح‌ا‌لله حسينيان رئيس مركز اسناد انقلاب اسلامي و رئيس فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس در نشست تخصصي مركز مطالعات وزارت كشور با اشاره به ريشه‌هاي قرآني فتنه به تبيين حوادث پس از انتخابات رياست جمهوري دهم پرداخت.
وي با طرح اين پرسش كه فتنه چه بود و چرا به وقوع پيوست؟ گفت: «يك بحث سياسي و عميق است كه ما مي‌توانيم حتي در الگوي اسلامي در مورد آن نظريه‌پردازي كنيم؛ از صدر اسلام 3 فتنه يعني مارقين، ناكثين و قاسطين بايد مورد بررسي قرار گيرد.»
حسينيان خاطر نشان كرد كه در مسائل سال 1388 نيز به وضوح مشاهده مي‌شود اين سه جريان يعني منافقين، ‌دنياطلبان و عوامل خارجي همانند صدر اسلام در ايجاد فتنه دست دارند و با انتخاب يك شعار انحرافي وارد صحنه شده‌اند.
نماينده مردم تهران در مجلس ادامه داد: «در فتنه 88 عوامل چندگانه را مي‌بينيم، يكي منافقين، منافقين چه كساني هستند؟ منافقين يعني كساني كه اعتقادي به اسلام راستين ندارند. من در اين كتاب تشريح مي‌كنم كه آنها از تيپ كيان هستند مثل سروش، كديور، تاج‌زاده و حجاريان كه كيان را بنيان گذاردند و قرارشان اين بود كه از اسلام يك گرايش ليبراليستي ارائه دهند يعني انديشه ليبراليستي را بر اسلام تحميل كنند.»
حسينيان با بيان اينكه منافقيني كه در مقابل حضرت علي (ع) موضع‌گيري مي‌كردند هم با همين نام و خصوصيت كه ذكر شد معرفي شده‌اند، افزود: «امام علي (ع) مي‌فرمايند هنگامي كه آيه أَحَسِبَ النَّاسُ أَن يُتْرَكُوا أَن يَقُولُوا آمَنَّا وَهُمْ لَا يُفْتَنُونَ (سوره العنكبوت آيه 2) نازل شد دانستيم كه اين فتنه در زمان پيامبر اتفاق نمي‌افتد. پرسيده شد كي اتفاق مي‌افتد؟ فرمودند بعد از من و سقاتِلُ امِتي؛ امت من بعد از من با تو جنگ خواهند كرد.»
وي ادامه داد: «آنها قرآن را انكار نمي‌كنند ولي قرائت جديدي از آن ارائه مي‌دهند؛ مكتب كيان كه حتي در 18 تير 87 ريشه فتنه همين‌ها بودند، اين منافقين به اضافه قدرت‌طلباني كه هواي حكومت در سر داشتند به قول قرآن افرادي حسادت كردند و با منافقين وحدت ايجاد كردند. دست به دست هم دادند و دشمن ايدئولوژيك يعني خارجيان و بيگانگان هم كه با تمام توان و امكانات مالي، رسانه‌ها و دولت‌ها، پول وارد عرصه شدند كه من ليستي از طريق وزارت اطلاعات درباره هزينه‌هاي پرداختي براي فتنه از سال 87 تا پايان 88 توسط تلويزيون‌هاي فارسي زبان خارجي و عوامل فتنه تهيه كردم كه در كتابي ارائه مي‌كنم.»
حسينيان خاطر نشان كرد: «ما نبايد مسئله قدرت و زبان را دست كم بگيريم؛ همانطور كه قاسطين و مارقين و ناكثين در مقابل حضرت قرار گرفتند، نه بيگانه‌پرست بودند و نه بي‌ دين بلكه از روي حسادت وارد فتنه شدند و به فتنه كمك كردند.»
نماينده مرم تهران در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به سوابق كروبي اظهار داشت: «احتمال دارد برخي سوابق بسيار خوب، انقلابي و مثبت داشته باشند؛ مثل آقاي كروبي كه زنداني سياسي زمان شاه هم بود اما پاي كار لغزيد و حاضر نشد منافع نظام اسلامي را بر منافع خودش ترجيح دهد.»
روح‌الله حسينيان به افول و نزول جريان فتنه پرداخت و گفت: «داستانش به قول قرآن استدراج در افول كاملاً مشخص است؛ يعني در روز قدس آمدند يك راهپيمائي كردند و يك مقدار خودشان را نشان دادند و شعار نه غزه نه لبنان و... سر دادند كه اين حركت اولين تيشه به ريشه آنها بود.»


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

صحبت های احمدی نژاد در جمع مردم کرج: برای اولین بار دولت درآمد نفت را ذخیره می‌کند

رئيس‌جمهور همكاري و رفتار ملت ايران در اجراي طرح هدفمند كردن يارانه‌ها را عالي عنوان كرد و گفت: «انشاء الله با كمك ملت ايران اين طرح را با آرامش و روال و آگاهي جلو خواهيم برد و منابع حاصل از آن قطعا در خدمت عمران، ‌آبادي و رفاه مردم قرار خواهد گرفت.»
به گزارش خبرنگار اعزامي ايلنا، محمود احمدي نژاد در سفر استاني هيات دولت با استان البرز در جمع مردم كرج با بيان اينكه در برنامه پنجم توسعه كشور صندوق توسعه ملي پيش‌بيني شده است، اظهار كرد: «قرار است طبق قانون حداقل 20 درصد درآمد نفت براي سرمايه‌گذاري در صنعت، كشاورزي و ايجاد اشتغال ذخيره شود. براي اولين بار در تاريخ كشور دولت توانسته 20 درصد درآمد نفت را در جايي ذخيره كرده و كشور را بدون 20 درصد درآمد نفت اداره كند كه در 50 سال اخير چنين اتفاقي رخ نداده است.»
وي به صرفه‌ج صورت گرفته همراه با اجراي طرح هدفمند كردن يارانه‌ها اشاره كرد وگفت: «با روند صرفه‌جويي كه آغاز شده قطعا اين سرعت به شدت افزايش خواهد يافت وپيش‌بيني ما اين است كه تا پايان سال حدود 14 تا 15 ميليارد دلار كه معادل 15 هزار ميليارد تومان مي‌شود ذخيره خواهد شد.»
رئيس‌جمهور در ادامه سخنان خود در جمع مردم كرج به شرايط بين‌المللي اشاره كرد و گفت: «32 سال است كه دشمنان در برابر ملت ايران صف آرايي كرده و آنچه كه از دستشان بر مي‌آمد انجام دادند تا جلوي حركت و شكوفايي ايران را بگيرد، اما پي‌در پي شكست خورده و ملت ايران هر روز عزيزتر مي‌شود.»
رئيس‌جمهور با بيان اينكه در سال‌هاي اخير دشمنان به بهانه هسته‌اي سعي كردند جلوي پيشرفت ما را بگيرند، اظهار كرد: «آنها فشار سياسي تبليغاتي آورده و چندين قطعنامه و تحريم عليه ما صادر كردند آنها به دنبال اين بودند كه ايران هسته‌اي نشود اما ما شديم و نبرد سياسي چند ساله ملت ايران پيروز شد. اما امروز آنها دو راه بيشتر ندارند، راه اول اين است كه مسير قبلي خود را ادامه داده و همچنان قطعنامه صادر كنند كه نتيجه آن از قبل مشخص است. وقتي هسته‌اي نشديم آنها نتوانستند كاري كنند و حالا كه هسته‌اي شده‌ايم كسي در دنيا توان و جرات اين را ندارد كه انرژي هسته‌اي را از ما بگيرد.»
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

در آمد اسرار آمیز تونی بلر..

تونی بلر نخست وزیر سابق انگلیس از طریق زنجیره اسرار آمیزی از شرکت ها سال گذشته هزاران پوند سود داشته است. 
به گزارش واحد مرکزی خبر، روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف در اینترنت نوشت: بلر از زنجیره اسرار آمیز شرکت هایش سال قبل هفتصد هزار پوند سود داشته است. 
شرکت های بلر همچنین سرمایه های خالص خود را دو میلیون و دویست هزار پوند اعلام کرده که چهار برابر ارزش اعلام شده در سال گذشته است. 
دیلی تلگراف نوشت، این سود و درآمد از طریق زنجیره "مات" و بسیار پیچیده ای از تشکیلات مالی سرازیر شده است. 
بلر این پول ها را از محل سخنرانی ها و مشاوره هایی که به شرکت های بیمه و بانک ها از جمله ج پی مورگان می دهد ، کسب می کند. 
وی همچنین به رژیم های خاورمیانه و آفریقایی نیز مشاوره می دهد.
بلر که از زمان ترک قدرت بیست میلیون پوند درآمد داشته است، شرکت مشاوره و همچنین پست هایی در یک بانک امریکایی و یک شرکت بیمه سوئیسی دارد. 
وی تاکنون از بحث درباره ساختار تشکیلات مالی اش خودداری کرده است. 
شرکت هایی که با او مرتبط هستند،اسرار آمیز هستند و جزئیات مالی شان را اعلام نمی کنند
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

درگذشت گوینده قدیمی رادیو ورزش

گوینده قدیمی رادیو ورزش كه سال‌ها با صدای ماندگارش اخبار و رویدادهای ورزشی را به گوش شنوندگان می رساند، به دیار باقی شتافت.
به گزارش مهر علیرضا حافظی كه كارمند رسمی وزارت نیرو و گوینده و كارشناس رادیو ورزش بود، پس از سالها دست و پنجه نرم كردن با بیماری شنبه شب در سن 49 سالگی در بیماررستان ایرانشهر تهران دیده از جهان فرو بست و به دیار باقی شتافت.
علیرضا حافظی كه بیش از 10 سال با صدای گرم و ماندگارش به عنوان كارشناس و گوینده در رادیو ورزش فعالیت می كرد، در شانزدهمین دوره بازیهای آسیایی در گوانگ ژو آخرین ماموریت كاری خود را انجام داد و پس از بازگشت با مشكلات حاد ریوی مواجه شد و پس از چند روز بستری شدن در بیمارستان، شنبه شب دیده از جهان فروبست.
مسعود اسكویی مدیر روابط عمومی رادیو ورزش در مورد برگزاری مراسم تشییع و ختم مرحوم علیرضا حافظی گفت:«از آنجا كه ایشان كارمند وزات نیرو بودند مراسم تشییع آن مرحوم صبح روز دوشنبه از مقابل توانیر برگزار خواهد شد. ضمن اینكه مراسم ختم آن مرحوم نیز از ساعت 15 الی 16:30 دقیقه روز پنجشنبه هفته جاری در مسجد بلال صدا و سیما برگزار خواهد شد.»
آینده، این مصیبت را به خانواده مرحوم علیرضا حافظی و همكارانش در رادیو ورزش تسلیت گفته و برای آن مرحوم از خداوند بزرگ غفران و مغفرت الهی مسألت دارد. روحش شاد.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

عکس جدید از رحیم مشایی واحمد نجفیاسفندیار رحیم مشایی و احمد نجفی بازیگر سینما

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

خبر تاسف بار از اوضاع حیات وحش ایران:(پلنگ ایرانی در خطر انقراض..)

پلنگ ایرانی به عنوان گونه ای منحصر بفرد در حال جدال در نبردی نابرابر است به طوریکه در طول یک سال اخیر مطابق آمار رسمی در لرستان 9 قلاده به کام مرگ کشیده شده اند.
به گزارش خبرنگار مهر، پلنگ ایرانی یکی از بزرگ جثه ترین زیر گونه های پلنگ در دنیاست که به عنوان زیر گونه "در خطر انقراض"در فهرست سرخ اتحادیه جهانی حفاظت قرار گرفته است.
جمعیت این زیر گونه در محدوده پراکنش آن در حدود هزار و 300 قلاده برآورد شده است که بیشترین تعداد آن یعنی در حدود 900 قلاده در ایران یافت می شود.
این گونه در 25سال گذشته در بسیاری از مناطق این گستره وسیع به طور کامل منقرض شده و در سایر مناطق نیز جمعیت آن کاهش محسوسی داشته است. علت کاهش شدید این زیر گونه را می توان در تخریب زیستگاه، تصادفات جاده ای، شکار، کاهش جمعیت طعمه های آن و همچنین وجود سلاحهای مجاز و غیر مجاز جنگی دانست.
اولین گردهمایی بررسی وضعیت گونه های در خطر انقراض لرستان که به پلنگ ایرانی اختصاص داشت مجالی برای بررسی وضعیت این گونه منحصر به فرد در محدوده کوه های زاگرس در این استان بود تا در این گردهمایی دانشجویی فعالان عرصه محیط زیست از وضعیت کنونی قتل پلنگ در لرستان ابراز نگرانی کنند.
مرگ 9 قلاده پلنگ در لرستان در طول یکسال
مدیر کل محیط زیست استان لرستان در حاشیه این گردهمایی یک روزه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مهر در سخنانی با تشریح وضعیت حیات پلنگ در جنگلها و کوههای زاگرس در این استان اظهار داشت: در استان لرستان با توجه به وجود طعمه هایی چون کل، بز، قوچ، میش، گراز و دیگر پستانداران کوچک پلنگ جمعیت پویایی دارد.

مرگ یک قلاده پلنگ در لرستان
محمد حسین بازگیر با اشاره به 9 مورد تلفات پلنگ در این استان طی یکسال گذشته، از روند تلفات پلنگ در لرستان ابراز تاسف کرد و بیان داشت: این امر ضرورت برنامه ریزی مناسب تر و بهتر را در این زمینه روشن می سازد.
وی با بیان اینکه بیشترین تلفات پلنگ در لرستان در بحث تعارضات بین منافع انسان و پلنگ به وجود آمده است، یادآور شد: وقتی انسان طعمه های مورد نیاز این گونه از جمله کل و بز را شکار می کند پلنگ مجبور می شود در حوالی سکونت گاههای انسان و به گوسفندان، بز و گاو اهلی احتمالا حمله کند.
مدیر کل محیط زیست استان لرستان با اشاره به شکار و قتل 9 قلاده پلنگ در لرستان تصریح کرد: هر بار که متخلفی در این زمینه در استان دستگیر شده است مدعی شده که پلنگ به دام های وی حمله کرده است در حالیکه ما تاکنون به گزارش مستندی در این زمینه دست پیدا نکردیم.

آمار دقیقی از تعداد پلنگهای موجود در لرستان وجود ندارد
بازگیر با تاکید بر اینکه پلنگ سعی می کند خیلی به سکونتگاههای انسانها نزدیک نشود، بیان داشت: ولی متاسفانه انسانها با تعرض به حریم زندگی این گونه و زیستگاههای آن حیات را برای پلنگ ایرانی دشوار کرده اند.
وی با تاکید بر اینکه آمار دقیقی از تعداد پلنگ های موجود در لرستان وجود ندارد، خاطر نشان کرد: در سرشماریهای انجام شده در این زمینه نیز به نتایج دقیقی دست پیدا نکردیم.
مدیر کل محیط زیست استان لرستان با اشاره به وضعیت تلفات پلنگ در این استان، بیان داشت: تلفات نشان می دهد که پراکنش خوبی از پلنگ در مناطق مختلف این استان وجود دارد.

پراکنش خوبی از پلنگ در مناطق مختلف لرستان وجود دارد
بازگیر ادامه داد: در طول یکسال گذشته تلفات پلنگ در شهرستانهای مختلف استان از جمله الیگودرز، دورود، بخش پاپی، پلدختر، حومه خرم آباد، سفید کوه، الشتر و ... علاوه بر نگرانی در زمینه حیات این گونه، حکایت از پراکنش آن در همه نقاط استان دارد.
وی با تاکید بر اینکه همه تلفات پلنگ در این استان مربوط به پلنگ های جوان زیر 2 سال بوده است، یادآور شد: این امر نشان از پویایی جمعیت پلنگ در لرستان دارد.

همه تلفات پلنگ در لرستان مربوط به پلنگ های جوان بوده است
مدیر کل محیط زیست استان لرستان با اشاره به دست اندازی انسان به زیستگاههای این گونه منحصر به فرد، افزود: علت تلفات پلنگ های جوان این است که این پلنگ ها هنوز فرصت تجربه اندوزی کافی را پیدا کرده اند و یک بار اشتباه آنها منجر به ناجوانمردی شکارچیان و قتل آنها می شود.
بازگیر با تاکید بر اینکه در میان پلنگ های به قتل رسیدن موردی از پلنگ با سن بالای دو سال دیده نشده است، بیان داشت: پلنگ از 1.5 سالگی از خانواده جدا می شود و به محض جدا شدن در مراحل ابتدایی شروع زندگی مستقل مورد هجمه شارچیان قرار می گیرد و با توجه به تجربه پایین پلنگ های جوان متاسفانه عمده تلفات در این سن به وقوع می پیوندد.
وی اصلی ترین عامل در خطر انقراض قرار گرفتن پلنگ را تخریب زیستگاههای این گونه منحصر به فرد دانست و بیان داشت: تخریب انسانها منجر به نابودی طعمه های مورد نیاز این گونه برای ادامه حیات شده است.

شکار پلنگ در باور عامه مردم افتخار تلقی می شود!
مدیر کل محیط زیست استان لرستان ادامه داد: با استمرار این روند یا این گونه مجبور به مهاجرت از استان می شود و یا نسل آن در لرستان منقرض خواهد شد.
بازگیر شکار ناجوانمردانه را از دیگر علت های در خطر انقراض قرار گرفتن پلنگ زاگرس دانست و بیان داشت: متاسفانه شکار پلنگ در میان عامه مردم به عنوان یک افتخار تلقی می شود و در صورتیکه باورها در این زمینه تغییر پیدا کند می توانیم امیدوار به ادامه حیات این گونه باشیم.
همچنین در این گردهمایی گزارشی میدانی از وضعیت پلنگ در مناطق مختلف استان لرستان که با تلاش سه ماهه یک اکیپ دانشجویی و با همکاری روستائیان استان تهیه شده بود ارائه شد که نکات قابل تاملی در این گزارش مطرح شد.

وضعیت پلنگ در لرستان، از گزارش تلفات تا حیات پنهانی
احسان حبیبی دانشجوی رشته محیط زیست در ارائه این گزارش میدانی در سخنانی اظهار داشت: در حال حاضر مطابق اطلاعات جمع آوری شده و با استناد به مشاهدات محلی جمعیت پلنگ در لرستان به حد پایینی رسیده است.
وی با بیان اینکه در طول 2 دهه در لرستان مشاهده ای از پلنگ گزارش نشده بود، بیان داشت: این در حالیست که بعد از سال 86 با قتل یک قلاده پلنگ در منطقه تنگ هفت بار دیگر پلنگ در طبیعت لرستان خود را نشان داد.
این کارشناس محیط زیست با اشاره به مشاهداتی از پلنگ در مناطق مختلف استان لرستان از جمله سفید کوه، کبیرکوه، هشتاد پهلو، قالیکوه و ...، یادآور شد: در بررسی های میدانی در بخش ویسان خرم آباد روستائیان آخرین مشاهدات خود را در زمینه پلنگ مربوط به بیش از 25 سال پیش عنوان کرده اند.
حبیبی ادامه داد: این در حالیست که مطابق اظهارات روستائیان در آن زمان به طور متوسط هر ماه یکبار از حضور پلنگ در منطقه و حمله به دام ها گزارشی ارائه شده است که این امر حکایت از جمعیت بالای این گونه در بیش از 25 سال پیش در این منطقه دارد.
وی به دیگر مشاهدات پلنگ در لرستان اشاره کرد و گفت: بنابر اطلاعات جمع آوری شده آخرین مشاهده پلنگ در شهرستان الشتر نیز مربوط به حداکثر 15 سال پیش است و هنوز هم بومیان معتقدند که در مناطق صعب العبور این شهرستان احتمال حضور پلنگ وجود دارد.
این دانشجوی رشته محیط زیست از مشاهد پلنگ زاگرس در شهرستان پلدختر در سال 86 خبر داد و گفت: با توجه به بررسی های انجام شده در این سال یک قلاده پلنگ در منطقه معمولان پلدختر توسط یکی از شکارچیان بومی شکار شده است.
حبیبی به دیگر مشاهدات پلنگ در مناطق دیگر پلدختر اشاره کرد و گفت: با توجه به بررسی های انجام شده در سطح برخی مناطق صعب العبور این شهرستان احتمال حضور پلنگ زیاد است.
وی همچنین به مشاهده پلنگ در شهرستان کوهدشت اشاره کرد و یادآور شد: آخرین مشاهدات در این شهرستان نیز مربوط به سال 87 است که مردم منطقه از وجود دو قلاده پلنگ نر و ماده در این شهرستان خبر داده اند.
حبیبی با اشاره به مرگ یک قلاده پلنگ بر اثر مسمومیت در شهرستان کوهدشت در دو سال گذشته، ابراز امیدواری کرد هنوز در این شهرستان نیز پلنگ به حیات خود ادامه داده باشد.
به هر حال با همه این تفاسیر به نظر می رسد پلنگ زاگرس با حیاتی پنهانی روزگار را سپری می کند تا در نهایت یا لرستان را برای همیشه به مقصد دیگری ترک کند و یا اینکه در این استان عطای زندگی را به لقایش ببخشد.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

صحبت های جدید دادستان تهران: زمان برخورد با سران فتنه دور نیست...

دادستان عمومي و انقلاب تهران با انتقاد از طرح برخي ادعاها عليه قوه قضاييه مبني بر مماشات با سران فتنه، تاكيد كرد كه سران فتنه به رسوايي ابدي دچار شدند و زمان برخورد با آنها دور نيست.
به گزارش ايرنا، 'عباس جعفري دولت آبادي' روز يكشنبه در مراسم توديع و معارفه سرپرستان دادسراي ناحيه 16 تهران افزود: در حوزه سياسي در سال گذشته با فتنه عظيمي روبه رو شديم كه عده اي به بهانه پاسداري از جمهوريت نظام، آن را به راه انداختند. 
دادستان تهران تاكيد كرد: سران فتنه به رسوايي ابدي دچار شدند و زمان برخورد با آنها دور نيست. آنهايي كه در روز 6 دي (عاشوراي 88) تصور مي‌كردند مي‌توانند نظام را ساقط كنند، جواب خود را در 9 دي گرفتند و اگر برخي مسايل نبود، به شما مي‌گفتم كه وزن سران فتنه كمتر از آن است كه نظام نتواند با آنها برخورد كند و البته آنها به سزاي اعمال خود مي‌رسند. 
جعفري ادامه داد: برخي، قوه قضاييه را به حمايت از فتنه گران متهم مي‌كنند، اما با قاطعيت و صراحت اعلام مي‌كنم كه دستگاه قضايي بوي رهبري را مي‌دهد و چگونه ممكن است اين دستگاه كه رييس آن منصوب مقام معظم رهبري است، با فتنه گران و تبهكاران سازش داشته باشد. 
وي اضافه كرد: اين اتهام زني ها، يا از سر غفلت است يا آدرس را اشتباه مي‌دهند اما مطمئن باشند كه ما هرگز وارد دعواهاي فرعي نخواهيم شد. 
جعفري، از نيروهاي حزب اللهي خواست تا نوك پيكان مبارزه با دشمن و آمريكا را به سمت دستگاه قضايي برنگردانند. 
دادستان تهران خاطر نشان كرد: تيغ عدالت، تيغ بران نظام ماست و برخي‌ها فكر مي‌كنند با حملات گسترده اي كه در حوزه هاي رسانه‌اي و غير رسانه اي به قوه قضاييه مي‌شود، ما ناراحت مي‌شويم اما بدانند خط مبارزه ما و حزب اللهي ها نبايد عوض شود و اين خط مبارزه در خارج از ايران با آمريكا و استكبار جهاني و در داخل با فتنه گران است.
اين مقام قضايي تاكيد كرد: حزب اللهي ها مراقب باشند تا جبهه ضد عدالت و ضد ظلم، بين ما و آنها فاصله نيندازد. 
جعفري دولت آبادي با بيان اينكه سياست جديد دستگاه قضايي برخورد قاطع با مظاهر فساد و شرارت‌ها است، از صدور دو مورد حكم اعدام براي سايت هاي مستهجن خبر داد و گفت: نمي‌شود با تبهكاران جرايم خاص و سازمان يافته با آراي سبك برخورد كرد و دادستاني وظيفه دارد به چنين حكم‌هايي اعتراض كند. 
وي مبارزه دستگاه قضايي با مظاهر فساد و سازمان يافته را مبارزه اي سنگين دانست و اعلام كرد همه نهادها و مطبوعات بايد در اين راه به دستگاه قضايي كمك كنند و اميدواريم مطبوعات در اين گام پيشقدم شوند. 
دادستان تهران همچنين ابراز اميدواري كرد: در موقعيت لازم به حساب فتنه گران رسيدگي شود و عزم و اراده جدي در برابر سران فتنه نشان داده شود. 
داستان تهران با تاكيد بر اين كه مجرمين بايد صداي سنگين عدالت را بشنوند، گفت: از همه دادسراهاي تهران مي‌خواهم در پرونده هاي تجاوز به عنف، قتل‌هاي فجيع، شرارت‌ها و محارب از بدو تا ختم پرونده حضور داشته باشند و اين به معناي دخالت دادستان نيست بلكه وظيفه دادستان است. 
جعفري دولت‌ آبادي تصريح كرد: در اينگونه پرونده‌ها، رحم بر مجرمين همانند ترحم بر پلنگ تيز دندان است. 
وي تاكيد كرد: راه هاي عفو در اينگونه پرونده ها بسته شده است و البته راه هاي رحمت براي كساني كه در مرحله تحقيقات، همكاري لازم را داشته باشند، باز است. 
دادستان تهران با اعلام اين كه جلسه رسيدگي به جرايم خاص به صورت هفتگي برگزار و موارد آن پيگيري مي‌شود، اظهار اميدواري كرد كه مردم با مشاهده اجراي مجازات مجرمين احساس آرامش كنند و دستگاه قضايي هيبت خود را به رخ مجرمان بكشد. 
دادستان تهران گفت: براساس اصلاح قانون وزارت اطلاعات، اين وزارت مي‌تواند در شناسايي باندهاي قاچاق و مواد مخدر ورود كند كه براساس گزارش هاي دريافتي، اين اقدام بسيار موثر بوده است. 
وي با تاكيد بر اين كه در پيگيري پرونده هاي مواد مخدر، دستگيري خرده فروش‌ها به جايي نمي‌رسد، افزود: امروز با اين اصلاحات قانوني، پليس و دستگاه قضايي بايد به سراغ دانه درشت‌ها و باندهاي مواد مخدر بروند و معتادان نيز بايد از مراكز مربوطه گواهي اعتياد بگيرند وگرنه متهم هستند و پليس مي‌تواند آنها را دستگير كند. 
اين مسئول قضايي با اعلام اين كه از همه دادسراهاي تهران مي‌خواهم در برابر فسادهاي بزرگ، قتل، جنايت و توزيع مواد مخدر با قاطعيت و سرعت بيشتري عمل كنند، خاطر نشان كرد: امروز فاسدان تصور مي‌كنند برخورد قضايي با آنها برخورد بسيار ضعيفي است و در مقابل، دستگاه قضايي بايد قدرت خود را به رخ فاسدان بكشد.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

عکس جدید از رئیس جمهور و نخست وزیر ترکیه

نخست وزیر ترکیه روز گذشته در اقدامی تعجب انگیز وظیفه رانندگی روسای جمهور سه کشور ترکیه، افغانستان و پاکستان را بر عهده گرفت.

به گزارش مهر به نقل از جیحان، اقدام ناگهانی و بدون هماهنگی "رجب طیب اردوغان" به حدی تجب انگیز بوده که تمامی رسانه های ترک این موضوع را با آب و تاب فراوان نقل کرده اند.

"رجب طیب اردوغان" روز گذشته و پس از پایان دیدار سه جانبه ترکیه، افغانستان، و پاکستان در استانبول، زمانی که روسای سه کشور قصد رفتن به مراسم نماز جمعه را داشتند به یکباره محافظان را قال گذاست و با نشستن پشت فرمان راننده اتومبیل ویژه رئیس جمهور موجب تعجب همگان شد. پس از این اقدام اردوغان، "عبدالله گل" در صندلی کنار وی نشست و "حامد کرزای" و "آصف علی زرداری" روسای جمهوری افغانستان و پاکستان نیز در صندلی های عقب اتومبیل قرار گرفتند و اردوغان شروع به رانندگی کرد. این اقدام اردوغان که بدون هماهنگی با محافظین انجام شده بود به شدت موجب نگرانی آنها را فراهم کرد به نحوی که محافظان مجبور شدند مقداری از مسیر را به دنبال ماشینی که اردوغان راننده آن بود بدوند.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

وضعیت اینترنت ایران ...؟؟

طبق آمارهای سال گذشته، تا آبان سال گذشته کشور ایران از لحاظ اپلود در مکان149و ازلحاظ دانلود در مکان186در دنیا است، پهنای باند ورودی به ایران از دو منبع عمده، یکی ماهواره‌ها (از طریق ماهواره‌های W۵، W۶ و اینمارست) و دیگری فیبر نوری (از ترکیه، فجیره و کویت) تامین می‌شود، پهنای باند ورودی به ایران توسط شرکت ارتباطات زیرساخت تهیه می‌شود و قیمت فروش آن به شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات اینترنتی یکی از دلایل قیمت بالای دسترسی به اینترنت در ایران دانسته می‌شود.

سه عامل اساسی برای توسعه فناوری اطلاعات در کشور منابع انسانی، توانایی و قابلیت بخش دولتی، خصوصی و زیر ساخت‌های ارتباطی و مخابراتی است ولی با وجود زیرساخت‌های ارتباطی مناسب در کشور به دلیل برخی محدودیت‌ها هنوز در برخی موارد با کندی سرعت مواجه هستیم. 
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

جانشين عبدالمالك ريگي دستگير شد

عبدالرئوف ' جانشين ' عبدالمالك ريگي ' سركرده گروهك تروريستي جندالشيطان توسط نيروهاي امنيتي پاكستان دستگير شد

منابع محلي در پاكستان ضمن تاييد بازداشت اين تروريست اعلام كردندكه نيروهاي امنيتي پاكستاني توانستند در يك عمليات موفقيت اميز عبدالرئوف را دستگير كنند.
خبرهاي تكميلي متعاقبا ارسال خواهد شد .

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

خبر فوری(جانشین عبد المالک ریگی دستگیر شد)

 

خبر فوری(جانشین عبد المالک ریگی دستگیر شد)

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

اظهارات متکی، 42 ساعت قبل از برکناری

منوچهر متکی 42 ساعت قبل از برکناری‌اش از سمت وزارت امور خارجه، از نشست پرحاشيه منامه صحبت كرد و اينكه قضيه سلام و عليكش با هيلاري كلينتون وزيرخارجه آمريكا ،چه بوده است. 
متكي در اين گفت وگو كه یک ساعت قبل از آخرین دیدارشبا رئیس‌جمهور انجام شده است، گفت:‌ «ما در جلسه‌ای بودیم که میزبان‌مان ولیعهد بحرین بود و بنابراین به احترام کشور دوستمان طبیعی بود وقتی در اجلاس شرکت کرده‌ایم، در میهمانی آنها هم شرکت کنیم. در سال‌های قبل معمولاً در این جلسه ولیعهد بحرین صحبت می‌کرد. این‌بار سخنران ویژه مراسم، وزیر امورخارجه آمریکا بود. در چنین جلسه‌ای طبیعی است که برای ما مهم‌ترین نکته این بود که ببینیم او چه می‌گوید.»
وزیر سابق امور خارجه با بیان اینکه از قبل می‌دانسته کلینتون در آن مراسم سخنرانی خواهد کرد، افزود: «نکته این بود که ببینیم او چه می‌گوید. به تناسب نکات و مطالبی که مطرح می‌کرد، ما باید توشه فردای خودمان را تنظیم می‌کردیم. فردای آن روز من سخنرانی داشتم. آن میهمانی جلسه اصلی گفت‌وگوی منامه نبود، تنها یک سخنرانی بود و ایشان به‌عنوان یک سخنران دعوت شده بود و از طرف دیگر، ایشان خیلی تلاش کرد راحت صحبت کند، خیلی تلاش کرد محترمانه صحبت کند. شاید قوی‌ترین کلمات را به‌کار گرفت برای اینکه به رسمیت شناختن حق ایران را در موضوع هسته‌ای مورد تأیید و تأکید قرار دهد اما در عین حال بخش‌هایی از حرف او هم از نظر ما مورد پذیرش نبود.»

وی در خصوص انتقادهایی که در مورد غذا خوردن متکی در حین سخنرانی وزیر امور خارجه آمریکا مطرح شده بود، گفت: «احیاناً آب خوردن یا پیش غذا خوردن به هنگامی که هنوز شام رسمی شروع نشده یک چیز طبیعی است اما فیلمبردار حساس شده بود و سعی می‌کرد که از این صحنه‌ها تفسیر خاصی کند. براساس آن چیزی که در منش و رفتار بنده وجود دارد، قصد بی‌احترامی نداشتم. نحوه نشستن ما به‌گونه‌ای بود که ایشان در منتهی الیه دست راست من بود و اگر می‌خواستم دائماً ایشان را نگاه کنم، باید سرم را بر می‌گرداندم تا به طرز خاصی قرار بگیرم. ترجیح دادم که گوشم به سمت ایشان باشد و حرف‌هایشان را بشنوم.»
وی ادامه داد: «معمولاً طرح اینجور مسائل یک مقدار به دلیل جذابیت‌های رسانه‌ای و وجود نگاه‌های خاص است. این که ایران و آمریکا در یک وضعیت ویژه قرار دارند، این که این دو کشور مسائل‌شان در دنیا صدا دارد و... بستری می‌شود برای اینکه هر نوع حرکتی و هر نوع عمل و عکس‌العملی را توی آن فاز ببرند. ما معمولاً با کسانی مراوده رسمی داریم، رفیق هستیم و گفت‌وگو می‌کنیم. نوعاً دیپلمات‌ها اینطورند. همه کسانی که آنجا بودند، با آنها مراوده داشتیم اما با آمریکا واقعیت اینست که مراوده‌ای نداریم. ضمناً ایشان خانم هم بود. یعنی ضمن آنکه مراوده نداشتیم، خانم هم بود.»
متکی ادامه داد: «من با افراد مختلف دست دادم؛ بعد که عبور کردم، پادشاه اردن آنجا بود. من چند بار با ایشان ملاقات داشته‌ام، خیلی طبیعی است که من با ایشان حال و احوال داشته باشم. وقتی با آخرین وزیر امور خارجه حال و احوال کردم تا بیایم پیش پادشاه، ایشان وسط ایستاده بود. ایشان یک سلام و احوالپرسی در حد دو، سه کلمه کردند و بنده هم در واقع جواب سلام را در یک کلمه به ایشان دادم. شاید ایشان نشنید ولی من جواب سلام ایشان را دادم و بلافاصله هم رو کردم به پادشاه اردن و با هم دست دادیم و حال و احوال کردیم.»

در مناسبات ایران و آمریکا سنگلاخ ایجاد شده
متکی در بخش دیگری از این گفت‌وگو كه با ماهنامه مديريت ارتباطات انجام شده ، در مورد امکان‌سنجی رابطه رسمی ایران و آمریکا گفت: فراز و نشیب‌های 32 سال گذشته و آنچه که پیش از این 32 سال وجود داشته، همه اینها پرونده قطوری را بین ایران و آمریکا تشکیل می‌دهد که ورود به بحث روابط ایران و آمریکا را به‌عنوان یک امر آسان و ساده جلوه‌گر نمی‌کند. بحث زمان نیست، بحث گیرها و مسائلی است که در این سنگلاخ ایجاد شده مناسبات ایران و آمریکا وجود دارد. 
وی تصریح کرد: «البته من همیشه تعاملات بین ایران و آمریکا را به دو بخش تقسیم کرده‌ام؛ یک بخش، روابط بین ایران و آمریکاست که در حال حاضر در دستور کار ما به‌عنوان دستگاه دیپلماسی نیست. البته مقام معظم رهبری در شیراز این بیان را داشتند که این بدان معنا نیست که ما تا ابد نمی‌خواهیم با آمریکا رابطه داشته باشیم. لذا با آنچه که به روابط دو جانبه ایران و آمریکا یا روابط دیپلماتیک بین دو کشور بر می‌گردد، فاصله قابل توجهی داریم اما من از بخش دوم به عنوان مسائل بین ایران و آمریکا نام می‌برم؛ یعنی موضوعاتی که ایران را متأثر می‌کند و آمریکا را نیز متأثر می‌سازد از جمله مسائلی که در منطقه ما وجود دارد. اگر پیرامون این موضوعات، تلاش‌هایی در جهت اتخاذ مواضع درست مثل مسائل افغانستان و عراق صورت بگیرد، ما قاعدتاً استقبال می‌کنیم.»

گفت‌وگوی صمیمانه‌ای با دولت در مورد نمایندگان ویژه داشتم
متکی در مورد حکم احمدی‌نژاد در انتخاب نمایندگان ویژه رئیس‌جمهور در امور خارجی نیز توضیح داد: «ما میثاقی را در دولت نهم و دولت دهم امضاء کردیم که مسائل و موضوعات بین دستگاهی را در دولت طرح کنیم. بنابراین اگر من نسبت به تصمیمی یا موضوعی نظراتی داشته باشم، علی‌القاعده با وزیر مربوطه یا با رئیس‌مان که آقای رئیس‌جمهور است، جداگانه مطرح می‌کنم یا در نهایت در صحن دولت. در این قضیه هم ابتدا به ساکن بنده همین کار را کردم، یعنی در درون دولت گفت‌وگوی صمیمانه‌ای در این مورد داشتیم اما آنچه که بعد مطرح شد، بحث رسانه‌ای شدن اظهاراتی بود که در موردش موضع‌گیری شد.»
وی ادامه داد: «متانت و برخورد سازنده‌ای که آقای رئیس‌جمهور داشتند برای من بسیار جالب و آموزنده است. از آن زمان تا به حال ما با هم یک کلمه گفت‌وگو نداشتیم و عنایتی که ایشان داشتند، برای من بسیار ارزشمند بود. داشتن فرستاده ویژه یا مشاور، حق رئیس‌جمهور است و در تمام دولت‌ها مرسوم بوده که رئیس‌جمهور کسانی را به‌عنوان فرستادگان ویژه خودش به کشورهای مختلف بفرستد یا پیامی از سوی ایشان ببرند. الان هم وزارت خارجه تسهیل‌کننده اینگونه ابتکارات و تصمیمات رئیس‌جمهور در حوزه سیاست خارجی است.»

قصد 10 روزه هم نمی‌توانیم داشته باشیم
متکی اما 42 ساعت قبل از برکناری در پاسخ به این سؤال که «یعنی شایعات مربوط به برکناری شما به دلیل انتقاد از این تصمیم رئیس‌جمهور باطل است؟»، گفت: بر اساس آموزه‌های بزرگان خودمان اینطور باید حرکت کنیم که بناست سالیان طولانی در این مسؤولیت خدمت کنیم و جوری هم نگاه کنیم که یک قصد 10 روزه هم نمی‌توانیم به مسؤولیت داشته باشیم!

ناگفتنی‌ها شاید تا سال‌ها گفتنی نباشد
وزیر سابق امور خارجه در پایان در خصوص ناگفته‌های دوران وزارت خود گفت: ناگفته‌های وزاری امور خارجه تا زمانی که سر کار هستند، گفتنی نیست و البته بعضی از ناگفتنی‌ها هم شاید تا سال‌ها بعد از آن گفتنی نباشد!
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

خبر فوری:اطلاعیه جدیدسوم 3 سازمان هدفمندی یارانه ها

ستاد هدفمندکردن یارانه ها در اطلاعیه شماره 3 خود میزان سهمیه و قیمت‌های جدید نفت گاز غیر خودرو، نفت کوره، گاز مایع و نفت سفید را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن اطلاعیه شماره3 ستاد هدفمندکردن یارانه ها به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
میزان سهمیه و قیمت‌های جدید نفت گاز غیر خودرو، نفت کوره، گاز مایع و نفت سفید که براساس قانون هدفمند کردن یارانه‌ها تعیین شده به شرح ذیل اعلام می‌شود.
-نفت گاز بخش کشاورزی با قیمت نفت گاز سهمیه ای معادل هر لیتر 1500 ریال
-نفت گاز بخش صنعت با قیمت نفت گاز سهمیه ای معادل هر لیتر 1500 ریال
-نفت کوره هر لیتر 2000ریال
-گاز مایع هر لیتر 1000ریال معادل هر کیلو 1800ریال ( ‌توزیع با کالابرگ ) بدون هزینه توزیع
-نفت سفید هر لیتر 1000ریال ( ‌توزیع با کالابرگ )
-قیمت بنزین سوپر سهمیه ای معادل هر لیتر5000ریال و بنزین سوپر غیرسهمیه ای معادل هر لیتر 8000ریال تعیین شده است.

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

خبر فوری نا گفته هایی از آخرین سفر منوچهر متکی(در سفر سنگال)

یک منبع آگاه جزئیاتی از جلسه میان منوچهر متکی وزیر خارجه سابق ایران و عبدالله واد رئیس جمهوری سنگال را در اختیار ایران دیپلماتیک قرار داد. 
این منبع آگاه به خبرنگار ایران دیپلماتیک گفت: در میانه جلسه میان متکی به عنوان فرستاده محمود احمدی نژاد و عبدالله واد، منشی عبدالله واد وارد جلسه شد و یادداشتی را به واد داد که در آن یادداشت برکناری منوچهر متکی توسط رئیس جمهوری به اطلاع واد می رسد.


به گفته این منبع آگاه عبدالله واد بلافاصله پس از دیدن یادداشت خطاب به متکی می گوید شما توسط پرزیدنت احمدی نژاد برکنار شده اید و بنده از الان به عنوان یک مهمان با شما سخن می گویم

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

خبر خیلی فوری:(جزئيات قيمت پيشنهادي انواع نان در جلسه ديشب استانداري تهران )

يك منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس با بيان اينكه قيمت نان پس از هدفمندي يارانه آرد و نان 20 درصد ارزان‌تر از واحدهاي آزادپز خواهد بود، آخرين قيمت هاي پيشنهادي انواع نان كه در جلسه شب گذشته استانداري تهران بر روي آن بحث شده بود را به شرح زير اعلام كرد:نوع نان وزن چانه/گرم قيمت نان/ريال
لواش 160 1000
سنگك 650 4000
تافتون 300 2000
بربري 600 3500
وي افزود: اين قيمت ها در جلسه ديشب استانداري تهران نهايي نشده است و قرار بر اين شده تا امروز در جلسه اي با فرمانداران قيمت ها نهايي و به وزير بازرگاني اعلام شود.
اين منبع آگاه گفت: قيمت نان با هدفمندي يارانه ها در شهرستان هاي استان تهران متفاوت خواهد بود.
به گزارش فارس، سالانه در حدود 4 هزار ميليارد تومان به گندم و آرد يارانه دولتي تخصيص داده مي شود كه هزار و 300 ميليارد تومان آن در راستاي حمايت از كشاورز و در حدود 2هزار و 500 تا 2هزار و 700 ميليارد تومان به مصرف كنندگان نهايي پرداخت مي شود.
در ابتدا براي هدفمند كردن يارانه‌ آرد و نان 3 سناريو وجود داشت. سناريوي اول ادامه وضع موجود سناريوي دوم پرداخت كل يارانه به مصرف‌كننده و سناريوي سوم كه يك سناريوي بينابين و تلفيقي بود در راستاي حمايت از كشاورز و مصرف‌كننده بود كه به تصويب رسيد و دو سناريوي اول در كارگروه تحول اقتصادي راي نياورد.
در طرح هدفمندي يارانه ها و بر اساس سناريوي سوم (سناريوي تلفيقي)، يارانه حمايت از كشاورز گندم كار در جاي خود باقي مي ماند و تنها يارانه مصرف كننده نهايي هدفمند و با باز توزيع يارانه ها پرداخت مي شود تا قدرت خريد خود را ازدست ندهد.
به گزارش فارس قيمت انواع نان هم اكنون با آرد دولتي و آزاد پز پيش از هدفمندي يارانه ها در استان تهران به شرح زير است:


الف: دولتي
نوع نان قيمت آرد/ريال وزن چانه/گرم قيمت نان/ريال
لواش 75 190 300
لواش 450 210 350
بربري 75 650 1200
بربري 450 750 1500
تافتون 75 225 400
تافتون 450 500 900
سنگك 75 750 1500
سنگك 450 750 1750
ب: آزاد
نوع نان وزن چانه/گرم قيمت نان/ريال
سنگك 750 5000
تافتون 300 2000
بربري 650 3000

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

خبر فوری:(اعلام نرخ کرایه‌های بین شهری اعلام شد)

مدير عامل اتحاديه سواري كرايه بين‌شهري گفت: «مطابق مجوزهاي صادره از سوي دولت نرخ كرايه‌ اتوبوس‌هاي ويژه و خودروهاي سواري بين‌شهري 20 درصد، بخش بار 15 درصد، بخش مسافربري 125 درصد و خودروهاي سواري داخل شهري 10 درصد افزايش خواهد يافت.»
حاج‌رحمت محمدعلي در گفت‌وگو با فارس در خصوص تدابير پيش‌بيني شده براي كنترل نوسانات احتمالي نرخ كرايه‌هاي وسائط نقليه، اظهار داشت: «خوشبختانه به رغم اجرايي شدن قانون هدفمندسازي از صبح روز جاري همه چيز عادي و به روال معمول در حال جريان است و اتفاق نامتعارفي مربوط به نرخ كرايه‌هاي وسائط نقليه را شاهد نيستيم.»
وي ادامه داد که سهميه سوخت خودروهاي سواري بين‌شهري تا كنون 750 ليتر با نرخ 100 تومان بود كه از امشب مطابق سهميه‌‌بندي جديد قرار است سهميه سوخت 750 ليتري خودروهاي سواري بين‌شهري به 400 تومان در سهميه دي‌ماه افزايش يابد ضمن آنكه 400 ليتر هم بنزين تشويقي به نرخ 100 تومان به اين دست خودروها تعلق يافته است.
وي با اشاره به اينكه مجوز افزايش 20 درصدي نرخ كرايه‌هاي بين شهري براي سواري‌ها صادره شده است، افزود: «مطابق سياست اتحاديه مقرر شده است تا روزي كه خودروها از سهميه 400 ليتر به بهاي 100 تومان برخوردار هستند نرخ كرايه‌ها تغيير پيدا نكند اما با اتمام سهميه‌ بنزين 100 توماني براساس برنامه‌ريزيهاي از پيش صورت گرفته در بخش سواري نرخ كرايه خودروها در بخش سواري 20 درصد افزايش خواهد يافت.»
مدير عامل اتحاديه سواري كرايه بين‌شهري در خصوص تغيير كرايه اتوبوس‌هاي بين‌شهري، گفت: «سقف افزايش نرخ كرايه اتوبوس‌هاي بين‌شهري مطابق مصوبات صورت گرفته 20 درصد اعلام شده است مشروط بر اينكه تا 10 روز از گازوئيل 15 توماني مصوب قبل استفاده ‌كنند و پس از اين مدت نرخ گازوئيل آنها تا 150 تومان افزايش مي‌يابد كه مجاز به افزايش نرخ كرايه‌ها تا 20 درصد هستند.»
وي در پاسخ به اين سؤال كه تا چه زماني نرخ‌هاي مصوب ثابت خواهند ماند، تصريح كرد: «بر اساس برآوردهاي صورت گرفته در بخش بار 15 درصد، در بخش مسافربري عادي كه از سال 81 هيچ تغيير نداشت 125 درصد، سواري كرايه و اتوبوس‌هاي ويژه كه هميشه نرخ كرايه آنها توافقي تعيين مي‌شد مجاز به افزايش 20 درصدي كرايه‌ها شده‌اند.»
وي در خصوص افزايش كرايه خودروهاي داخل شهري، خاطرنشان كرد: «مطابق آخرين اطلاعات و اخبار واصله تا كنون هيچ مجوزي مبني بر افزايش كرايه خودروهاي داخل شهري صادر نشده است هر چند شايعاتي مبني بر افزايش 10درصدي نرخ كرايه خودروهاي داخل شهري مطرح است.»
محمدعلي با اشاره به اينكه تمامي خودروهاي سواري تحت پوشش شركت‌هاي تعاوني مسافربري فعاليت مي‌كنند، تأكيد كرد: «هر گونه تخطي و عدول از حدود قانوني تعيين شده براي رانندگان متوجه شركت‌هاي متولي و قابل پيگيري از طريق مراجع قانوني اعم از سازمان حمل و نقل با شماره تماس 1888و 3000020 و تغزيرات است.»
وي گفت که انتظار بخش خودرويي كشور از مسئولان بالادست و تصميم‌گير كشوري، كنترل و نظارت بر بازار قطعات جانبي خودروها و لوازم يدكي وسائط نقليه است تا رانندگان در تأمين ملزومات خود با مشكل مواجه نشوند.
وي تصريح كرد: «البته دولت طي تمهيدات پيشگيرانه حجم عظيمي از قطعات جانبي خودرو و لوازم يدكي وسائط نقليه را در انبارهاي ذخيره‌سازي كرده است كه در زمان بروز بحران‌هاي احتمالي از اين ظرفيت‌ها براي كنترل بازار استفاده خواهد كرد.»
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

علی مطهری: احمدی‌نژاد توضیح دهد(برکناری متکی)

علی مطهری از رئیس جمهور خواست تا درباره نحوه عزل وزیر امورخارجه به مردم پاسخ دهد و ابراز امیدواری کرد که پاسخ وی قانع کننده باشد.
این نماینده تهران در پاسخ به سوالی که نظر وی را درباره عزل متکی جویا شده بود، گفت: «نحوه عزل ایشان برای همه مردم مورد سئوال است و آقای رئیس جمهور باید به مردم پاسخ بدهند که عزل وزیر خارجه در حال ماموریت به طوری که ایشان خبر عزل خود را از رئیس جمهور سنگال بشنود چه ضرورتی دارد؟»
به گفته وی، این کار موجب تنزل جایگاه نظام جمهوری اسلامی در جهان و موجب تحقیر آقای متکی شد.
مطهری با بیان اینکه رئیس جمهور چنین حقی نداشت، ادامه داد: امیدوارم آقای احمدی‌نژاد پاسخ قانع کننده‎ای برای این کار داشته باشند.
این نماینده تهران، اضافه کرد: «ظاهرا اختلاف اساسی رئیس جمهور و آقای متکی مربوط به تعیین نمایندگان ویژه رئیس جمهور در حوزه های پنج گانه بود که رهبری نیز آن را تحت عنوان موازی کاری در سیاست خارجی مورد انتقاد قرار دادند.»
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت که مجلس به عنوان نماینده مردم این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

گزارش از فرارو

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

خبر خیلی فوری:(اطلاعیه شماره دو ستاد هدفمندی یارانه ها اعلام شد)

                                        

ستاد هدفمند كردن يارانه ها در اطلاعيه شماره 2 خود ميزان سهميه و قيمت هاي جديد حامل هاي انرژي را اعلام كرد.


در متن كامل اين اطلاعيه آمده است:
ميزان سهميه و قيمت هاي جديد بنزين و گازوئيل وگاز خودرو (سي ان جي) در حوزه حمل و نقل كه بر اساس قانون هدفمندكردن يارانه تعيين شده است براي وسايل نقليه بنزين سوز، گاز سوز و گازوئيل به شرح ذيل اعلام مي شود:
1ـ سهميه بنزين خودروها اعم از شخصي، عمومي و موتورسيكلت بدون تغيير و معادل سهميه آبان 1389 تعيين مي شود.
2ـ بنزين معمولي سهميه اي به قيمت هر ليتر4 هزار ريال و بنزين معمولي غيرسهميه اي به قيمت هر ليتر 7 هزار ريال و گاز خودرو (سي ان جي) هر متر مكعب به قيمت 3 هزار ريال تعيين مي شود.
3ـ بنزين سهميه ماه هاي گذشته خودروهاي شخصي كه در كارت سوخت افراد باقيمانده است به صورت ذخيره براي آنان حفظ و با قيمت هر ليتر بنزين معمولي 1000 ريال و بنزين سوپر 1500 ريال قابل استفاده است.
4ـ سوخت كليه خودروهاي گازوئيل سوز با توجه به نوع و كاربري سهميه بندي شده و گازوئيل سهميه اي خودروهاي گازوئيل سوز به قيمت هر ليتر 1500 ريال و گازوئيل غيرسهميه اي به قيمت هر ليتر 3500 ريال تعيين و از طريق كارت هوشمند سوخت قابل استفاده خواهد بود.
5-به منظور حمايت از بخش كشاورزي، ضمن تعيين سهميه سوخت مراكز و ماشين آلات اين بخش قيمت هر ليتر گازوئيل سهميه اي 1500 ريال و قيمت غير سهميه اي 3500 ريال تعيين مي گردد.
6 - جهت رفاه و نيز امكان مديريت فعال بخش حمل و نقل كه از گازوئيل استفاده مي كنند سهميه اين بخش به صورت دو ماهه با قيمت 1500 ريال تعيين و از طريق كارت هوشمند سوخت خودرو قابل استفاده است.
سهميه و قيمت هاي اعلامي از ساعت 24 روز شنبه مورخ 27 آذر 1389 قابل اجراست.
ضمناً‌ علاوه بر سهميه عادي مندرج در بند1 ، سهميه علي الحساب و حمايتي خودروهاي عمومي و شخصي بنزين سوز به قيمت هر ليتر 1000 ريال تعيين مي شود كه از دي ماه 1389 از طريق كارت سوخت خودرو قابل استفاده است.
همچنين وسايل نقليه ديزلي (گازوئيل سوز) نيز از سهميه حمايتي علي الحساب حداكثر ميزان مصرف10روز براي يك مرحله با قيمت 165 ريال بهره مند مي گردند.
در پايان اعلام مي دارد دولت خدمتگزار ضمن تأكيد بر اجراي كامل قانون انتظار دارد رانندگان و صاحبان وسايل نقليه و فعالان حوزه حمل و نقل با تشريك مساعي منافع ملي و رعايت حقوق مصرف كنندگان همچون گذشته ملت بزرگ و خادمين خود دردولت را ياري نمايند.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

خبر فوری:( اطلاعيه شماره يك )

بسم‌الله الرحمن الرحيم

اطلاعيه شماره يك
اللهم عجل لوليك الفرج و العافية و النصر واجعلنا من خير انصاره و اعوانه و المستشهدين بين يديه
ملت شريف تمدن‌ساز ايران به اطلاع مي‌رساند كه پس از دريافت فرم اطلاعات اقتصادي خانوار و دريافت شماره حساب سرپرستان خانوار و واريز مبالغ يارانه در سال جاري، مرحله نهايي اجراي قانون هدفمندكردن يارانه‌ها مبني بر اصلاح قيمت‌هاي حامل‌هاي انرژي آرد و نان و آب شرب روستا و شهر و پرداخت يارانه‌هاي نقدي خانوارها از ساعت 24 شنبه 27/9/1389 در سراسر كشور آغاز مي‌شود. حامل‌هاي انرژي‌هاي مشمول اصلاح قيمت عبارتند از:
1- بنزين موتور
2- نفت گاز(‌گازوئيل)
3- نفت كوره
4- گاز مايع
5- گاز خودرو
6- نفت سفيد
7- گازطبيعي
8- برق


جدول قيمت كليه حامل‌هاي انرژي فوق‌الذكر متعاقبا در اطلاعيه شماره 2 ستاد هدفمندكردن يارانه‌ها به استحضار ملت شريف ايران خواهد رسيد.
تمامي خانوارهايي كه مبالغ يارانه به حساب آنها واريز شده مي‌توانند با شروع كار اداري بانك‌ها در روز يكشنبه در سراسر كشور به تدريج جهت دريافت يارانه 2ماهه واريز شده اقدام نمايند.
در پايان به استحضار مي‌رساند كه دولت با برنامه‌ريزي دقيق و كارشناسي شده و بكارگيري تمامي ظرفيت خويش از آمادگي كامل براي اجراي قانون برخوردار است.
خواهشمند است بدون توجه به شايعات و گمانه‌زني‌هاي بي اساس اخبار اجراي قانون را از طريق مراجع رسمي اطلاع رساني دولت و اطلاعيه‌هاي ستاد هدفمند‌كردن يارانه‌ها پيگيري نمايند.
ستاد هدفمند‌كردن يارانه‌ها با پايش دقيق و مستمر كليه ابعاد اجراي قانون اين اطمينان را به مردم انقلابي ايران مي‌دهد كه نهايت مراقبت را اعمال نموده و در اجراي طرح همراه مردم حركت مي‌كند و ان شاءالله با همبستگي آحاد مردم و دولت مسير تعالي در دوره پيشرفت و عدالت را طي خواهد نمود

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

خبر خیلی خیلی فوری:قیمت جدید بنزین(بنزين يارانه‌اي 400 و آزاد 700 تومان تعيين شد)

ميزان سهميه و قيمت هاي جديد بنزين و گازوئيل وگاز خودرو (سي ان جي) در حوزه حمل و نقل كه بر اساس قانون هدفمندكردن يارانه تعيين شده است براي وسايل نقليه بنزين سوز، گاز سوز و گازوئيل به شرح ذيل اعلام مي شود:
1ـ سهميه بنزين خودروها اعم از شخصي، عمومي و موتورسيكلت بدون تغيير و معادل سهميه آبان 1389 تعيين مي شود.
2ـ بنزين معمولي سهميه اي به قيمت هر ليتر4 هزار ريال و بنزين معمولي غيرسهميه اي به قيمت هر ليتر 7 هزار ريال و گاز خودرو (سي ان جي) هر متر مكعب به قيمت 3 هزار ريال تعيين مي شود.
3ـ بنزين سهميه ماه هاي گذشته خودروهاي شخصي كه در كارت سوخت افراد باقيمانده است به صورت ذخيره براي آنان حفظ و با قيمت هر ليتر بنزين معمولي 1000 ريال و بنزين سوپر 1500 ريال قابل استفاده است
4ـ سوخت كليه خودروهاي گازوئيل سوز با توجه به نوع و كاربري سهميه بندي شده و گازوئيل سهميه اي خودروهاي گازوئيل سوز به قيمت هر ليتر 1500 ريال و گازوئيل غيرسهميه اي به قيمت هر ليتر 3500 ريال تعيين و از طريق كارت هوشمند سوخت قابل استفاده خواهد بود.
5-به منظور حمايت از بخش كشاورزي، ضمن تعيين سهميه سوخت مراكز و ماشين آلات اين بخش قيمت هر ليتر گازوئيل سهميه اي 1500 ريال و قيمت غير سهميه اي 3500 ريال تعيين مي گردد.
6 - جهت رفاه و نيز امكان مديريت فعال بخش حمل و نقل كه از گازوئيل استفاده مي كنند سهميه اين بخش به صورت دو ماهه با قيمت 1500 ريال تعيين و از طريق كارت هوشمند سوخت خودرو قابل استفاده است.
سهميه و قيمت هاي اعلامي از ساعت 24 روز شنبه مورخ 27 آذر 1389 قابل اجراست.
ضمناً‌ علاوه بر سهميه عادي مندرج در بند1 ، سهميه علي الحساب و حمايتي خودروهاي عمومي و شخصي بنزين سوز به قيمت هر ليتر 1000 ريال تعيين مي شود كه از دي ماه 1389 از طريق كارت سوخت خودرو قابل استفاده است.
همچنين وسايل نقليه ديزلي (گازوئيل سوز) نيز از سهميه حمايتي علي الحساب حداكثر ميزان مصرف10روز براي يك مرحله با قيمت 165 ريال بهره مند مي گردند.
در پايان اعلام مي دارد دولت خدمتگزار ضمن تأكيد بر اجراي كامل قانون انتظار دارد رانندگان و صاحبان وسايل نقليه و فعالان حوزه حمل و نقل با تشريك مساعي منافع ملي و رعايت حقوق مصرف كنندگان همچون گذشته ملت بزرگ و خادمين خود دردولت را ياري نمايند
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

عکس جدید از +سر پرستان جدید و قدیم وزارت امور خارجه ایران

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

خبر جدید از برنامه نود:(جدال لفظی فردوسی‌پور و یک نماینده)

انتقال تیم فوتبال نفت تهران به استان مرکزی که به تصویب هیئت دولت رسیده اما هنوز نحوه و شرایط انتقال آن اعلام نشده است، موضوعی بود که مورد بحث عادل فردوسی پور و نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت و دقایقی از برنامه نود را به جنجال کشید. 
به گزارش خبرنگار مهر، یکی از موضوعاتی که دوشنبه شب در برنامه تلویزیونی نود به آن پرداخته شد انتقال تیم فوتبال نفت تهران به استان مرکزی بود که البته به روال همیشگی برنامه نود طرفین درگیر در این ماجرا به صورت تلفنی روی خط آمدند و به اظهارنظر در این مورد پرداختند.
این موضوع با توضیحات ابتدایی و البته انتقادات همیشگی عادل فردوسی‌پور باز شد و مجری و تهیه کننده برنامه نود که در طول این برنامه نسبت به انتقال تیم نفت با این شرایط انتقاد داشت، ابتدا با ناصر فریادشیران مربی تیم فوتبال نفت و از پیشکسوتان این باشگاه ارتباط برقرار کرد و در ادامه انتقاداتش با فریادشیران همنوا شد.
اما زمانی که محمود احمدی بیغش نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی روی خط آمد ماجرا رنگ و بوی جنجالی به خود گرفت. ابتدا احمدی فردوسی پور را مورد خطاب قرار داد و او را تنها یک مجری خواند.
این نماینده مجلس که به نظر می رسید از انتقادات فردوسی پور ناراحت شده بود به او گفت: شما نه یک داور هستید، نه یک کارشناس و نه یک قاضی، شما فقط یک مجری هستید و نباید از تریبون رسانه ملی نظرات شخصی تان را به عنوان نظر کل جامعه ورزش مطرح کنید.
در ادامه احمدی از فردوسی پور پنج دقیقه وقت خواست تا حرف هایش را در این مورد بزند اما در حالی که مجری برنامه این وقت را به او داده بود، احمدی بیش از 10 دقیقه صحبت کرد و در پایان هم برخی توصیه های اخلاقی را به عادل ارائه کرد.
فردوسی پور که به نظر می رسید از حمله لفظی نماینده شازند جا خورده بود در واکنش به صحبت های او گفت: باید به اتهاماتی که شما زدید پاسخ بدهم. شما مسائلی را مطرح می کنید که منطقی نیست.
فردوسی پور در ادامه به دخالت فوتبال در سیاست اشاره کرد و این نکته را یادآور شد که طبق مقررات فیفا دولت و افراد سیاسی نباید در امور فوتبال دخالت داشته باشند و این اقدام دقیقا مغایر با تاکید فدراسیون بین المللی فوتبال است.
با این توضیحات فردوسی پور احمدی بازهم بر مواضع خود و انتقاد از تهیه کننده و مجری برنامه نود ادامه داد و سعی داشت حرفش را به کرسی بنشاند که انتقال تیم نفت به اراک منطقی و درست است. البته فردوسی پور در تمام طول برنامه اش مدام با کنایه از این انتقال یاد می کرد و حتی به خداداد افشاریان پیشنهاد کرد که یکی از تیم های لیگ برتر را به یاسوج ببرد!
البته در این برنامه حرف های دیگری بین عادل فردوسی پور و نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی رد و بدل شد که در بخشی از آن احمدی فردوسی پور را به بی تقوایی متهم کرد که مجری برنامه نود هم در پاسخ به او گفت: آقای محترم، دین تنها برای شما نیست و هر کسی برای خودش دین و تقوا دارد
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

آخرین خبر از عرب سرخی (به اوین برگشت)

یک عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی راهی زندان شد.
فیض الله عرب سرخی که برای سومین بار به مرخصی آمده بود، به اوین بازگشت. 
وی به شش سال حبس محکوم شده است.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

تل‌آويو در هراس از بحران موجوديت ......

به گزارش فارس، "عاموس هارئيل " گزارشگر نظامي روزنامه "هاآرتص " محتواي گزارش سالانه راهبردي جديد كه مركز پژوهش‌هاي امنيت ملي در دانشگاه تل‌آويو در حال تهيه آن است، فاش كرد.
وي خلاصه گزارش "ارزيابي راهبردي اسرائيل در سال 2010 " را كه بزودي منتشر مي‌شود چنين خلاصه مي‌كند: خطراتي كه اسرائيل را احاطه كرده است افزايش پيدا مي‌كند.در مقدمه گزارش نسبت به توان دولت اوباما براي اجراي مذاكرات مستقيم ابراز ترديد شده است.
هارئيل بيان مي‌كند كه اين تغيير تاكتيكي ضرورتا دليلي براي تغيير راهبردي نيست بلكه كارشناسان مركز پژوهش‌هاي امنيت ملي معتقدند كه شكاف بين مواضع دو طرف همچنان زياد است همچنان كه ميزان پايبندي رهبران اسرائيلي و فلسطيني [تشكيلات خودگردان فلسطين] به تحقق صلح در وضعيت مبهم قرار دارد.
"عوديد عيران " رئيس اين مركز تاكيد كرد كه مشاهده توانايي اسرائيلي‌ها و فلسطينيان در پر كردن شكاف موجود بين آنها در مسائل راه‌حل نهايي اعم از قدس، مرزها و آوارگان، براي وي غيرممكن است. از ديدگاه او اگر طرفين نتوانند به يك سازش توافقي دست يابند و اعلام نكنند كه در آينده براي تشكيل دو دولت تلاش مي‌كنند در آن صورت وضعيت نابسامان‌تر خواهد شد. برخي‌ها مي‌گويند كه "بنيامين نتانياهو " نخست‌وزير اسرائيل در موضع خود در رابطه با سازش با فلسطينيان جسارت به خرج داده است اما من مطمئن نيستم كه اين جسارت نتانياهو به معني آن است كه او آماده است آنچه پيش از وي اولمرت ارائه كرده است، اعطا كند. من شك دارم. هيچ نخست‌وزير اسرائيلي به نقطه‌اي كه اولمرت رسيد، نرسيده است. نتيجه مهم‌تر از ديدار توافق طرفين بر سر اين موضوع است كه در صورت عدم دستيابي به توافق مذاكرات را رها نكنند همچنانكه در "كمپ ديويد " رخ داد- بلكه تماس‌ها ادامه داشته باشد.
سرهنگ "شلومو بروم " از تهيه‌كنندگان اين گزارش تاكيد مي‌كند: مذاكرات با فلسطينيان موضوع ساده‌اي نيست، هرچند كه تو تمايل به دستيابي به توافق داشته باشي. در كمپ ديويد "ايهود باراك " [وزير جنگ فعلي رژيم صهيونيستي] در پي دستيابي به توافق بود اما دست نيافت.
"عنات كورتس " ديگر نويسنده اين گزارش با اظهارات نتانياهو در مورد صلح حتي سخنراني وي در دانشگاه "بار ايلان " قانع نشده است. وي تاكيد مي‌كند كه انتظار دارد نخست‌وزير همراه با سخنان خود، يك اقدام عملي نيز ارائه كند. با بررسي احتمالات سازش مشخص مي‌شود كه ضعف داخلي در دو طرف واقعا نگران كننده است.
در مقدمه گزارش آمده است كه در سال گذشته فرصتي براي مقابله بهتر با چالش‌هاي محيط راهبردي اسرائيل پيش نيامد و گذشته از آن عوامل تهديد‌كننده افزايش يافته است. روند سياسي بين اسرائيل و تشكيلات خودگردان به بن بست رسيده است... محاصره غزه اميدها براي تضعيف حماس با هدف تسهيل اداره مذاكرات با اسرائيل براي تشكيلات خودگردان را محقق نكرد بلكه تبديل به عامل انتقاد بين‌المللي عليه اسرائيل شده و يك فضاي محاصره ديپلماتيك براي آن ايجاد كرده است.
در اين گزارش آمده است كه حزب‌الله به تجهيز سلاح و قدرت گرفتن در عرصه سياسي لبنان ادامه مي‌دهد. اين گزارش بيان مي‌كند كه بدنبال ركود حاصله در روند سياسي بين اسرائيل و سوريه و افزايش قدرت حزب‌الله به نظر مي‌رسد كه در شمال اسرائيل جبهه‌اي شكل گرفته است كه تهديدات آن بسيار بيشتر از سال‌هاي گذشته است.
اين گزارش در ادامه به ايران مي پردازند و با طرح ادعاي واهي تلاش ايران براي دستيابي به توان هسته‌اي نظامي مي‌گويد: اما ايران؛ اين كشور نيز در مرحله اوج عمليات شكل‌‌گيري طرح هسته‌اي نظامي و تثبيت خود به عنوان نوك پيكان اردوگاه منطقه‌اي ضد اسرائيلي بسر مي‌برد. تركيه نيز تا حدودي به اين اردوگاه پيوسته است...در ماوراي اين تهديدات نيز روند پر سرعت سلب مشروعيت اسرائيل سايه افكنده است.


در اين گزارش با نوعي شك و ترديد به نتايج جنگ اسرائيل عليه نوار غزه نگاه شده و آمده است: درست است كه اسرائيل در سال‌هاي اخير با ارائه پيام نظامي بازدارنده، قدرت خود را ثابت كرد اما اين دستآورد بهاي سياسي سنگيني داشت زيرا انتظار مي‌رود كه انتقادهاي بين‌المللي از شدت پاسخگويي، اسرائيل را از اقدامات قاطع براي تجديد بازدارندگي باز دارد.
نويسندگان اين گزارش اين سند را تحت عنوان "ابرهايي كه در افق تيره مي‌شوند " در يك مقاله جمع‌بندي كرده‌اند و سخن در آن حول محور چشم‌انداز مذاكرات تشكيلات خودگردان و رژيم صهيونيستي از يكسو و چشم‌انداز برنامه هسته‌اي ايران، از سوي ديگر مي‌چرخد
"عوديد عيران " مدير اين مركز نيز مي‌گويد كه روند سازش حتي اگر به راه‌حل نيز منتهي نشود اما بيانگر چشم‌انداز سياسي است و اين براي برقراري ائتلاف غيررسمي ميانه‌رو در منطقه حياتي است بويژه اينكه عقب‌نشيني آمريكا از عراق اين فرصت را براي آن فراهم مي‌آورد و به اين ترتيب آسيبي كه آمريكا در صورت عقب‌نشيني نيروها متحمل مي‌شود، كاهش مي‌يابد و اين يك مسئله اساسي است و عاقلانه نيست كه اسرائيل بدون چراغ زرد و يا حتي سبز آمريكا دست به اقدامي عليه ايران بزند.
رئيس اين مركز فاش مي‌كند كه پيش از ديدار نخست بين "باراك اوباما " رئيس جمهور آمريكا و نتانياهو در كاخ سفيد در ماه مي سال 2009، ما سندي را به نتانياهو ارائه كرده و در آن پيشنهاد كرديم كه اين دو مسئله را به يكديگر ربط دهد " . "به اوباما قول بده كه نهايت تلاش را براي حل مشكل با فلسطينيان و سوريه انجام دهي و اگر خطر ايران و نمايندگاني كه استفاده مي‌كند، رفع شد در آن صورت اسرائيل مي‌تواند اقدامات بعدي را انجام دهد. "
در مقابل "شلومو بروم " معتقد است كه " به ذهن من خطور نمي‌كند كه اوباما رسما به نتانياهو قول بدهد كه در صورت شكست تحريم‌ها، به تاسيسات هسته‌اي ايران حمله كند. اما فضاهاي بهتر در سطح سوريه به آمريكا كمك مي‌كند تا تصميمات موثرتري عليه ايران اتخاذ كند. بر اساس افكار عمومي جهان عرب منازعه اسرائيلي-فلسطيني فشار سنگيني بر توان طرف‌ها براي اتخاذ تصميمات مطلوب در رابطه با ايران وارد مي‌آورد و اگر اين فشارها كاهش يابد، دامنه عمل گسترده‌تر مي‌شود.
دكتر "اميلي لانداو " نيز معتقد است كه تمام بحث‌ها در مورد برنامه هسته‌اي ايران بر اساس اين فرضيه است كه راه‌حلي وجود دارد اما محقق نشده است، من نگران ناتواني جامعه بين‌الملل هستم. استفاده از قدرت نظامي راه‌حل مشكل نيست همچنان كه تاثير تحريم‌ها عليه ايران نيز با ميزان تمركز طرفين بر مذاكرات جدي و قاطع قياس مي‌شود. گزينه نظامي شبيه به اعتراف به شكست است. در بهترين شرايط مي‌تواند اجراي طرح ايراني را به تعويق بياندازد. دولت اوباما كمتر از آن چيزي كه لازم است به گزينه ديپلماسي سرگرم است و مذاكرات تند با ايران اجرا نكرده است. به عقيده من دولت اوباما آن گونه كه به نظر مي رسيد در برابر تبديل ايران به يك دولت در آستانه آنچه آن را دستيابي به سلاح هسته‌اي خواند و يا دولتي كه تنها چند ماه به دستيابي به سلاح هسته‌اي فاصله دارد، تسليم شده است.

از ديدگاه بروم مشكل در هماهنگي بين زمان‌هاي مختلف در خصوص مسئله ايران است زيرا زمان تحريم‌ها طبيعتا كُند پيش مي‌رود. در جنوب آفريقا ده‌ها سال طول كشيد تا تحريم‌ها به فروپاشي محكومت تبعيض‌نژادي منجر شد. در رابطه با ايران نيز تحريم‌هاي بسيار جدي دير وقت و در زماني آغاز شد كه طرح هسته‌اي ايران وارد مرحله پيشرفته شده بود.
تقريبا در هر سال پژوهشگران مركز مطالعات امنيت ملي در مورد سال سرنوشت‌ساز و يا "دو سال سرنوشت‌ساز " سخن به ميان مي‌آورند. بنا به گفته دكتر عيران دو سال آينده در رابطه با موضوع ايران، روند سازش و تغيير رهبران منطقه‌اي بنا به دلايل سِني بسيار دشوار است و وضعيت كلي نيز مسرت‌بخش نيست.
اما كام مي‌گويد كه جايگاه راهبردي آمريكا در منطقه وارد مرحله آزمون شده است. چند تحول موازي وجود دارد: روند سازش، خروج آمريكا از عراق، افزايش دخالت نظامي آمريكا در افغانستان و در مقابل افزايش نفوذ ايران و پيشرفت طرح هسته‌اي. از سوي ديگر نيز اسرائيل با چندين بمب زمان‌دار در شمال(حزب‌الله) و در جنوب (حماس) مواجه است. بهتر است توجه داشت كه شكست در مذاكرات سياسي ممكن است انفجار را تسريع بخشد.
دكتر كورتس از اين مي‌ترسد كه ضعف آمريكا و نياز آن به توانايي براي نشان دادن دستآوردهاي روشن، خواسته آمريكا براي پيشبرد روند اسرائيلي با هدف تلاش براي ايجاد روزنه‌اي در بن بست منطقه‌اي را بيشتر مي‌كند. در مقابل اگر فرصتي براي تحقق توافق اسرائيلي-فلسطيني فراهم شود احتمال دارد موجي از عمليات و اقدامات تحريك‌آميز از جانب حماس براي ممانعت از [تحقق توافق] صورت گيرد.
شلومو بروم نيز بر ادامه بد‌بيني اما از دريچه عكس تاكيد دارد: " خطر اصلي در وضعيت كنوني همانا توهم در ثبات ناشي از موفقيت‌هاي نسبي از زاويه راهبردي است كه دو نبرد اخير در لبنان و غزه محقق ساخت و به تجديد بازدارندگي اسرائيل منجر شد. اين امر تا يك روزي صلاحيت دارد و بعد از بين مي‌رود. ثبات تنها بر پايه بازدارندگي نيست. دوره زماني كه بدون بهره‌برداري براي حل مشكلات ريشه‌اي سپري مي‌شود و فرضيه بر اين است كه قدرت‌هاي منطقه‌اي و سياست بازيگران همچنان به همين منوال باقي خواهد ماند، ممكن است متزلزل شود.
نوعي تناقض داخلي در اين گمان وجود دارد كه اسرائيل به روند سياسي براي رفع حلقه اطراف خود نياز دارد و در همان زمان ارزيابي اين است كه فرصت موفقيت آن بسيار پايين است. عوديد عيران بار ديگر بر اهميت وجود عمليات جدي براي ايجاد افق سياسي تاكيد مي‌كند. توافقنامه‌هاي اسلو دليل خوبي براي آن بود، [اين توافقنامه‌ها] مشكلات اساسي را حل نكرد اما آمادگي بين‌المللي براي نگاه مغاير به خاورميانه و جهش در روابط اسرائيل با اتحاديه اروپا و نيز با ناتو، تركيه و بسياري از كشورهاي همجوار بوجود آورد.
اما در خصوص روند سوريه

بروم تاكيد مي‌كند كه موضوع تمام شده است. امتيازات راهبردي در خصوص توافق صلح با سوريه كاملا روشن است. در عين حال ورود به اين روند تنها نيازمند تصميمي است كه بايد ما اتخاذ كنيم. شروط معامله شناخته شده است و كشمكش باقي مانده با سوريه در حاشيه قرار دارد. اين اسرائيل است كه بايد تصميم بگيرد كه اين معامله شايسته امضاست. موضوع مهمي كه بايد اضافه كنم اين است كه درخواست اسرائيل از سوريه براي قطع روابط با ايران و حزب‌الله واقعي نيست. اگر توافق با سوريه محقق شود طرف برنده اسرائيلي توانايي آنرا خواهد داشت تا نوع روابط سوريه با حزب‌الله را تغيير دهد و در آن نفوذ داشته باشد نه اينكه روابط خود را با حزب‌الله قطع كند

+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

درباره بزرگترین قرارداد تبلیغاتی تاریخ فوتبال در باشگاه بارسلونا روی داد

با قراردادی که دیروز در شهر بارسلون بین مسئولان این باشگاه و نمایندگان شرکت قطری بنیاد قطر بسته شد، بارسا تا سال 2016 سالیانه حداقل 30 میلیون یورو دریافت خواهد کرد و بسته به میزان موفقیتها و کسب جام این میزان قابل افزایش است.
به این ترتیب مبلغ کل قرارداد تا این زمان به 150 میلیون یورو می رسد که دو برابر میزان قرارداد باشگاه رئال مادرید با شرکت بی وین است. البته بارسایی ها باید مکانی برای درج نام این شرکت در کنار نام یونیسف بیابند.
به گزارش رویترز خاویر فائوس نایب رییس باشگاه این قرارداد را بزرگترین قرارداد تبلیغاتی تاریخ فوتبال نامید و آن را در شرایط بحران مالی در اروپا یک امتیاز بزرگ برای باشگاه خواند هر چند که به گفته او اگر باشگاه دارای بدهی 420 میلیون یورویی نبود، ضرورتی برای امضای این قرارداد احساس نمی شد. بنیاد قطر یک شرکت دولتی است که مسئولیت توسعه آموزش را در این کشور برعهده دارد.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

اكران فیلم «عصر جمعه» پس از پنج سال

مونا زندي كه قرار است از 28 آذرماه پس از 5 سال اولين فيلم بلندش به اكران درآيد، گفت: «خوشحالم كه بالاخره بعد از دوندگي و تلاش بسيار «عصر جمعه» به نمايش عمومي در مي‌آيد.اگرچه شرايط اكران آن بسيار نامناسب محسوب مي‌شود.»
اين كارگردان سينما در گفت‌وگو با ايسنا عنوان كرد: «شرايط اكران ما به بدترين شكل ممكن است و تنها پنج سالن براي چند سانس محدود در اختيار داريم، اما به هرحال اينكه اين فيلم هم مثل برخي آثار در انباري‌هاي ارشاد و فارابي خاك نخواهد خورد جاي خوشحالي دارد و من اميدوارم در صورت استقبال مخاطبان، تعداد سانس‌ها و سالن‌هاي اين فيلم هم افزايش پيدا كند.»
وي در عين حال گفت که به طبع من به دنبال فروش ميلياردي «عصر جمعه» نيستم، اما معتقدم اين فيلم مخاطبان قابل توجهي دارد كه در صورت اطلاع‌رساني درست به تماشاي «عصر جمعه» خواهند نشست، هرچند كه به دليل محدوديت سانس‌ها تبليغ گسترده‌اي هم بر روي اين فيلم صورت نمي‌گيرد.
زندي در عين حال با بيان اين‌كه «عصر جمعه» خيلي چراغ خاموش اكران مي‌شود، اظهار كرد که خوشبختانه هنوز موضوع اين فيلم به روز است و قديمي يا تكراري نشده، حال من اميدوارم كه اين فيلم را زود از روي پرده بر ندارند و حداقل بعد از جشنواره‌ي فجر هم چند سالن در اختيار داشته باشيم. چرا كه اين نوع فيلم‌ها به مرور زمان مخاطب خود را پيدا مي‌كنند.
كارگردان «عصر جمعه» در پايان از انتظارش براي استقبال مناسب مردم از اين فيلم سخن گفت.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

کثیف ترین مرد جهان حمام کرد

یک پیر مرد چینی تصمیم گرفت پس از گذشت 26 سال، موهای خود را برای اولین بار بشوید.
به گزارش برنا به نقل از پایگاه خبری الجوار، پیر مرد 80 ساله چینی بعد از گذشت 26 سال تصمیم گرفت به حمام برود.
این اولین بار است که وی بعد از 26 سال موهای خود را می شوید. البته نکته جالب توجه این است که حتی پس از گذشت 26 سال هم موهایش را خودش نشست، بلکه 12 نفر از بستگان وی، مسئولت این کار خطیر و مشکل (از نظر این پیر مرد) را بر عهده گرفتند.
این 12 دلاک با استفاده از چند لیف و کیسه، این پیر مرد استثنایی را که طول موهای آن به اندازه هشت فوت رسیده بود، شستند. 

نزدیکان این مرد چینی می گویند، این پیر مرد چینی اکنون سعی می کند اسم خود را در کتاب "گینس" به عنوان رکورددار کثیف ترین مرد دنیا که تاکنون از آب برای شستن سرش استفاده نکرده است، ثبت کند.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

بازگشت کره جنوبی به پارس جنوبی

با گذشت 6 ماه از خروج جی اس کره جنوبی از پارس جنوبی، شرکت ملی نفت ایران و یک شرکت دیگر کره ای اخیرا با امضای قراردادی 750 میلیون دلاری به توافقی جدید در این میدان مشترک گازی دست یافته‌اند. 
شرکت جی اس کره جنوبی تیر ماه سالجاری به دلیل افزایش فشارهای برخی از قدرتهای غربی از یکی از پروژه های طرح توسعه میدان پارس جنوبی کناره گیری کرد.
به طوریکه بر اساس توافق پیشین شرکت ملی نفت ایران و جی اس کره جنوبی قرار بود طرح شیرین سازی گاز فاز 6 تا 8 این میدان مشترک گازی توسط این شرکت آسیایی با سرمایه گذاری 1.2 میلیارد یورویی انجام شود.
از سوی دیگر با گذشت حدود 6 ماه از خروج شرکت جی اس از طرح توسعه پارس جنوبی، اخیرا یک قرارداد جدید با یک شرکت دیگر از کره جنوبی برای واگذاری یک پروژه جدید در این میدان مشترک گازی امضا شده است.
بر این اساس برای نخستین بار با موافقت شرکت ملی نفت ایران قراردادی به ارزش تقریبی 750 میلیون دلار با یک شرکت تراز اول کره جنوبی برای بهره برداری و راهبری دو فاز پارس جنوبی امضا شده است.
با این توافق جدید گازی پیش بینی می شود عملیات راهبری و مدیریت طرح توسعه پالایشگاههای فاز 17 و 18 پارس جنوبی پس از بهره برداری به شرکتی متشکل از پتروپارس و کره جنوبی واگذار شود.
در صورت اجرای این قرارداد برای اولین بار است که در تاریخ صنعت نفت ایران، مسئولیت مدیریت، راهبری و نگهداری پالایشگاههای گازی به شرکتهای غیر دولتی و خارجی واگذار می شود.
این شرکت کره ای پیشتر در طرح توسعه فازهای به بهره برداری رسیده پارس جنوبی و برخی از طرحهای بالادستی صنعت نفت و گاز ایران سابقه فعالیت داشته است
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

دستگیری دو‌بازیگر و یک‌مجری در پارتی‌جنجالی

دو بازیگر و یک مجری معروف تلویزیونی نیز در پارتی جنجالی دستگیر شده بودند، که با گذاشتن وثیقه آزاد شدند. 
در پارتی شبانه‌ای که در آن چند مربی و فوتبالیست مشهور بازداشت شده بودند، دو هنرپیشه و یک مجری تلویزیونی هم حضور داشتند. 
این دو بازیگر معروف و مجری در پارتی جنجالی برگزار شده توسط پسر یکی از برج سازان تهرانی هم چون فوتبالیست‌ها دستگیر شده بودند که امروز با گذاشتن وثیقه آزاد شدند.
منابع خبری می‌گویند بازداشت شدگان را به همراه مقادیری مشروبات الکلی در مجلس لهو و لعب بازداشت کرده بودند.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

موتور سیکلت‌ها هم زوج و فردی می‌شوند

بحث جلوگيري از تردد خودروهاي دولتي، عمومي و خصوصي در شرايط دودزا بودن جدي است اما بحث تردد زوج و فرد موتور سيكلت‌ها در دست بررسي است. 
رئيس پليس راهنمايي ورانندگي تهران بزرگ با اشاره به اينكه براثر آلودگي پيش از حد هواي شهر تهران در مصوبه هيات دولت در طرح زوج و فرد در هفته گذشته در كل شهر تهران به مرحله اجرا در آمد كه براي اجراي آن پليس نزديك به شصت ايستگاه ثابت را در نظر گرفت.
سردار حسين رحيمي با اشاره به اينكه در اجراي اين طرح مردم همكاري بي‌نظيري داشتند گفت: «اكنون در هفته دوم اجرايي كردن اين طرح هستيم و اجراي آن نشان داده است كه در بحث آلودگي هوا هم در بحث ترافيك شهر تهران نتيجه مثبت داشته است.»
او با تاكيد بر اينكه معضل ترافيك تهران سال‌ها پرسش بي‌پاسخي بود گفت: «در اجراي طرح زوج و فرد در كل شهر تهران و طرح ترافيك در گستره طرح زوج و فرد نشان داده كه راه برون رفت از وضعيت ترافيك ناسالم تهران وجود دارد ومي توان مشكل چندين و چند ساله مردم را حل كرد.»
او با اشاره به اينكه اگر اين طرح در هفته گذشته اجرا نمي‌شد خيلي زودتر از اين آلودگي هواي تهران به مرحله اضطرار مي‌رسيد گفت: «80 درصد آلودگي كلان شهرها به علت حمل‌ونقل است.»
او با اشاره به اينكه ناوگان عمومي همكاري خوبي با نيروي راهنمايي و رانندگي داشتند گفت: «با كاهش آلودگي بيشتر روحي و رواني و عصبي نيز در مردم كاهش پيدا مي‌كند مردم نيز از ما خواسته‌اند كه طرح زوج و فردبه شيوه كنوني ادامه دهيم.»
او افزود: «كساني كه قوانين را رعايت نمي‌كنند در هر نقطه‌اي كه رويت شوند با آنها برخورد مي‌شود.»
او در اين نشست از مردم خواست با پليس همكاري كنند و گفت: «زمان اجراي اين طرح طولاني نيست و مردم مي‌توانند هفته سه روز خودروهاي خود را از خانه خارج نكنند.»
او با بيان اينكه خودروهاي امدادي و پلاك قرمز دولتي از اين طرح مستثني هستند گفت: «براساس مصوبه هيات دولت اين طرح تا اطلاع ثانوي ادامه دارد و روز به روز كه پيش مي‌رويم همكاري مردم نيز بيشتر مي‌شود.»
او با اشاره به اينكه اكثرقريب به اتفاق مردم از اجراي اين طرح راضي هستند گفت: «مجوزهاي طرح‌هاي روزانه و هفتگي ضبط شده است و در هفته گذشته 275 هزار خودرو در ارتباط با طرح زوج و فرد و 42 هزار دستگاه خودرو و موتورسيكلت دودزا جريمه و توقيف شده است و وسيله نقليه دودزا براي رفع نقص به مراكز معاينه فني ارجاع داده شده است.»
او با اشاره به اينكه تاكنون در اجراي قوانين درگيري بين پليس و مردم نبوده است گفت: «در روزهاي اول اجراي طرح پليس تنها تذكر مي‌داد اما اكنون جدي‌تر برخورد مي‌كند و موتورها و ماشين‌هاي دودزا اجازه حركت ندارند.»
او با اشاره به گشت مشترك پليس و تاكسيراني براي سامانه وضعيت تاكسي‌ها گفت: «در ورودي بزرگراه‌ها ماموران پليس براي جريمه و خودداري از عبور خودروهاي دودزا مستقر شده است و براي اين روند پليس راهي را ابداع كرده است كه احتياج به توقيف خودرو نباشد زيرا توقيف خودرو در پاركينگ كمك به نقص آن نمي‌كند.»
او در پايان با اشاره به برخورد با خودروهاي دودزا گفت: «بحث جلوگيري از تردد خودروهاي دولتي، عمومي و خصوصي در شرايط دودزا بودن جدي است اما بحث تردد زوج و فرد موتور سيكلت‌ها در دست بررسي است.»
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

انحلال 2دانشگاه غير انتفاعي

مدير كل آموزش‌هاي آزاد و موسسات غير انتفاعي وزارت علوم با اشاره به وجود پرونده موسسه غير انتفاعي در كميسيون ماده 90 وزارت علوم از انحلال 2 دانشگاه غير انتفاعي خبر داد.
غلامعلي نادري مدير كل آموزش‌هاي آزاد و موسسات غير انتفاعي وزارت علوم در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه‌هاي خبرگزاري فارس افزود: طرح آمايش موسسات آموزش عالي آزاد وزارت علوم آماده ارائه به ممعاونت آموزشي و وزير علوم است، پس از تائيد وزير اين طرح اجرايي مي‌شود.
وي با تاكيد بر اينكه طي سه سال اخير مجوزي به موسسات آموزش عالي آزاد داده نشده گفت: بر اساس طرح آمايش مشخص مي‌شود كه با توجه به جمعيت هر استان چه تعداد موسسه مي‌توانند در آن استان فعاليت كنند.
نادري با بيان اينكه 110 مجوز اصولي در وزارت علوم موجود است گفت: 3 سال است كه اين 110 مجوز اصولي قطعي نشده است. از اين تعداد 27 موسسه پيگير مجوزهاي خود هستند.
وي با بيان اينكه 400 درخواست موسسات غير انتفاعي بايگاني شده است، گفت: 295 مجوز غير انتفاعي وجود دارد.
* 8 درخواست موسسه تك جنسيتي در حال بررسي است
مدير كل آموزش‌هاي آزاد و موسسات غير انتفاعي وزارت علوم با بيان اينكه 2 موسسه تك جنسيتي در تهران داير شده است، افزود: 8 درخواست موسسه تك جنسيتي در حال بررسي است.
وي با اشاره به درخواست 35 مجوز اصولي گفت: بازديد از اين موسسات صورت پذيرفته است و اين 35 موسسه منتظر مجوز قطعي خود هستند با توجه به قرار گرفتن اين موسسات در مناطق محروم و عدم وجود موسسه‌اي در اين مناطق مجوز قطعي آنها داده مي‌شوند.
نادري با اشاره به تخلفات صورت پذيرفته در موسسات و دانشگاه‌هاي غير انتفاعي گفت: 2 موسسه غير انتفاعي در حال انحلال بوده و دانشجويان اين موسسات به موسسات غير انتفاعي اطراف منتقل مي‌شوند.
مدير كل آموزش‌هاي آزاد و موسسات غير انتفاعي وزارت علوم درباره دليل انحلال اين موسسات گفت: تخلفات و اختلاف بين هيئت موسس از دلايل عمده انحلال اين دانشگاه‌هاي غير انتفاعي است.
وي درباره چگونگي ارائه مدارك فارغ التحصيلان اين موسسات گفت: مدارك فارغ التحصيلي اين دانشجويان توسط دانشگاهي كه به آن منتقل شده‌اند ارائه مي‌شود.
نادري با بيان اينكه تخلفات موسسات غير انتفاعي مورد بررسي وزارت علوم قرار مي‌گيرد، گفت: در حال حاضر پرونده تخلفات 14 موسسه در كميسيون ماده 9 در حال بررسي است.
مدير كل آموزش‌هاي آزاد و موسسات غير انتفاعي وزارت علوم اظهار داشت: اختلاف بين هيئت موسسه و تخلفات باعث بررسي پرونده اين موسسات در كميسيون ماده 9 شده است.
اين كميسيون در صورت لطمه ديدن دانشجويان و اعضاي هيئت علمي راي به انحلال اين موسسات خواهد داد. البته در صورت امكان قبل از آن زماني براي حل مشكلات اين موسسات در نظر گرفته مي‌شود.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

صبای قم، نیکبخت را اخراج کرد!

علیرضا نیکبخت واحدی از باشگاه صبای قم اخراج شد. 
به گزارش سایت وحید هاشمیان علیرضا نیکبخت واحدی از باشگاه صبای قم اخراج شد. هافبک چپ پای صبا این فصل نمایش نسبتا قابل قبولی برای باشگاه اش داشت اما حکم اخراجش صبح امروز صادر شد.
نیکبخت فصل گذشته عملکرد ضعیفی در استیل آذین داشت و در باشگاه صبای قم نیز بیشتر از نیم فصل دوام نیاورد. 
مسوولان باشگاه صبای قم هنوز پیرامون این اتفاق واکنش رسمی نشان نداده‌اند و دلیل اصلیاین اتفاق را ذکر نکرده اند.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

بهای نفت از مرز 89 دلار گذشت

بهای هر بشکه نفت خام در پایان معاملات دیروز (جمعه 12 آذر) بازار نیویورک، با یک دلار و 19 سنت افزایش، به 89 دلار و 19 سنت رسید. 
به گزارش ايلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، افت ارزش دلار سبب شد سرمایه‌گذاران بازار نفت، آمار ناامید کننده اشتغال در آمریکا را نادیده بگیرند و نفت را به بالاترین بهای خود در دو سال گذشته خریداری کنند.
بهای نفت خام شیرین سبک پایه بورس نیویورک برای تحویل در ماه ژانویه، با یک دلار و 19 سنت افزایش، به 89 دلار و 19 برای هر بشکه رسید. 
در بازار آی.سی.یی لندن نیز بهای نفت خام برنت دریای شمال برای تحویل در ماه ژانویه، با 73 سنت افزایش، در سطح 91 دلار و 42 سنت تثبیت شد. 
روز جمعه، انتشار آمار ناامید کننده درباره اشتغال در آمریکا سبب شد روند کاهش ارزش دلار در برابر ارزهای مختلف ادامه یابد. 
ضعیف بودن آمار اشتغال آمریکا، سبب تعجب تحلیل‌گران شد، زیرا در روزهای گذشته، آمار تولید و اعتماد مصرف‌کنندگان در این کشور، بهبود یافته بود. 
فیل فلین، تحلیلگر مؤسسه آمریکایی پی.اف.جی.بست گفت: پس از یک هفته آمار امیدوارکننده اقتصادی، انتشار آمار نگران کننده اشتغال، همچون یک سیلی بر صورت بازار بود. 
احتمال افزایش تقاضای نفت خام در اروپا با توجه به سرمای شدید در این قاره نیز از دیگر عواملی است که به نزدیک شدن بهای نفت به مرز 90 دلار کمک کرد
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

پلمپ دفتر فارسی1 در تهران

اخبار موثق از شناسایی و پلمپ یک استودیوی غیر مجاز دوبله سریال‌ها و فیلم‌های خارجی در تهران حکایت دارد. گویا آثار دوبله شده در این استودیو به منظور پخش در شبکه‌های ماهواره‌ای از جمله تی وی پرشیا و فارسی1 فعالیت داشته است.
در این استودیوی غیرمجاز که در یکی از خیابان‌های مرکزی شهر تهران قرار داشت و چند زن و مرد دوبلور در آن بازداشت شده‌اند، حدود 100 حلقه از فیلم‌های غیرمجاز و تعداد زیادی از سریال‌های خارجی به همراه چندین دستگاه رایانه، و متون سریال‌ها و فیلم‌های دوبله شده با محتوای غیراخلاقی کشف و ضبط شده است.
براساس حکم قضایی دفتر این استودیو پلمپ و مدیر آن نیز بازداشت شده است.
این استودیوی غیرمجاز پروانه فعالیت موقت در زمینه آموزش گویندگی را به مدت شش ماه از معاونت امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت ارشاد اخذ کرده، ولی تاکنون موفق به اخذ پروانه فعالیت دائم در زمینه دوبله نشده است.
مدیر این استودیو گفته است که تاکنون دوبله تعدادی از سریال‌ها و فیلم‌های مطرح خارجی را به اتمام رسانده و در این روزها نیز دوبله مجموعه «جولیا» که یک سریال بیش از 120 قسمتی آلمانی است، برای پخش در یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای در دست اقدام داشته است.
گفته می‌شود تاکنون حدود 60 قسمت از این سریال ترجمه، دوبله و برای پخش ارسال شده است. به گفته یک منابع مطلع رابط این استودیو با شبکه‌های ماهواره ای فردی است که گفته می‌شود هم اکنون در امارات زندگی می‌کند.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

تعداد ستاره های جهان سه برابر شد!

به گزارش مهر، اگر دوست دارید حساب تعداد جدید ستاره های جهان را داشته باشید بهتر بدانید که تعداد تخمینی جدید ستاره های جهان 300,000,000,000,000,000,000,000 یا 300 سکستیلیون است.
در این مطالعه یکی از فرضیه های کلیدی اخترشناسان مورد سوال قرار گرفته است: بیشتر کهکشانها از ویژگی هایی مشابه کهکشان راه شیری برخوردارند.
در یکی از دو مطالعه جدیدی که روز چهارشنبه اول دسامبر 2010 در نشریه نیچر منتشر شد، اعلام شده بود که ستاره های کوتوله سرخ رایجترین و بیشترین ستاره های موجود در جهان هستند. مطالعه ای که در آن تعداد جدید ستاره های جهان تخمین زده شده توسط یکی از اخترشناسان دانشگاه ییل انجام گرفته است، این اخترشناس در مطالعات خود اعلام کرده تعداد ستاره های کوتوله سرخ نسبت به آنچه در گذشته تصور می شد بسیار بیشتر است و از این رو تعداد ستاره های جهان نیز بیشتر از تعدادی هستند که در گذشته تصور می رفت.
ستاره های کوتوله سرخ که ابعاد آنها یک پنجم ابعاد خورشید زمین است به آرامی سوخته و طول عمر آنها نسبت به طول عمر ستاره های بزرگتر و درخشانتر مانند خورشید در مرکز سامانه خورشیدی بیشتر است.
زمانی که دانشمندان پیش از این تعداد ستاره های جهان را تخمین زده بودند، فرض را بر این گذاشته بودند که تمامی کهکشانهای جهان به همان اندازه از ستاره های کوتوله سرخ برخوردارند که کهکشان مارپیچی راه شیری برخوردار است. بیشترین میزان درک انسان از جهان هستی از رصدها و مشاهداتی است که از درون کهکشان راه شیری داشته و سپس با برونیابی این داده ها به شناسایی جهان پرداخته است.
اما در حدود یک سوم از کهکشانها در جهان مارپیچی نیستند و در عوض بیضی شکل هستند و دانشمندان نیز دریافته اند که این کهکشانها نسبت به راه شیری بسیار متفاوتند. از این رو دانشمندان با استفاده از تلسکوپ کک در هاوایی توانستند هشت کهکشان دور افتاده و بیضی شکل را مورد بررسی دقیق قرار داده و نشانه های نوری بسیار مشابه آنها را بررسی کنند و دریابند که این کهکشانها نسبت به کهکشانهای راه شیری مالک تعداد بسیار بیشتری از کوتوله های سرخ هستند، تعدادی 10 تا 20 برابر حد انتظار دانشمندان که می تواند تعداد پیشین ستاره های جهان را از 100 سکستیلیون به 300 سکستیلیون افزایش دهد.
بر اساس گزارش فاکس نیوز، اما دانشمندانی دیگر از جمله ریچارد الیس از موسسه تکنولوژیکی کالیفرنیا بر این باورند با وجود اینکه این تخمین دور از ذهن نیست اما دارای ابهامات زیادی است که از آن جمله می توان به این نکته اشاره کرد که در این مطالعه ساختار شیمیایی کوتوله های سرخ کهکشان راه شیری با کهکشانهای بیضی شکل مشابه در نظر گرفته شده است و این می تواند نتیجه مطالعات را با شبهاتی مواجه کند.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

خبر فوری:علی دایی پدر شد

گل نوشت:
علی دایی سرمربی پرسپولیس صبح امروز صاحب دختری شد که مدت‌ها بود انتظارش را می‌کشید. 
دختری به نام نورا که حالا چشم خانواده دایی خواهد بود.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

حمله علی سعیدلو به علی آبادی

علی سعیدلو در مصاحبه‌ای دیگر، محمد علی‌آبادی رئیس سابق سازمان تربیت بدنی را به باد انتقاد گرفته است. او می‌گوید: «زمانی که به سازمان تربیت بدنی آمدم، 24 فدراسیون سرپرست داشتند و آشفتگی کامل بر آن‌ها حاکم بود. چون دعوایی بین سازمان تربیت بدنی و سازمان بازرسی کل کشور در بحث دو شغله‌ها وجود داشت. در این فدراسیون‌ها معمولا کسانی مسوول بودند که دو یا سه دوره رییس بودند و در تاریخ هم جزو بدترین فدراسیون‌ها بودند. من برای تک تک ورزشکاران وقت گذاشتم با آنها صحبت کردم هیچ کس نمی‌تواند ادعا کند که چنین کاری کرده است. حداقل در بیست سال گذشته این اتفاق نیفتاده است خود ورزشکاران این مسئله را گفتند. اگر شخصی چنین ادعایی کند دروغ می‌گوید. من سازمان بی‌برنامه و فدراسیون‌های به هم ریخته را تحویل گرفتم.»
او در مورد پیش‌بینی‌هایی که پیش از بازی‌های آسیایی انجام شده نیز می‌گوید: «کمیته ملی المپیک در نامه‌ای رسمی که موجود است به ما اعلام کرده که 13 مدال در گوانگجو می‌گیریم. بررسی کارشناسی سازمان تربیت بدنی هم کسب 17 مدال بود. من به دلیل شناخت ویژه از شرایط و وضعیت ورزشکاران اعزامی ایران به گوانگجو در مصاحبه‌ای که با یک سایت چینی داشتم اعلام کردم که ایران 20 طلا، 20 نقره و 20 برنز در گوانگجو می‌گیرد. اگر کسی می‌گوید پیش‌بینی کرده بوده که 20 مدال می‌گیریم باید بیایند و ثابت کنند، سند بیاورند، اینکه در روزی که کاروان ایران 18 طلا گرفته بیاییم و بگوییم که 17 طلا پیش‌بینی کمیته بوده صحیح نیست. ما همه پیش‌بینی‌های کمیته را به صورت مکتوب در اختیار داریم آنها اعلام کردند که 13 مدال در گوانگجو می‌گیریم، از افشارزاده بپرسید که آیا در کمیته ملی المپیک صحبت 27 یا 21 طلا شده است. او از این پیش بینی اظهار بی اطلاعی می کند.»
سعیدلو در پایان گفت‌وگو کنایه‌ای هم به پیش‌بینی‌های علی‌آبادی می‌زند و در پاسخ به این سوال که «علی آبادی پس از بازی‌های آسیایی دوحه پیش‌بینی کرد که در گوانگجو چهارم می‌شویم، پیش‌بینی شما برای دوره بعد بازیهای آسیایی چیست؟» می‌گوید: «ابتدا باید بگویم که حرف اول و آخر هر فردی باید یکی باشد. اجازه بدهید از راه برسیم. فعلا برای پیش‌بینی ‌زود است.»
+ نوشته شده در  ساعت   توسط وبلاگ  | 

مطالب قدیمی‌تر